Praktické informácie o liekoch

[Lieky po záruke nikdy neužívajte]

Pre mnohých ľudí predstavuje jeseň vhodnú príležitosť na veľké upratovanie a na vytriedenie nepotrebných vecí. Nezabúdajte ani na to, že aj domáca lekárnička potrebuje z času na čas skontrolovať, aby ste zistili, či je jej obsah ešte použiteľný a bezpečný. Odborníci opakovane varujú pred rizikami, ktoré súvisia s užívaním liekov po exspirácii a vyzývajú pacientov, aby nespotrebované lieky odniesli naspäť do lekárne.

[Antibiotiká – ich škodlivé účinky a zmena v indikácii v sekcii Praktické informacie o liekoch]

V uplynulých dňoch pútala pozornosť  v odborných aj populárnych médiách téma obmedzenia používania známeho druhu antibiotík. Jedná sa o takzvané chinolónové a fluorchinolónové antibiotiká, ktoré sú súčasťou liečebných postupov už vyše 30 rokov.

[Cukrovka a doplnky stravy]

Udržiavanie normálnej hladiny glukózy v krvi je základom prevencie komplikácií cukrovky. Vysoká hladina krvného cukru – hyperglykémia, podobne ako vysoký tlak nebolí. Ak ale trvá príliš dlho, môže viesť až k nezvratným zmenám, ktoré výrazne zhoršujú kvalitu života.

[Všetko čo je dôležité vedieť o liekoch na zníženie cholesterolu]

Zvýšený cholesterol je považovaný za tichého nepriateľa. Pokroky v oblasti medicíny priniesli na trh množstvo prípravkov a liekov, ktoré cholesterolu vyhlásili vojnu a zaručujú pacientom spoľahlivú ochranu, no napriek tomu rozpútali vlnu diskusii a kritiky. Prečo je dôležité strážiť si chlolesterol a na čo je dôležité si dať pozor po zahájení liečby?

[Antikoncepcia a bezpečnosť užívania]

Môžem užiť tablety, ktoré predpísal lekár kamarátke? Hormonálna antikoncepcia funguje na celosvetovom trhu už vyše pol storočia. Svoju popularitu medzi ženami si zaslúžila pohodlnosťou  užívania a  vysokou spoľahlivosťou. 

123

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek