TIERRA VERDE Silica BIO Citronela

1×10 ml, BIO olej

Tento olej vzniká z citronely (Cymbopogon winterianus) pestovanej na ostrove Jáva destiláciou čerstvo pozbieraných lístkov. Olej svojou vôňou ľahko pripomína medovku. Je však prenikavejší a má navyše citrusovo-trávové tóny.

U dodávateľa, doručenie do 7 dní
7,69
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: TIERRA VERDE Silica BIO Citronela 1×10 ml, BIO olej

X67949

Hlavný popis produktu

Vôňa oleja je silne upokojujúca až sedatívna a zároveň skvele osviežujúca. Tradične sa olej využíva ako repelentný prostriedok.

„Tento olej má silné antibakteriálne a antiseptické a účinky. V praxi sa využíva pre výrazne osviežujúce, upokojujúce až sedatívne účinky na myseľ. Stačí nakvapkať jednu až dve kvapky do aromalampy alebo difuzéru a dostaví sa pokoj aj sústredenie. Olej je obľúbený pre svoje relaxačné účinky aj ako antidepresívum. Jeho večerná inhalácia dovoľuje poriadne si oddýchnuť,” uvádza Michaela Makulová, profesionálna aromaterapeutka.

Tip od aromaterapeutky: Tento olej môžete doplniť Esenciálnym olejom BIO Tea Tree. Vynikajúca zmes vznikne v kombinácii s esenciálnym olejom BIO Rozmarín.

Domáca kozmetika a čistiace prostriedky:
Osviežuje vzduch (domáce vône na toaletu, osviežovače bielizne)
Má antibakteriálny a antiseptický účinok (domáce prostriedky na dezinfekciu plôch, čistenie umývačky, práčky a podlahy)
Odpudzuje hmyz (domáce prostriedky proti komárom a ďalšiemu hmyzu)
Tip od TIERRA VERDE: Na prevoňanie oblečenia pridajte pár kvapiek tohto oleja do vrecka s mydlovými orechmi alebo do Pracieho gélu z mydlových orechov bez vône.

Dávkovanie pre dospelých:
Do aromalampy alebo difuzéru nakvapkajte 2- 3 kvapky na prevoňanie približne 100 m2 plochy
Do telovej kozmetiky a masážnych olejov pridajte najviac 1 kvapku do 10 ml rastlinného oleja alebo krému
Preventívne nepoužívajte pre deti mladšie ako 2 roky. Pre tehotné ženy, citlivé osoby a staršie deti používajte nižšie dávkovanie.

Aróma Esenciálneho oleja BIO Citronela je veľmi prenikavá. Pri použití dávkujte olej opatrne po jednotlivých kvapkách. Ide o veľmi silný olej.

Použitie na inhalácie
V zmesiach odporúčame tento olej používať v tretinovom až polovičnom množstve oproti ostatným olejom. Napriek tomu, že sú jeho účinky nesporné, pri vyššom dávkovaní by u citlivých osôb mohol spôsobiť bolesť hlavy.

Použitie na pokožku
Tomuto oleju sa vyhnite pri podráždenej, poranenej a precitlivenej pokožke. Olej nikdy nepoužívajte neriedený priamo na kožu. Dodržujte maximálnu koncentráciu 18 % (teda napr. 18 ml citronely do celkového 100 ml oleja či krému). Vo všeobecnosti je vhodné vyhýbať sa tiež použitiu esenciálnych olejov na pokožku detí dojčenského veku (do 2 rokov).

Zloženie
Cymbopogon Winterianus Leaf Oil, Geraniol*, Citral*, Limonene*, Citronellol*, Linalool*. *- prírodného pôvodu

Esenciálne oleje BIO od TIERRA VERDE vznikajú s rešpektom k životnému prostrediu aj k ľuďom, ktorí pestujú a spracovávajú suroviny na ich výrobu.

Tento esenciálny olej nepoužívajte na citlivú pokožku ani poranenú pokožku. Na inhalácie používajte tento olej so zvýšenou opatrnosťou. Olej nepoužívajte topicky (na určité miesto na tele) u detí do 2 rokov. Esenciálne oleje nikdy nepoužívajte vnútorne. Nepoužívajte nezriedené na pokožku. Chráňte oči a sliznice. Chráňte pred deťmi.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.