Loperamid Dr.Max 2 mg

cps dur (blis.Al/PVC/PVDC) 1x20 ks

Značka: DR.MAX
Liek sa môže užívať ako liečba náhle vzniknutej, krátkodobej (akútnej) hnačky

Na sklade

Doprava zadarmo nad 29.9
5 bodov na vernostnú kartu

O produkte

6903C ADC

Liek sa môže užívať ako liečba náhle vzniknutej, krátkodobej (akútnej) hnačky, pod dohľadom lekára sa môže tento liek užívať ako liečba dlhodobej (chronickej) hnačky alebo hnačky vzniknutej po chirurgickom zákroku u pacientov s ileostómiou (umelý vývod tenkého čreva brušnou stenou).

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí:  
Akútna hnačka: úvodná dávka je 2 kapsuly (4 mg), potom sa podáva 1 kapsula (2 mg) po každej nasledujúcej riedkej stolici.
Chronická hnačka: úvodná dávka je 2 kapsuly (4 mg) denne, táto dávka sa upravuje až do dosiahnutia 1-2 formovaných stolíc za deň, čo sa zvyčajne podarí udržiavacou dávkou 1-6 kapsúl (2 mg – 12 mg) denne.
Maximálna dávka pri akútnej a chronickej hnačke je 8 kapsúl (16 mg) denne.

Deti od 6 do 17 rokov:
Akútna hnačka: úvodná dávka je 1 kapsula (2 mg), potom sa podáva 1 kapsula (2 mg) po každej nasledujúcej riedkej stolici.
Chronická hnačka: úvodná dávka je 1 kapsula (2 mg) denne, táto dávka sa upravuje až do dosiahnutia 1-2 formovaných stolíc za deň, čo sa zvyčajne podarí udržiavacou dávkou 1-6 kapsúl (2 mg – 12 mg) denne.
Maximálnu dávku u detí je potrebné určiť vo vzťahu k telesnej hmotnosti (3 kapsuly/20 kg), ale nemá sa prekročiť dávka 8 kapsúl denne.

Hmotnosť dieťaťa v kilogramoch (kg) -  Maximálny počet kapsúl lieku podaný za 1 deň
od 20 kg  - maximálne 3 kapsuly
od 27 kg  - maximálne 4 kapsuly
od 34 kg  - maximálne 5 kapsúl
od 40 kg  - maximálne 6 kapsúl
od 47 kg  - maximálne 7 kapsúl
od 54 kg  - maximálne 8 kapsúl

Pri akútnej hnačke liek zvyčajne odstráni príznaky do 48 hodín. Kapsuly sa nesmú drviť ani žuvať.

Spôsob použitia

Kapsuly sa užívajú v pravidelných časových odstupoch a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Kapsuly sa nesmú drviť ani žuvať.

Upozornenie

Liečba hnačky liekom je iba symptomatická. Vždy, keď je možné diagnostikovať etiológiu, sa má v prípade potreby začať s príslušnou špecifickou liečbou.
Užívanie lieku sa počas tehotenstva a dojčenia neodporúča.
Liek sa nemá podávať deťom mladším ako 6 rokov.
U pacientov s poškodením pečene sa musí tento liek užívať s opatrnosťou vzhľadom na znížený metabolizmus pri prvom prechode pečeňou.
Liek je kontraindikovaný, ak je prítomná krv v stolici alebo je prítomná vysoká horúčka.
Liek sa musí vysadiť, ak sa objaví zápcha alebo nadúvanie.
Počas liečby sa môže často vyskytnúť únava, závraty alebo ospanlivosť. Preto sa pri vedení vozidiel a obsluhe strojov odporúča zvýšená opatrnosť.
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).