Diagnostické testy (13)

Včasná a presná laboratórna diagnostika akéhokoľvek ochorenia zohráva významnú úlohu pri jeho riešení. Pri niektorých ochoreniach je totiž potrebné, aby sme ich odhalili čím skôr. Stanovenie ľudského hemoglobínu pri skrytom (okultnom) krvácaní v stolici je jednoduchým a spoľahlivým skríningovým vyšetrením kolorektálnych karcinómov – rakoviny čriev a konečníka. Takisto sa dá otestovať prítomnosť baktérie Helicobacter pylori – je spájaná s rôznymi chorobami tráviaceho traktu, ako akútna a chronická gastritída, adenokarcinóm žalúdka, resp. tenkého čreva. Narastá počet ľudí s neznášanlivosťou lepku – celiakiou. V rámci samodiagnostiky je možné použiť test na stanovenie hladiny protilátok IgA proti transglutamináze.

 

Zoradiť podľa
1×1 set, jednokrokový ovulačný test
Test na určenie Helicobacter Pylori z krvi. Obsahuje 1 ks testovacej kazety s reagenčným roztokom. Vhodný ako prevencia vredových chorôb žalúdka.
1×1 ks, IVD test na samodiagnostiku
Test na určenie okultného krvácania v stolici. Obsahuje 1 ks testovacieho zariadenia. Vhodný ako prevencia chorôb GITu a črevných chorôb.
1×1 ks, na okultné krvácanie
Jednokrokový test na stanovenie okultného krvácania v stolici.
1×1 set, samodiagnostický test z krvi
Samodiagnostický test na detekciu C-reaktívneho proteínu zo vzorky plnej krvi.
1×3 ks, na okultné krvácanie
Jednokrokový test na stanovenie okultného krvácania v stolici. Odobratú vzorku stolice vyextrahujte vo fľaštičke s extrakčným roztokom, nakvapkajte na testovaciu doštičku a odčítajte výsledok.
1×1 ks, celiatický test
Test na určenie celiakie a kontroly výsledkov bezlepkovej diéty. Výsledok do 10 minút s vysokou presnosťou.
1×2 ks, na rýchlu diagnostiku 10 drog v moči
Jednokrokový multidrogový test na rýchlu diagnostiku 10 drog v moči - extáza, pervitín, benzodiazepín, morfín, marihuana, amfetamín, barbituráty, kokaín, fencyklidín, tricyklické antidepresíva.
1× 1 ks, test na drogy
Test na rýchlu diagnostiku 6 drog zo slín.
1×1 set, súprava na diagnostiku krvnej skupiny
Krížový test darcu krvi a príjemcu, 30 vyšetrení.
1×1 ks, Rychlotest na Rotavirus
1.0
(1)
Rýchly imunodiagnostický test na imunologickú detekciu rotavírusov a/alebo adenovírusov vo vzorke stolice.
1×1 ks, rýchlotest tráviacej sústava
Test na okultné (skryté) krvácanie (prítomnosť krvi v stolici) by sa mal vykonávať aspoň raz ročne od dosiahnutého 45 roku života.
1×1 ks, rýchlotest Helicobacter
Test Helicobacter Pylori je vysoko špecifický samodiagnostický rýchlotest pre jednoduchú detekciu anti-HP protilátok zo vzorky plnej krvi pichnutím prsta.
1×1 ks
Testovacia súprava na antigén Helicobacter pylori je diagnostický prístroj na detekciu antigénu Helicobacter pylori (HPAg) zo vzorky stolice pomocou imunochromatografickej metódy. Je to jednokrokový, rýchly test.
Diagnostické testy

Diagnostické testy