PROM-IN Adaptotest

1×120 cps, výživový doplnok

Značka: PROM-IN

Adaptotest je doplnok výživy v kapsulách. Vďaka svojmu zloženiu a výťažkom z rôznych bylín a rastlín pomôže vášmu telu nájsť a udržať hormonálnu rovnováhu.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

22,29
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: PROM-IN Adaptotest 1×120 cps, výživový doplnok

X024596

Hlavný popis produktu

Po úspechu pri produkte HEALTH BALANCE prichádzame s ďalším produktom na báze rastlinných adaptogénov. Aj napriek tomu, že by to naozaj znelo úžasne, nový AdaptoTest nie je ultimatívny "TESTOSTERON BOOSTER". Bohužiaľ, toto žiadny legálny produkt nedokáže zaistiť. A my jednoducho nikdy neklameme, takže ani teraz nebudeme.

AdaptoTest vám jednoducho pomôže:
Optimalizovať hormonálnu rovnováhu
Zlepšiť regeneráciu
Redukovať estrogén
Pomôže k zdraviu prostaty
Ako bonus zlepší vašu náladu
A možno podporí aj vaše libido
Odporučená denná dávka pre dospelého:
2 kapsuly denne.

Hmotnosť: 66g (120 ks x 0,55g). Balenie obsahuje 120 kapsúl.

Upozornenie: Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok nie je určený ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte mimo dosahu detí. Konzumujte v rámci vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Skladujte v suchu, chráňte pred teplom, mrazom a priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v suchu. Po otvorení dbajte na dobré uzatvorenie obalu.
Zloženie:
Transparentná rastlinná kapsula, extrakt zo semien senovky gréckej (Trigonella foenum–graecum), extakt z koreňa vitánie uspávajúcej - ashwagandhy (Withania somnifera) (KSM-66®), extrakt z koreňa rozchodnice ružovej (Rhodiola rosea) 10:1, extrakt z kôry Muira puama (Ptychopetalum olacoides) 4:1, extrakt z koreňa všehoja ázijského - ženšenu (Panax ginseng) 8:1, protihrudkujúca látka: horečnaté soli mastných kyselín.

Obsah účinných látok Denná dávka
(2 kapsule)
Extrakt zo semien senovky gréckej (Trigonella foenum–graecum) (50% saponínov) 300 mg
Extrakt z koreňa vitánie uspávajúcej - ashwagandhy (Withania somnifera) (5% vitanolidov) KSM-66® 200 mg
Extrakt z koreňa rozchodnice ružovej (Rhodiola rosea) 10:1 (4% rosavin) 100 mg
Extrakt z kôry Muira puama (Ptychopetalum olacoides) 4:1 100 mg
Extrakt z koreňa všehoja ázijského - ženšenu (Panax ginseng) 8:1 100 mg
Pre viac informácií si môžte prečítať náš krátky článok o tomto produkte:

TST Booster?? Možno radšej nie
TST BOOSTER?? Možná raději ne

Možno ste vyskúšali radu produktov zvaných „TESTOSTERON BOOSTER“ a tiež ste pravdepodobne zistili, že väčšina z nich nefunguje. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je to tak:

Sekréciu testosterónu nie je možné zásadne navýšiť, je ju ale možné optimalizovať.
Dôležitá je predovšetkým redukcia kortizolu a optimalizácia hormonálnej rovnováhy.
Je dôležité použiť funkčné zložky v dostatočných dávkach.
Niektoré zložky môžu mať v dlhodobom horizonte negatívny efekt, napríklad Tribulus.
Optimalizácia produkcie hormónov je zložitá, komplexná a nie je jednoduché ju zásadne ovplyvniť pozitívnym smerom. Vytvoriť produkt, ktorý má naozaj zmysel užívať a nebude len ťahaním peňazí z vreciek zákazníkov, je ešte zložitejšie. Práve preto ste na „TESTOSTERON BOOSTER“ od firmy PROM-IN čakali tak dlho!

Povedzme si to ale na rovinu, nový ADAPTOTEST nie je „TESTOSTERON BOOSTER“. Prečo? Pretože nič také ani neexistuje. Avšak narozdiel od konkurenčných produktov, ktoré to o sebe tvrdia, ADAPTOTEST poskytne potenciál zlepšiť rovnováhu Vašich hormónov, a to v dlhodobom horizonte.

Nesľubujeme nemožné, pretože, ako viete, sme transparentní a vyrábame naozaj poctivé suplementy s funkčným zložením.

Zloženie vždy hovorí za nás.

