BEBELO MILK 3

1×600 g (2 vrecká 300 g), dojčenské mlieko

Značka: BEBELO
Produktový rad: mliečna výživa
5.0

Mliečna výživa pre malé deti v prášku vo veku 12 – 36 mesiacov.

7,99
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: BEBELO MILK 3 1×600 g (2 vrecká 300 g), dojčenské mlieko

X44458

Pre správny rast a podporu imunity

Obsahuje vápnik a vitamín D, potrebný pre normálny rast a vývoj kostí u detí, železo, zinok, vitamín C a D, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému.

Benefity: komplexné a vyvážené zloženie, ktoré sa maximálne podobá materskému mlieku.

Hlavné výhody: DHA, železo a probiotiká.²

Určené pre: batoľatá od ukončeného 12. mesiaca.

Typ produktu:  mliečne potraviny pre malé deti, potraviny na osobitné výživové účely.


Dojčenie je pre dojčatá najlepší spôsob výživy.¹

Základom mliečnej výživy BEBELO® je vysoko-kvalitné mlieko z Francúzska. Pochádza výlučne z fariem, ktoré spĺňajú kritériá takzvanej "zelenej karty" (Charte des Bonnes Pratiques d'Ělevage). To znamená, že proces výroby mlieka je dôkladne kontrolovaný, pasúce sa zvieratá majú zabezpečené optimálne životné podmienky a striktne sa dbá na ochranu životného prostredia aj úsporu energií.


Prečo si vybrať BEBELO® MILK 3

  • Pomáha k správnemu vývoju kosti.
  • Obsahuje DHA, železo a probiotiká.²
  • Žiadny palmový olej.
  • Vyrobené vo Francúzsku s maximálnym rešpektom k deťom a prírode.

Vývoj mozgu

Pokračujúce mlieka BEBELO® obsahujú optimálny pomer nenasýtených mastných kyselín.

Správny rast

Mlieko BEBELO® 3 obsahuje vyvážený pomer vápnika a fosforu pre správnu kalcifikáciu kostí. Vápnik prispieva k správnemu rastu a vývoju kostí.

Imunita

Železo je dôležité pre produkciu červených krviniek a hemoglobínu a prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. Mlieka BEBELO® obsahujú železo vo forme mikrokapsúl Lipofer®.

Probiotiká

Baktéria mliečneho kvasenia Bifidobacterium lactis je podobná baktériám, ktoré sa prirodzene vyskytujú v materskom mlieku a tráviacom trakte plne dojčených detí.Vyrábame bez palmového oleja

Milujeme zvieratá a prírodu a v žiadnom prípade nepodporujeme odlesňovanie dažďových pralesov, ktoré spôsobuje rozširovanie plantáží palmy olejnej. Veríme, že aj malý prínos od každého z nás môže znamenať veľké veci. Žiadne mlieka BEBELO® neobsahujú palmový olej.

 


Aké proteiny obsahuje pokračovacie mlieko BEBELO®?

V mlieku rozlišujeme 2 druhy proteinov: srvátka a kazeín. Srvátka je ľahko stráviteľná, mál sýtiacia a nerozpustná bielkovina, kazeíny sú pomalšie stráviteľné a preto dobre zasýtia.

Ideálny pomer kazeínu a srvátky odporúčaný odborníkmi na výživu je 35:65³ (ako v materskom mlieku) a BEBELO® mlieka sú tomuto pomeru približné.  Výsledkom je dojčenská výživa, ktorá je čo najviac podobná materskému mlieku a je veľmi dobre stráviteľná.⁴

Prečo je BEBELO® balené v kartónových krabiciach?

Myslíme na prírodu a vaše pohodlie, jednoduchosť prípravy a udržateľnosť boli pre nás dôležité pri výbere obalov. Všetky časti obalu je možné zložiť na minimálnu veľkosť a vytriediť do odpadu.

