Medpharma ovulačný test

1×6 ks, ovulačný test

Značka: MEDPHARMA
Zdravotnícka diagnostická pomôcka ovulačný test je určený k presnému stanoveniu doby ovulácie.
2,54 ušetríte 0,85 €

Pôvodná cena 3,39 € zľava 25%

Dočasne nedostupné
Doprava zadarmo
2 body na vernostnú kartu

O produkte

X26817 ADC

Tento test je určený pre sebatestovanie v moči (in vitro). Zisťuje prítomnosť luteinizačného hormónu (LH) v moči. Luteinizačný hormón (LH) je zodpovedný za konečnú fázu dozrievania a následnú ovuláciu vajíčka. K prudkému, ale krátkodobému zvýšeniu hladiny luteinizačného hormónu dochádza 24–36 hodín pred ovuláciou. Toto zvýšenie je nazývané LH nárast. Pokiaľ dôjde k pohlavnému styku v priebehu prudkého LH nárastu (v deň pred ovuláciou a v deň ovulácie tzn. v období 24–36 hodín po LH náraste) je najväčšia pravdepodobnosť, že otehotniete.

  • Ovulačný test je vysoko presný,  citlivosť 20 mIU/ml.
  • Test je rýchly a hygienický. 
  • Určený pre presné stanovenie termínu ovulácie a tým možnosť zvýšiť pravdepodobnosť otehotnenia.

 

Spôsob použitia

Testovacia sada obsahuje: 1 návod na použitie, 6 plastových nádobiek, 6 balíčkov: v každom 1 testovacia tyčinka a 1 vysúšadlo.

VYKONANIE TESTU
1. Stanovenie začiatku testovania. Pre stanovenie dňa začiatku testovania, je treba určiť dĺžku Vášho menštruačného cyklu. Dĺžku menštruačného cyklu (jednej periódy) stanovíte počtom dní od prvého dňa menštruácie do posledného dňa pred začiatkom ďalšej menštruácie. Vašu priemernú dĺžku menštruačného cyklu vyhodnoťte porovnaním za niekoľko posledných mesiacov. Vzhľadom k tomu, že sa dni menštruačného cyklu u každej ženy mení, nájdite si deň, kedy by ste mali začať s testovaním v tabuľke periodického testovania. Od tohto dňa vykonajte jeden test každý deň po dobu 6 dní periódy alebo po dobu, než sa preukáže zvýšený nárast LH (tzn. najplodnejšie obdobie). Ak je menštruačný cyklus kratší ako 21 dní alebo dlhší ako 38 dní, je potrebné testy vykonávať podľa pokynov lekára. Ak si nie ste istá, mali by ste začať s testovaním 11. deň od 1. dňa menštruácie, pretože priemerná dĺžka cyklu je 28 dní.
2. Odber vzorky. Vzorku moču je treba odobrať každý deň do pohárika na moč, ktorý je súčasťou súpravy. Každý deň použite nový pohárik. Testovanie je najlepšie vykonávať medzi 10. hodinou rannou a 8. hodinou večer. Neodoberajte prvý ranný moč, pretože je koncentrovaný a mohol by signalizovať „falošne pozitívny“ výsledok. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov sa snažte odobrať moč každý deň približne v rovnakom čase. Dve hodiny pred odberom vzorky moču je treba obmedziť príjem tekutín. Moč môžete
skladovať pri izbovej teplote až 8 hodín alebo v chladničke až 24 hodín. Nezamrazujte. Pokiaľ bola vzorka v chladničke, je potreba nechať ju ohriať pri izbovej teplote.
3. Vykonanie testu. Pred použitím si prosím pripravte priložený pohárik na moč a merač času.
3.1. Pre odber vzorky moču použite priloženú plastovú nádobku na moč.
3.2. Vyberte prúžok z alumíniového obalu a ihneď použite.
3.3. Zoberte testovací prúžok za zelený koniec, opačného konca sa nedotýkajte, aby neprišlo k zakresleniu výsledkov. Ponorte testovací prúžok do nádobky so vzorkou moču. Moč nesmie presahovať značku MAX (maximum).
3.4. Testovací prúžok vyberte po 10 sekundách a položte na plochý a nenasiakavý čistý povrch.
3.5. Vyhodnoťte výsledok do 10 minút. Po uplynutí tejto doby už výsledok nečítajte. 3.6. Testovací prúžok vyhoďte po jednorazovom použití do odpadkového koša.

INTERPRETÁCIA VÝSLEDKU :
Pozitívny: Ak sa objavia dve ružovo-fialové čiarky, jedna v kontrolnej a jedna v testovacej zóne, dosiahli ste najplodnejšie obdobie. Ak budete mať pohlavný styk v priebehu nasledujúcich 24–36 hodín, zvýšite možnosť otehotnieť.
Nepreukázaný výsledok: Ak nie je viditeľný žiadny výrazný ružovo-fialový prúžok v testovacej ani v kontrolnej zóne, je test nepreukázaný. Najčastejšou príčinou chybného testovania je nedostatočné množstvo vzorky alebo nesprávne vykonanie testu. V takomto prípade je odporúčané test zopakovať. Ak tento problém pretrváva, obráťte sa priamo na výrobcu na nižšie uvedenom telefónnom čísle. 

UPOZORNENIE :
1. Pred vykonaním tohto testu si dôkladne prečítajte pokyny pre použitie. Tento test je určený pre vonkajšie použitie. Nepoužívajte vnútorne.
2. Nepoužívajte testovaciu sadu po skončení exspirácie.
3. Testovaciu sadu nepoužívajte opakovane. Po jednom použití prostriedok vyhoďte do odpadkového koša.
4. Nepoužívajte, pokiaľ je balíček poškodený alebo otvorený.
5. Nedotýkajte sa oblasti s membránou.
6. Akonáhle balíček otvoríte, je treba testovací prostriedok okamžite použiť. Dlhšie vystavenie vplyvu vlhkosti v okolí spôsobí zničenie prostriedku.
7. So vzorkami moču i použitými prostriedkami zaobchádzajte ako s potenciálne infekčným materiálom. Zabráňte kontaktu s pokožkou. 8. Uchovávajte mimo dosahu detí.