ADAPTOTEST = adaptogény v dostatočnom množstve
Fenugreek (Senovka grécka)
Každá dávka AdaptoTest obsahuje 450 mg vysoko kvalitného extraktu Fenugreek. Táto zaujímavá rastlina obsahuje furostanolové saponíny s niekoľkými zaujímavými efektami. Tieto saponíny preukázali priame ovplyvnenie činnosti leydigových buniek aktiváciou kľúčových enzýmov zodpovedných za premenu cholesterolu na testosterón. Fenugreek súčasne výrazne znižuje oxidačný stres. Práve semenníky sú veľmi citlivé na oxidačné pôsobenie, čo je jednou z príčin zníženej produkcie testosterónu pri športovcoch. Čo je však najdôležitejšie?! Fenugreek vie uvoľniť viac testosterónu z jeho hlavného viažúceho sa globulínu SHBG, čo znamená viac aktívneho testosterónu. A posledná bomba pre túto kľúčovú zložku nášho produktu: Fenugreek znižuje konverziu testosterónu na DHT a estrogén. to znamená, že ponúka ultimátnu ochranu Vašej prostaty, a navyše výrazne zníži spaľovanie tuku.

Ashwagandha (Vitánia uspávacia)
ADAPTOTEST pracuje s vysokou dávkou 300 mg Ashwagandha extraktu s pomerom 5:1. To zodpovedá 1500 mg čistého prášku Ashwagandhy. Ashwaganda veľmi efektívne redukuje hladinu kortizolu. Zároveň ako adaptogén, podobne ako Fenugreek, chráni semenníky pred oxidačným stresom. Podľa mnohých štúdií tiež pomáha spaľovať tuk, čo má v konečnom dôsledku tiež vplyv na optimalizáciu hladín hormónov. O efektoch ako je zlepšení spánku, redukcia úzkosti a depresívnych stavov nie je potrebné ani hovoriť, pretože ajurvédska medicína k týmto cieľom využíva túto bylinku už mnoho storočí.

Rhodiola Rosea (Rozchodnica ružová)
Ďalšia adaptogénna rastlina, ktorá pôsobí v synergii s ostatnými zložkami produktu. Nejde síce o zložku, ktorá by mala priamy vplyv na hladinu testosterónu, jej komplexné pôsobenie však v konečnom dôsledku pôsobí na celkovú hormonálnu rovnováhu. Rhodiola pomáha redukovať príznaky stresu a zlepšiť spánok. Súčasne optimalizuje funkcie pečene a obličiek.

Panax Ginseng (Všehoj ázijský - ženšen)
Snáď najznámejšia adaptogénna bylina. Ako takmer všetky adaptogény, aj ženšen má silné antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Znižuje zápalové markery a chráni telo pred oxidačným stresom. Podobne ako Rhodiola pomáha znížiť príznaky stresu, pôsobí proti depresii a úzkosti, zlepšuje náladu. Využíva sa pri erektilnej dysfunkcii, podporuje sexuálnu výkonnosť a zvyšuje libido.

Muira Puama
Je ďalším príkladom toho, že hovoriť pri adaptogénch o zvyšovaní hladiny testosterónu je len obmedzené vnímanie celku a nepochopenie, že takto to proste nefunguje. Pri väčšine efektoch týkajúcich sa všetkých zložiek nášho produktu by sme sa len opakovali. Vlastne sme to aj robili v predchádzajúcom texte. Snažíme sa jednoducho „vypichnúť“ len to zaujímavé. Muira Puama ponúka veľmi zaujímavé efekty. Pôsobí na oblasť corpus cavernosa a tým pomáha udržať erekciu. A to sa hodí :) Každopádne jej pozitívny vplyv na psychiku je podobný ostatným adaptogénom. Navyše má preukázaný efekt pri podpore učenia a pri celkovom zlepšení kognitívnych funkcií.

Pod čiarou alebo prečo bez Tribulusu a DAA?
Obe vyššie zmienené zložky ponúkajú určitý potenciál, avšak ich pôsobenie je obmedzené v čase. Tribulus je vynikajúci v podpore činnosti obličiek a pečene, podobne aj kyselina D-asparágová. Bohužiaľ pri tribuluse je zároveň rizikom stimulácia aromatizácie testosterónu a tým následné zvýšenie hladiny estrogénu. DAA je tu zasa efektívna, bohužiaľ však na optimalizáciu hladiny hormónov funguje len počas veľmi obmedzenej doby. Preto je vhodné ju využiť iba krátkodobo, napríklad v období extrémnej záťaže. AdaptoTest je však koncipovaný tak, aby Vám pomáhal počas celého roku.

AdaptoTest nie je ultimatívny „TESTOSTERON BOOSTER“, aj napriek tomu, že by to znelo naozaj super. Bohužiaľ toto žiadny legálny produkt nezaistí.

