Vypadávanie vlasov (13)

Alopécia - vypadávanie vlasov
 

Vypadávanie a rednutie vlasov v priebehu života je prirodzený dôsledok starnutia kože a zmien jej vlastností. U niekoho však dochádza rýchlejšie k rednutiu vlasov na hlave a strate vlasov.  Veľmi dôležitým faktorom pre ich rast je správna výživa a celková životospráva. Výrazná redukcia príjmu alebo jednostranný deficit niektorej zo zložiek potravy spôsobuje produkciu menšieho počtu menej hodnotných vlasov, ktoré sú tenké a môžu vypadávať.  Vypadávanie vlasov môže byť spôsobené aj hormonálnymi zmenami (tehotenstvo, dojčenie, menopauza), ale taktiež stresom a niektorými liečivami. Hlavne u mužov (ale aj žien) sa môže objaviť alopécia, jedná sa autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje hlavne vlasatú časť hlavy, vlasy vypadávajú v jednom alebo viacerých ložiskách. Liečba alopécie patrí do rúk lekára.

Pri vypadávaní vlasov je dôležitý príjem vitamínov, minerálov, aminokyselín. Medzi najdôležitejšie patria zinok, selén, kremík, biotín, l-cystein, l-methionin, PABA, vitamíny skupiny B. Na vonkajšie použitie sa odporúča každodenne aplikovať séra a toniká na báze kofeínu, l-arginínu, hyaluronátu, chinínu, žihľavy, prasličky a taktiež vhodné šampóny, ktoré podporujú rast a nezaťažujú vlasy.

Zoradiť podľa
 • 1×200 ml, vlasové tonikum
  Prírodný aktivátor rastu teraz vo väčšom balení.
 • 1×100 ml, prírodné pokročilé zloženie
  Trojminútové sérum pre rast vlasov MÁDARA zásobuje vlasovú pokožku výživou a energiou vďaka extraktu z huby chantharellus cibarius, u nás dobre známe ako kuriatko jedlé. Vaše vlasy tak získajú na objeme a sile. Prírodné pokročilé zloženie s revitalizujúcim kofeínom a zinkom, rovnako ako s aminokyselinami, rastovým vitamínom niacínom [B3] a zahusťujúcou kyselinou pantotenovou [B5] z unikátnych kuriatok jedlých sa zameriava na starnutie pokožky hlavy, vypadávanie vlasov a rednutie vlasov.
 • 1×60 ml, roztok
  5.0
  (1)
  Ducray Creastim roztok proti vypadávaniu vlasov (pri strese, diéte, po pôrode) urýchľuje rast vlasov, zvyšuje hustotu vlasov a posilňuje ich. Vďaka kombinácii kreatínu, tetrapeptidu a vitamínov ponúka optimálne riešenie pri reakčnom vypadávaní vlasov. Jeho ľahká textúra nezanecháva mastné vlasy.
 • Ampulky účinne pomáhajú proti padaniu vlasov. Ideálne aj ako prevencia po prekonaní ochorenia COVID-19.
 • 1×400ml, šampón proti vypadávaniu vlasov
  Ducray Anaphase+ šampón pre posilnenie a revitalizáciu vlasov dodáva základné výživné látky nutné pre rast silných vlasov a zmierňujúci ich vypadávanie. Je vhodný pre každodenné použitie.
 • Helia-D Regenero Caffeine Anti-Hair Loss Herbal Essence obsahuje alkoholový roztok 26 starostlivo vybraných bylinných extraktov, ktoré podporujú zdravé fungovanie vlasovej pokožky.
 • 1×12x8 ml, ampulky proti vypadávaniu vlasov
  Intenzívna starostlivosť pri vypadávaní vlasov.
 • 1×200 ml, šampón proti vypadávaniu vlasov
  Šampón pri vypadávaní vlasov.
 • 1×200 ml, emulzia proti vypadávaniu vlasov
  Intenzívna starostlivosť pri vypadávaní vlasov.
 • 1×90 tbl, tabletky proti vypadávaniu vlasov
  Výživový doplnok obsahujúci aminokyseliny, výťažky z rastlín, vitamíny a minerály.
 • 1×50ml+50ml, sérum proti vypadávaniu vlasov
  Sérum vďaka svojim patentovaným aktívnym látkam pôsobí pri chronickom vypadávaní vlasov u mužov aj žien. Má dvojitý účinok: pôsobí proti vypadávaniu vlasov a zároveň podporuje ich rast. Obsahuje látky prírodného pôvodu: Anchoran (výťažok z pestreca mariánskeho), Lespedeza, Mangalidone. Je možné ho používať samostatne, ako doplnok, v kombinácii s lokálnou medikamentóznou liečbou či ako podporu pri transplantácii vlasov.
 • 1×60ml+200ml, akciové balenie vlasovej výživy
  Akciové balenie pri reakčnom vypadávaní vlasov - po pôrode, pri strese, únave, pri zmene ročných období.
 • 1×30 tbl, tabletky proti vypadávaniu vlasov
  Výživový doplnok obsahujúci aminokyseliny, výťažky z rastlín, vitamíny a minerály.
Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov