Prechádzky v prírode

  (619)


Čo máme v lete najradšej? No predsa na prechádzky v prírode, túry na horách či cyklovýlety. Skrátka tráviť leto aktívne! Zbaliť si batôžtek, fľašu s vodou, pridať nejakú zdravú maškrtu a hor sa do lesa, k jazeru alebo do parku na piknik. Či si už vyberiete náročnú túru alebo oddychovú prechádzku, zoberiete deti, starých rodičov alebo domáceho miláčika, s nami budete pripravení na všetky jarné nástrahy a prechádzky si užijete. U nás sa zásobite repelentami proti kliešťom a komárom, do príručnej lekárničky kúpite náplaste na prípadné odreninky. A aj keď je slnko ešte zubaté, netreba ho podceniť a vždy sa treba natrieť ochranným prípravkom s SPF

Keď je fľaša aj pekná aj funkčná

Vybrať si správnu fľašu je u nás jednoduché. Dáte prednosť nerezovým fľašiam, ktoré udržujú čaj teplý a limonádu v lete príjemne studenú? Alebo vás skôr lákajú krásne dizajnové sklenené fľaše? A čo takto pripraviť si doma kávičku do Ecoffee fľaše, ktorá má dvojitú izoláciu a teplú si ju vychutnať aj s pekným výhľadom na vrchole túry?

 Stop všetkým komárom

V prírode hlavne pri vodných plochách na nás číhajú nepríjemné komáre. Preto odporúčame si všade do prírody so sebou v batohu nosiť repelenty. V našej ponuke nájdete účinné repelenty odpudzujúce komáre, kliešte a iný hmyz. Netreba sa báť, v dnešnej dobe už sú repelenty veľmi šetrné k citlivej pokožke, dokonca repelenty určené pre deti a bábätka od 3 mesiacov. Osobitnú kapitolu tvoria repelenty načistoprírodnej báze.  A kto nemá rád spreje, nájde u nás repelentné náramky či klipy na batohy.

 Máme niečo sladké?

Vyraziť si na výlet a nezbaliť žiadnu maškrtu? To sa nemôže stať. Keď ale chceme energiu doplniť efektívne, vyberme si radšej niečo zdravšie, u nás nájdete proteínové, orechové a müsli tyčinky rôznych príchutí.  Deti iste poteší a namotivuje na ďalšiu vyhliadku sušené ovocie a oriešky. A keď už sily dochádzajú úplne, nastupuje extra energia v podobe hroznového cukru

 Prvá pomoc

 Na výlete sa môže stať hocičo. Od zakopnutia o spadnutý konár a odreté koleno, cez otlaky a pľuzgiere až po boľavé uštipnutie osou, včelou či iným hmyzom. Preto je užitočné mať so sebou aspoň minimálnu "prvú pomoc" v podobe náplastí, dezinfekcie na vyčistenie ranky a krému či gélu na ošetrenie pokožky po uštipnutí hmyzom

 Zubaté jarné slnko

Na jar je slnko veľmi zradné. V letných mesiacoch pri vode a na pláži myslí každý na to, že sa musí chrániť pred slnkom opaľovacími prípravkami. Ale chrániť sa pred priamym slnkom je potrebné už aj na jar. Hlavne pri dlhšom pobyte vonku v prírode, na bicykli, či túre je potrebné natrieť si tvár a nechránené časti tela opaľovacím prípravkom. Hlavne detská pokožka je veľmi tenká a citlivá a ľahko sa spáli aj zjari. Naštastie je dnes už široká ponuka, opaľovacích krémov, mliek, sprejov a olejov, takže si každý vyberie podľa svojich peferencií.

 Prechádzky so psom

Aj vaši domáci miláčikovia cítia blížiace sa teplé dni. Vezmite svojho psíka na dlhú prechádzku do lesa. Vybehaný psík bude najspokojnejší. A nezabudnite mu zobrať loptičku na hranie a nejakú maškrtu ako odmenu. 

 Zoradiť podľa
 • Dr. Max Náplasť Washproof (inov. 2019)

  1×20 ks, 19 x 72mm, umývateľná
  5.0
  (4)
  Vodeodolnosť náplastí pri krátkom kontakte s vodou. Sú priedušné.
 • Dr. Max Náplasť Water resistant

  20 ks, (38 x 38mm) x 10 ks + (30 x 55mm) x 10 ks
  4.7
  (6)
  Vodeodolné náplasti pri dlhom styku s vodou. Sú priesvitné a držia výborne na tele.
 • Dr. Max Náplasť Kids Washproof

