RespiPro FFP2

1×2ks veľkosť M

Značka: RESPILON
VK RespiPro respirátor vírusy nielen zachytáva, ale aj efektívne deaktivuje vďaka vrstve nanovlákna a akcelerovanej medi. Má samosterilizačnú funkciu, takže je možné nosiť ho opakovane bez akejkoľvek starostlivosti. Umožňuje pohodlné dýchanie a rozprávanie.
13,65
Dočasne nedostupné
Doprava zadarmo nad 29,90 €
13 bodov na vernostnú kartu

O produkte

X50362

Samosterilizačný respirátor VK RespiPro FFP2 druhej genrácie
Vďaka svojím unikátnym vlastnostiam, ako je filtrácia a následná deaktivácia vírusov, nízka hmotnosť a priedušnosť, poskytuje VK RespiPro dlhodobú a opakovanú ochranu každému užívateľovi. Tento FFP2 respirátor je plne certifikovaný podľa noriem EN 149:2001+A1:2009. Ako pre tento konkrétny účel vyžadujú odporúčania Svetovej zdravotníckej organizácie. Membrána z nanovlákna zachytáva 99,7-99,9 % vírusov. Akcelerovaná meď CAS 7440-50-8 (100g výrobku obsahuje 6g medi) vo vnútornej a vo vonkajšej strane respirátora efektívne deaktivuje vírusy z okolia aj zo strany samotného užívateľa, čím zabraňuje krížovej kontaminácii. Z pohľadu certifikácie FFP2 je respirátor certifikovaný ako NR - len na jedno použitie v rámci jednej pracovnej zmeny. V prípade ochrany pred vírusmi a baktériami môžete používať až po dobu 7 dní alebo mechanického poškodenia, pretože akcelerovaná meď v ňom obsiahnutá neustále a opakovane deaktivuje vírusy a baktérie.
Vďaka samosterilizačnej technológií nevyžaduje žiadnu údržbu ako je pranie alebo dezinfikovanie.
Eliminuje riziko kroskontaminácie (zanesenie vírusu vlastným dotykom alebo infikovaním sa počas manipulácie s respirátorom).
Za predpokladu, že respirátor používate 5-6 hodín denne, vydrží vám až 1 týždeň.
Unikátny anatomický tvar bezchybne sadne na každú tvár. Nosný klip zaručuje, že sa vzduch nenasáva pod masku nežiadúcimi cestami.
Extrémne ľahký respirátor. Hmotnosť veľkosti M je len 3,2 g a veľkosti L 3,7 g.
Pohodlný, cez respirátor sa dobre dýcha a rozpráva.

Špecifická farba medi.
VK RespiPro FFP2 je ekologické a ekonomické riešenie. Hodina adekvátnej ochrany vychádza na menej ako pri ostatných typoch respirátorov.
Na tvári masku drží dvojica nových gumičiek. Pre lepšiu priľnavosť je možné gumičky za hlavou zopnúť pomocou priloženej plastovej spony.
VK RespiPro FFP2 je certifikovaný podľa noriem EN 149:2001+A1:2009.
Vyrobené v ČR v Brne.

Ako funguje antivírusový respirátor VK RespiPro?
Respirátor VK RespiPro pracuje na princípe dvojitej bariéry. Spoľahlivý ochranný filter tvorí membrána z nanovlákien (tisíckrát tenších ako ľudský vlas) zachytávajúca až 99,9 % vírusov. Vrstvy s akcelerovanou meďou z vnútornej a z vonkajšej strany respirátora sa postarajú o deaktiváciu zachytených vírusov, či už pochádzajú z okolitého prostredia alebo od samotného užívateľa, ak je infikovaný. Respirátor sa tak neustále sám sterilizuje.
Nanovláknový respirátor funguje na princípe mechanického zachytávania častíc. Oproti bežnému respirátoru, ktorý funguje na princípe elektrostatického náboja, se tak neznižuje jeho filtračná účinnosť zvýšenou vlhkosťou pri dýchaní.

Ako dlho môžem používať jeden nano respirátor VK RespiPro?
Vďaka samosterilizačnej funkcii je možné VK RespiPro nosiť opakovane podľa potreby. Žiadna ďalšia starostlivosť nie je nutná. Za predpokladu, že respirátor používate 5-6 hodín denne, vydrží vám približne jeden týždeň. Naše odporúčanie doby nosenia respirátora sa nevzťahuje k funkčnosti akcelerovanej medi, ten stále funguje, ale k skutočnosti, že pri opakovanom používaní dochádza k opotrebovaniu materiálu respirátora (možnému uvoľneniu gumičiek, prípadnému opotrebovaniu nosového klipu, k možnému uvoľneniu face-fitu alebo k priľnavosti masky, čo je pri ochrane dýchacieho ústrojenstva za zásadné).