Prechádzky v prírode (706)Na čo sa po dlhej zime tešíme najviac? No predsa na prechádzky v prírode! Zbaliť si batôžtek, fľašu s vodou, pridať nejakú zdravú maškrtu a hor sa do lesa, k jazeru alebo do parku na piknik. Či si už vyberiete náročnú túru alebo oddychovú prechádzku, zoberiete deti, starých rodičov alebo domáceho miláčika, s nami budete pripravení na všetky jarné nástrahy a prechádzky si užijete. U nás sa zásobite repelentami proti kliešťom a komárom, do príručnej lekárničky kúpite náplaste na prípadné odreninky. A aj keď je slnko ešte zubaté, netreba ho podceniť a vždy sa treba natrieť ochranným prípravkom s SPF

Keď je fľaša aj pekná aj funkčná

Vybrať si správnu fľašu je u nás jednoduché. Dáte prednosť nerezovým fľašiam, ktoré udržujú čaj teplý a limonádu v lete príjemne studenú? Alebo vás skôr lákajú krásne dizajnové sklenené fľaše? A čo takto pripraviť si doma kávičku do Ecoffee fľaše, ktorá má dvojitú izoláciu a teplú si ju vychutnať aj s pekným výhľadom na vrchole túry?

 Stop všetkým komárom

V prírode hlavne pri vodných plochách na nás číhajú nepríjemné komáre. Preto odporúčame si všade do prírody so sebou v batohu nosiť repelenty. V našej ponuke nájdete účinné repelenty odpudzujúce komáre, kliešte a iný hmyz. Netreba sa báť, v dnešnej dobe už sú repelenty veľmi šetrné k citlivej pokožke, dokonca repelenty určené pre deti a bábätka od 3 mesiacov. Osobitnú kapitolu tvoria repelenty načistoprírodnej báze.  A kto nemá rád spreje, nájde u nás repelentné náramky či klipy na batohy.

 Máme niečo sladké?

Vyraziť si na výlet a nezbaliť žiadnu maškrtu? To sa nemôže stať. Keď ale chceme energiu doplniť efektívne, vyberme si radšej niečo zdravšie, u nás nájdete proteínové, orechové a müsli tyčinky rôznych príchutí.  Deti iste poteší a namotivuje na ďalšiu vyhliadku sušené ovocie a oriešky. A keď už sily dochádzajú úplne, nastupuje extra energia v podobe hroznového cukru

 Prvá pomoc

 Na výlete sa môže stať hocičo. Od zakopnutia o spadnutý konár a odreté koleno, cez otlaky a pľuzgiere až po boľavé uštipnutie osou, včelou či iným hmyzom. Preto je užitočné mať so sebou aspoň minimálnu "prvú pomoc" v podobe náplastí, dezinfekcie na vyčistenie ranky a krému či gélu na ošetrenie pokožky po uštipnutí hmyzom

 Zubaté jarné slnko

Na jar je slnko veľmi zradné. V letných mesiacoch pri vode a na pláži myslí každý na to, že sa musí chrániť pred slnkom opaľovacími prípravkami. Ale chrániť sa pred priamym slnkom je potrebné už aj na jar. Hlavne pri dlhšom pobyte vonku v prírode, na bicykli, či túre je potrebné natrieť si tvár a nechránené časti tela opaľovacím prípravkom. Hlavne detská pokožka je veľmi tenká a citlivá a ľahko sa spáli aj zjari. Naštastie je dnes už široká ponuka, opaľovacích krémov, mliek, sprejov a olejov, takže si každý vyberie podľa svojich peferencií.

 Prechádzky so psom

Aj vaši domáci miláčikovia cítia blížiace sa teplé dni. Vezmite svojho psíka na dlhú prechádzku do lesa. Vybehaný psík bude najspokojnejší. A nezabudnite mu zobrať loptičku na hranie a nejakú maškrtu ako odmenu. 