My ponúkame produkt, ktorý Vám pomôže:

Optimalizovať hormonálnu rovnováhu
Zlepšiť regeneráciu
Redukovať estrogén
Pomôže k zdraviu prostaty
Zlepší Vašu náladu
A možno zlepší aj Vaše libido :)

Tak čo myslíte, stojí AdaptoTest za vyskúšanie? My myslíme, že rozhodne áno!

PS: AdaptoTest je vhodný aj pri TRT terapii. Zvyšuje totiž jej účinnosť a bezpečnosť.

Referencie:
1. Tambi, M. I., et al. Standardised water-soluble extract of Eurycoma longifolia, Tongkat ali, as testosterone booster for managing men with late-onset hypogonadism? Andrologia 44 (Suppl 1):226-30, 2012.
2. George, A. and Henkel, R. Phytoandrogenic properties of Eurycoma longifolia as natural alternative to testosterone replacement therapy. Andrologia. In press, 2014.
3. Low, B. S., et al. Eurycomanone, the major quassinoid in Eurycoma longifolia root extract increases spermatogenesis by inhibiting the activity of phosphodiesterase and aromatase in steroidogenesis. J Ethnopharmacol 149(1):201-7, 2013.
4. Ismail, S. B., et al. Randomized Clinical Trial on the Use of PHYSTA Freeze-Dried Water Extract of Eurycoma longifolia for the Improvement of Quality of Life and Sexual Well-Being in Men. Evid Based Complement Alternat Med. 2012.
5. Choudhary, D., et al. Body weight management in adults under chronic stress through treatment with Ashwagandha root extract - A double-blind, randomized, placebo-controlled trial. Journal of Evidence-Based Complementary and Alternative
6. Oathes, D. J. and Ray, W. J. Depressed mood, index finger force and motor cortex stimulation: A transcranial magnetic stimulation (TMS) study. Biological Psychology 72(3): 271-277, 2006.
7. Ahmad, M. K., et al. Withania somnifera improves semen quality by regulating reproductive hormone levels and oxidative stress in seminal plasma of infertile males. Fertil Steril 94(3):989-996, 2010.
8. Shevtsov V., Zholus B., Shervarly V., Vol’skij V. B., Korovin Y. P., Khristich M. P., Roslyakova N. A., Wikman G. A randomized trial of two different doses of a SHR-5 Rhodiola rosea extract versus placebo and control of capacity for mental work. Phytomedicine 2003; 10(2-3): 95–105.
9. Khanum F., Bawa A. S., Singh B. Rhodiola rosea: a versatile adaptogen. Comprehensive Rev. Food Sci. Food Safety 2005; 4(3): 55–62.
10. Panossian A., Wikman G., Sarris J. Rosenroot (Rhodiola rosea): Traditional use, chemical composition, pharmacology and clinical efficacy. Phytomedicine 2010; 17(7): 481–493.
11. Afari M., Felgner J. S., Bussel I. I., Hutchili T., Khodayari B., Rose M. R., Vince-Cruz C. Mueller L. D. Rhodiola: A promising anti-aging Chinese Herb. Rejuvenation Res. 2007; 10(4): 587–602.
12. Yang S., Yu H., Kang D., Ma Z. Q., Qu R., Fu Q., Ma S. P. Antidepressant-like effects of salidroside on olfactory bulbectomy-induced pro-inflammatory cytokine production and hyperactivity of HPA axis in rats. Pharmacol. Biochem. Behav. 2014; 124: 451–457.
13. Harkey MR, Henderson GL, Gershwin ME, Stern JS, Hackman RM. Variability in commercial ginseng products: an analysis of 25 preparations. Am J Clin Nutr.. 2001, roč. 73, čís. 6, s. 1101–6.
14. Ji QC, Harkey MR, Henderson GL, Gershwin ME, Stern JS, Hackman RM. Quantitative determination of ginsenosides by high-performance liquid chromatography-tandem mass spectrometry. Phytochem Anal.. 2001, roč. 12, čís. 5, s. 320–6.
15. Vogler BK, Pittler MH, Ernst E. The efficacy of ginseng. A systematic review of randomised clinical trials.. Eur J Clin Pharmacol.. 1999, roč. 55, čís. 8, s. 567–75.
16. VALÍČEK, Pavel et al. Léčivé rostliny tradiční čínské medicíny. Hradec Králové: Svítání, 1998.
17. Howes, MJ; Houghton, PJ (January 2012). "Ethnobotanical treatment strategies against Alzheimer's disease". Current Alzheimer Research. 9 (1): 67–85
18. Youngken, H.W (1921). "Observations on Muira-Puama". Journal of the American Pharmaceutical Association. 10 (9): 690–692.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.

Kategórie produktov