Vysoký krvný tlak (1)

 

Vysoký krvný tlak

Hypertenzia môže byť tzv. primárna, kedy nepoznáme jej príčiny alebo sekundárna, kedy poznáme príčinu a po jej odstránení sa upravia aj hodnoty krvného tlaku. Až 95% pacientov trpí prvou formou, kedy sa nevie, čo ju spôsobilo. Odhalenie ochorenia komplikuje, že ho málokedy cítime. Ak sú nejaké prejavy, väčšinou sa podľa nich nedá jednoznačne určiť, že ide o hypertenziu. Sú to najmä bolesti hlavy, únava, krvácanie z nosa, šumenie v ušiach a podobne.

Čo môžeme urobiť pre zdravé srdce?
Keďže väčšinou nepoznáme príčinu vysokého tlaku, nie je jednoduché znížiť ho na požadované hodnoty. Najčastejšie sa používa liečba antihypertenzívami. Avšak aj my sami môžeme nášmu telu výrazne pomôcť.


Poznáte hodnoty vášho krvného tlaku? Ak nie, je vhodné aspoň raz za 6 mesiacov absolvovať meranie. Pokiaľ nemáte doma vlastný tlakomer, môžete navštíviť ktorúkoľvek z našich lekární, kde poskytujeme bezplatné meranie krvného tlaku spolu s odborným poradenstvom.

Zoradiť podľa
W OPTITENSIN

1x60 tbl, výživový doplnok na krvný tlak

Tento moderný prípravok v sebe spája aktuálne vedecké poznatky so skúsenosťami našich predkov. OptiTensin obsahuje kvalitný výťažok z listov olivovníka európskeho, ktorý je po tisícročia používaný na celom svete pre jeho blahodárne účinky na krvný tlak.
  • 3+1 zadarmo
11,59
Dočasne nedostupné
 
Vysoký krvný tlak

Vysoký krvný tlak