 Zloženie:

Zložky rekonštituovaného produktu: rastlinné tuky (slnečnicový olej, kokosový olej, repkový olej, sójový olej), demineralizovaná sušená srvátka (z  mlieka), odstredené mlieko, maltodextríny, laktóza (z mlieka), minerály (fosforečnan vápenatý, citrát draselný, chlorid sodný, síran horečnatý, hydroxid draselný, chlorid sodný, síran horečnatý, hydroxid draselný, chlorid vápenatý, mikroenkapsulované železo (kukuričný škrob, difosforečnan železitý, slnečnicový  lecitín), síran zinočnatý, seleničitan sodný, jodid draselný, síran meďnatý, síran manganičitý, citrát vápenatý), rybí olej (mlieko, sója), emulgátor (sójový  lecitín), cholínchlorid, L-fenylalanín, vitamíny (L-askorbát sodný, nikotínamid, DL-alfa-tokoferol, D-pantotenát vápenatý, retinyl palmitát, fytomenadión, thiamin-hydrochlorid, cholekalciferol, pyridoxin-hydrochlorid, riboflavín, kyanokobalamín, kyselina pteroylmonoglutámová, D-biotín), antioxidanty (askorbol palmitát, tokoferoly) (sója), taurín, nukleotidy (cytidín 5'-monofosforečnan, uridín 5'- monofosforečnan, adenozín 5'- monofosforečnan, inozín 5'- monofosforečnan, guanozín 5'- monofosforečnan), L-tryptrogán, baktérie mliečneho kvasenia (Bifidobacterium lactis, 10 8 CFU/100 g prášku v čase výroby), inozitol, L-karnitín. Alergény: mlieko, rybí olej, sója. Balené v ochrannej atmosfére.


Ako správne pripraviť mlieko BEBELO®

Sterilizujte všetok použitý riad a  prevarte pitnú detskú vodu. Nechajte ju vychladnúť na približne 40 °C.  Nalejte príslušné množstvo prevarenej vody (pozri tabuľku na obale) do sterilizovanej fľaše.

Pridajte príslušné množstvo prášku do fľaše s vodou (pozri tabuľku na obale). Fľašu uzavrite a dôkladne pretrepte vo vertikálnej aj horizontálnej polohe, aby sa prášok rozpustil. Na dávkovanie vždy používajte priloženú odmerku.

Pred podávaním skontrolujte teplotu mliečnej zmesi kvapkaním na vnútornú stranu zápästia a ihneď podajte.

Pripravte si stravu bezprostredne pred podávaním. Nepoužitú dávku zlikvidujte.

Varovanie


Dávkovanie

Toto je orientačné odporúčané dávkovanie. Každé dieťa má iné potreby, preto dávkovanie vždy konzultujte s pediatrom. 1 zarovnaná odmerka = 4,5 g prášku.


Dôležité upozornenia:

BEBELO® 3 je mliečna výživa určená pre malé deti od ukončeného 12. mesiaca. Nie je vhodná pre deti do 1 roka a mala by slúžiť len ako súčasť zmiešanej a vyváženej stravy. Pre zdravie malých detí je dôležité prísne dodržiavať pokyny na prípravu a uvedené odporúčania. Dodržujte rady lekára vášho dieťaťa alebo niekoho kvalifikovaného v oblasti výživy, farmácie alebo starostlivosti o matku a dieťa.

Zastúpením svojich živín a ich kvalitou je materské mlieko najprirodzenejšou a najvýhodnejšou stravou pre dojčenskú výživu. Svetová zdravotnícka organizácia odporúča výlučné dojčenie až do veku 6 mesiacov dieťaťa a ak je to možné, pokračujte v dojčení až do veku dvoch rokov. Prechod na dojčenské mlieko má v porovnaní s dojčením taktiež zvýšené finančné a sociálne dopady. Vždy majte na pamäti, že rozhodnutie prestať dojčiť môže byť nezvratné.


¹ Dojčenie je pre dojčatá najlepší spôsob výživy. Materské mlieko je pre výživu novorodencov a dojčiat najprirodzenejšou a najvýhodnejšou stravou, zastúpením svojich živín a ich kvalitou. Počiatočná dojčenská výživa by mala byť používaná na základe odporúčania lekára alebo osoby kvalifikovanej v oblasti výživy ľudí, farmácie alebo starostlivosti o matku a dieťa.

² V súlade s legislatívnymi požiadavkami na zloženie pokračovacej dojčenskej výživy.

³ Pomer je daný požiadavkami legislatívy pre všetky pokračovacie dojčenské mlieka.

⁴ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4882692/


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.