Desiatka žien testovala jeden očný krém. Je naozaj účinný?

23. 12. 2020 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 4 minúty na prečítanie
 • očný krém
 • starostlivosť o pleť
 • testovačka
 • URIAGE

očný krém Uriage Age protect testovala desiatka žien

Hovorí sa, že oči sú oknom do duše. Väčšina žien by bez zaváhania dodala, že sú tiež neklamným dôkazom o prebdených nociach, nedostatočnom pitnom režime či nepoužívaní slnečnej ochrany. Pokožka v očnom okolí je extrémne citlivá, keďže sa v tomto mieste nachádza minimum tukových zásob. Veľmi rýchlo sa na nej objavujú prvé vrásky, ale tiež opuchy alebo tmavé kruhy. Čiastočne za to môže genetika, no takisto starostlivosť, akú svojim očiam venujete. Jej základom je rozhodne kvalitná kozmetika - preto nás zaujímalo, ako krém URIAGE AGE PROTECTvyhovel vašim požiadavkám.

PRVÉ DOJMY

„Krém testujem ešte len dva týždne, no už teraz viem potvrdiť jeho skvelé hydratačné účinky,“ začala svoju recenziu Zuzana. Kozmetika URIAGE AGE PROTECT okrem kyseliny hyalurónovej obsahuje aj termálnu vodu Uriage, ktorá kožu hydratuje, upokojuje a posilňuje. Predovšetkým v zime, keď pokožka prirodzene bojuje so stratou vlhkosti, sa očakávaný efekt dostaví takmer okamžite. „Celkovo okolie očí pôsobí menej unavene, aj po nevyspatej noci. Verím, že pri dlhodobom používaní budú priaznivé výsledky ešte viditeľnejšie,“ dodáva Zuzka.

ELEGANTNÝ SPOLOČNÍK

Pri výbere kozmetiky ženy často ovplyvňuje dizajn a predovšetkým jej praktickosť. Manipulácia s produktom by mala byť jednoduchá a zároveň čistá, aby z neho nevytekalo zbytočne priveľa obsahu. „Krém sa dá dávkovať presne podľa potreby. Veľmi sa mi páči spôsob, akým sa otvára a zatvára – otočením malej hlavičky do strán na vrchu obalu, ešte som sa s takýmto spôsobom nestretla,“ hovorí Daniela a pokračuje: „Stačí ho naniesť málo, napríklad vo veľkosti hrášku. Vďaka tomu sa krém nespotrebuje rýchlo, čo je šetrné aj k mojej peňaženke.“

Nemenej dôležitá je veľkosť kozmetického výrobku – ideálne by mal šetriť priestor nielen na kúpeľňovej poličke, ale aj vo vašej batožine či kabelke, keď si ho so sebou budete brávať na cesty. Očný krém je dobré na pleť aplikovať ráno aj večer, preto ho nevynechávajte z rutiny ani vtedy, keď bojujete s pocitom, že tých kozmetických „vychytávok“ máte zbalených akosi priveľa. „Tento očný krém sa zaručene zmestí do výbavy každej skin care maniačky, keďže nezaberá veľa miesta. Dizajn produktu je elegantný a tá fosforujúca modrá je jednoducho prekrásna“,  konštatuje Angelika.

Testovanie očného krému Uriage Age Protect u žien

ZAMERANÉ NA DETAILY

Tento očný krém ma zaujal svojím unikátnym zložením. Potešili ma ingrediencie ako skvalán, estery jojoba, vitamín E alebo extrakt z kakaa. Ďalším plusovým bodom je, že spĺňa prísne farmaceutické štandardy. Je oftalmologicky testovaný a hypoalergénny, čo je podľa mňa základnou požiadavkou v prípade kvalitného očného krému,“ napísala nám svoje hodnotenie Angelika.

Väčšina oslovených žien ocenila nevtieravú, prirodzenú vôňu krému, ktorý je úplne neparfumovaný. Mimoriadne pozitívne ohlasy boli na jeho konzistenciu – napriek hutnejšiemu základu je nelepivý a rýchlo sa vsakuje do pokožky. „Okamžitá absorpcia však nemá nič spoločné s nedostatkom hydratačného účinku, priam naopak,“ upozornila nás Laura. Očné okolie je po použití tohto prípravku zároveň ihneď pripravené na nanesenie mejkapu. Krém nedráždi oči ani očné okolie, čo vyhovovalo všetkým majiteľkám citlivých očí a tiež alergikom.

VÝSLEDOK NESKLAMAL

„Očný krém používam ráno aj večer a dovolím si tvrdiť, že citlivej oblasti očného okolia poskytuje dostatočnú hydratáciu a sviežosť. Pokožka pôsobí oddýchnutejšie, pružnejšie, mladistvejšie a je bez náznaku opuchov,“ zhodnotila svoje niekoľkotýždňové testovanie Miriam.

„Mojim problémom sú najmä kruhy pod očami, ktoré sú teraz menej zreteľné a pokožka je viac rozjasnená a vyživená,“ konštatuje Veronika. „Pre ženy, ktoré majú naozaj citlivé očné okolie, môžem tento produkt jednoznačne odporúčať. Rovnako mi sadol aj ako podklad pod make-up a BB krém.“

Tajomstvom úspechu kozmetiky AGE PROTECT je kombinácia viacerých účinných látok. Retinol je jedna z najspoľahlivejších zložiek v boji proti vráskam. Pomáha urýchľovať regeneráciu kožných buniek, stimuluje tiež produkciu kolagénu a elastínu. Navyše, krém vás spoľahlivo ochráni voči nepriaznivým vplyvom okolia, ako je prach, dym, smog či modré svetlo, prenikajúce na pokožku z elektronických zariadení.

URIAGE AGE PROTECT Sérum pre všetky typy pleti

1×30 ml, sérum na pleť

Intenzívne multifunkčné sérum pôsobí proti znakom starnutia a vplyvom vonkajšieho prostredia, viditeľne vyrovnáva vrásky a jemné línie, bojuje proti strate pevnosti a proti poklesu pokožky.
 • 1+1 ZADARMO
29,99
Vypredané
 

Ďalšie články k téme Desiatka žien testovala jeden očný krém. Je naozaj účinný?

 • Chránite si v lete oči dostatočne? Najviac vrások vzniká práve tu

  Chránite si v lete oči dostatočne? Najviac vrások vzniká práve tu

  · 5 minút na prečítanie
  • starostlivosť o pleť
  • oči
  • očný krém
  • odličovanie
  • vrásky

  Pokožka okolo očí je najtenšia, najcitlivejšia a starne najrýchlejšie. Ak používate krém či špeciálne sérum pre túto partiu, doplňte vašu starostlivosť o dôkladnú ochranu očí pred...

 • Kyselina hyalurónová vás zbaví kruhov pod očami, no buďte opatrní

  Kyselina hyalurónová vás zbaví kruhov pod očami, no buďte opatrní

  · 5 minút na prečítanie
  • URIAGE
  • kruhy pod očami
  • očný krém
  • starostlivosť o pleť

  Tmavé kruhy pod očami trápia skoro každú ženu po tridsiatke. Overte si vopred niekoľko dôležitých faktov.

 • 4 rýchle tipy na domácu beauty rutinu

  4 rýchle tipy na domácu beauty rutinu

  · 4 minúty na prečítanie
  • starostlivosť o pleť
  • URIAGE

  Byť doma v žiadnom prípade neznamená prestať sa starať o svoj zovňajšok. Hoci ste čas trávený v kúpeľni znížili na minimum, toto by ste mali absolvovať každý deň!