 Zoradiť podľa
 • 1×10 ks, výživový doplnok
  Pre ľudský organizmus maximálne vstrebateľná forma horčíka s výbornou višňovou príchuťou. Horčík podporuje správnu činnosť svalov a spolu s vitamínom B6 prispieva k riadnemu fungovaniu nervového systému a znižuje únavu a vyčerpanie.
 • 1×10 ks, (38 x 38mm) x 5 ks + (30 x 55mm) x 5 ks
  Veselé náplasti pre deti, ktoré sú tiež umývateľné a priedušné.
 • 1×20 ks, 19 x 72mm, umývateľná
  Vodeodolnosť náplastí pri krátkom kontakte s vodou. Sú priedušné.
 • 20 ks, (38 x 38mm) x 10 ks + (30 x 55mm) x 10 ks
  5.0
  (1)
  Vodeodolné náplasti pri dlhom styku s vodou. Sú priesvitné a držia výborne na tele.
 • Textilná náplasť Elastic je priliehajúca určená na drobné poranenia. Vhodná aj na použitie pri športe.
 • 1×110 g, octánový krém
  Obnovuje pokožku pri poštípaní hmyzom. Zjemňuje poštípanie a svrbenie.
 • 20 ks, (19 x 72mm) x 10 ks + (25 x 72mm) x 10 ks
  Náplasť Sensitive je vyrobená z mäkkých vlákien, sú priedušné. Určené pre citlivú pokožku. Možné odstrihnúť náplasť podľa potreby.
 • NÁPLASŤ Elastic je pekne priliehajúca určená na drobné poranenia. Vhodná aj na použitie pri športe.
 • 1×8 ks, (70x38 mm) x 3 ks + (70x24 mm) x 3 ks + (72×20 mm) x 2 ks,
  Náplasť Hydrocolloid je určená na odreniny a pľuzgiere. Urýchľuje hojenie.
 • Zdravotnícka pomôcka sa používa ako doplnok pri regeneračných procesoch tkanív.
 • 1×15 g, na jazvy a strie
  Zdravotnícka pomôcka ošetruje jazvy vo forme silikónového gélu.
 • Náplasť Hydrocolloid je určená na odreniny a pľuzgiere. Urýchľuje hojenie.
 • 1×2 ks, hydrokoloidné krytie
  Hydrokoloidné krytie vyrobené z PU materiálu a hydrokoloidnej hmoty. Pomáha udržiavať vlhké prostredie na podporu hojenia. Veľkosť 10x10 cm.
 • 1×100 g, liečivo
  5.0
  (1)
  Používa sa na liečbu a prevenciu plienkovej dermatitídy, preležanín, popálenín (napr. pri nadmernom opaľovaní), omrzlín a bércových vredov.
 • 1×50 g, lieh
  Zriedený lieh 60 % sa používa na vyčistenie drobných rán. Má dezinfekčný a vysušujúci účinok.
 • 1×100 g, roztok na čistenie rán
  Zriedený lieh 60 % sa používa na vyčistenie drobných rán. Má dezinfekčný a vysušujúci účinok.
 • 1×50 g, pasta s rybím olejom
  Používa sa na liečbu a prevenciu plienkovej dermatitídy, preležanín, popálenín (napr. pri nadmernom opaľovaní), omrzlín a bércových vredov.
 • 1×100 g, roztok na čistenie rán
  Roztok určený na čistenie rán, na výplach ústnej dutiny pri stomatitídach alebo ako kloktadlo.
 • 1×3 ks, hypoalergénna náplasť 76×51 mm
  Dobre lepiaca a priedušná náplasť, neobsahuje prírodný latex
 • 1×30 g, zinková masť
  Špeciálna receptúra s vysokým obsahom zinku, aktívnych látok a prírodných olejov. Upokojuje a mierne vysušuje pokožku.
 • 1×100 g, emolient s extra mandľovým olejom
  Masť vhodná na prevenciu zaparenín, strií a ošetrenie suchej pokožky vhodná aj pre dojčatá.
 • 1×40 ml, reparačný krém
  Reparačný krém určený na hojenie suchých rán. Neparfémovaný.
 • 5.0
  (1)
  Prírodný produkt, ktorý obsahuje extrakt z 33 špeciálne vybraných horských rastlín. Jedinečné zloženie bylinných a rastlinných extraktov zaisťuje intenzívny účinok.
 • 1×100 g, masť
  Infadolan je masť na vonkajšie použitie, ktorá obsahuje vitamín A a vitamín D2 v bezvodom masťovom základe, vhodná na urýchlenie obnovy pokožky na postihnutom mieste.
 • Antiseptický roztok používaný na vyčistenie a dezinfekciu rán a pokožky. Pôsobí proti vírusom, baktériám, plesniam a prvokom.
 • 1×30 g, masť
  Masť na vonkajšie použitie, ktorá obsahuje vitamín A a vitamín D2 v bezvodom masťovom základe. Je vhodná na urýchlenie obnovy pokožky na postihnutom mieste.
 • 1×20 g, liečenie jaziev
  Liek vo forme gélu na vtieranie do kože. Pomáha znižovať viditeľnosť a štruktúru jaziev po operáciach, úrazoch, amputáciach, popáleninách.
Prechádzky v prírode

Prechádzky v prírode