  1×10 ks, (38 x 38mm) x 5 ks + (30 x 55mm) x 5 ks
  5.0
  (1)
  Veselé náplasti pre deti, ktoré sú tiež umývateľné a priedušné.
 • 4.9
  (8)
  Prípravok vo forme sypkej zmesi balenej v jednorazových vreckách s príchuťou lesného ovocia obsahuje špeciálne navrhnutú zmes pre povzbudenie organizmu. Je určený na priame použitie bez nutnosti zapíjania.
 • Textilná náplasť Elastic je priliehajúca určená na drobné poranenia. Vhodná aj na použitie pri športe.
 • Dr. Max Octanový krém

  1×110 g, octánový krém
  Obnovuje pokožku pri poštípaní hmyzom. Zjemňuje poštípanie a svrbenie.
 • NÁPLASŤ Elastic je pekne priliehajúca určená na drobné poranenia. Vhodná aj na použitie pri športe.
 • Zdravotnícka pomôcka sa používa ako doplnok pri regeneračných procesoch tkanív.
 • MAGNESIUM Chelate + B6 cherry SALUTEM

  1×10 ks, výživový doplnok
  Pre ľudský organizmus maximálne vstrebateľná forma horčíka s výbornou višňovou príchuťou. Horčík podporuje správnu činnosť svalov a spolu s vitamínom B6 prispieva k riadnemu fungovaniu nervového systému a znižuje únavu a vyčerpanie.
 • 5.0
  (1)
  Náplasť na kurie oká s obsahom kys. salicylovej, ktorá zmäkčuje tvrdé jadro kurieho oka. Penový krúžok tlmí tlak a chráni zdravú pokožku.
 • Sprej obsahujúci ióny striebra s antibakteriálnym účinkom. Pomáha zmierňovať zápach a predchádzať vzniku plesní nôh. Svieža vôňa.
 • INFADOLAN

  1×100 g, masť
  Infadolan je masť na vonkajšie použitie, ktorá obsahuje vitamín A a vitamín D2 v bezvodom masťovom základe, vhodná na urýchlenie obnovy pokožky na postihnutom mieste.
 • SEPTONEX

  1×45 ml, aer deo (fľ.skl.+rozpraš.)
  5.0
  (1)
  Dezinfekčný sprej určený na lokálne ošetrenie drobných kožných poranení.
 • Hansaplast SPREJ NA RANY

  1×50 ml, (Wund spray)
  5.0
  (1)
  Sprej na rany na antiseptické čistenie mechanickým vyplachovaním. Chráni rany pred infekciou.
 • HemaGel 30G

  1×30 g, hydrofilný gél
  Gél na urýchlenie hojenia akútnych a chronických rán.
 • Antiseptický roztok používaný na vyčistenie a dezinfekciu rán a pokožky. Pôsobí proti vírusom, baktériám, plesniam a prvokom.
 • Hansaplast Universal Water resistant

  1×40 ks, vodeodolná náplasť
  Vodeodolné náplasti telovej fabry s absorbčným vankúšikom. Vhodné na ošetrenie drobných poranení. Balenie obsahuje 40 kusov v 4 rôznych veľkostiach.
 • Spiritus dilutus

  1×800 g, lieh
  Zriedený lieh (60%) sa používa na malé poranenia kože, má dezinfekčný, protizápalový a vysušujúci účinok.
 • DERMAZIN 1 % krém

  1×50 g, liek
  Liek na vtieranie do kože s liečivom vo forme striebornej soli. Vhodný na liečbu infekcií pri odreninách, popáleninách, rezných ranách.
 • HAPPY MOM PATCH

  1×5 ks, hydrogélová náplasť 5×5 cm
  Rýchla pomoc pri svrbení a alergickej reakciibpri uštipnutí hmyzom a injekcii napríklad po očkovaní. Obsahuje prírodné bylinné zložky. Zabraňuje škrabaniu a sekundárnej infekcii.
 • HANSAPLAST 1MX6CM TEXTILNÁ NÁPLASŤ

  1×1 ks, náplasť textilná (6cm×1m)
  5.0
  (1)
  Silne lepivý rýchloobväz s absorbčným vankúšikom. Možnosť odstrihnúť si ľubovoľnú dĺžku podľa veľkosti poranenia.
 • Hansaplast Universal Water resistant

  1×1 ks, vodeodolná náplasť
  Vodeodolný rýchloobväz telovej farby s absorbčným vankúšikom. Možnosť odstrihnúť si ľubovoľnú dĺžku podľa veľkosti poranenia.
 • IQ MAG STOP kŕčom FORTE

  1×60 ks, výživový doplnok
  Účinná kombinácia látok pri svalových kŕčoch.
Prechádzky v prírode

Prechádzky v prírode