Poraďte sa s lekárom cez telefón (5)

 

SKUTOČNÉ PRÍBEHY: Poraďte sa s lekárom cez telefón

Ak si zlomíme nohu či ruku, obyčajne vieme, že treba ísť bezodkladne na pohotovosť či chirurgiu. V živote sa však vyskytne množstvo dovtedy nepoznaných situácií,  kedy nevieme ako reagovať a čo robiť. A povedzme si to na rovinu, v niektorých ide doslova o život!

Treba volať okamžite záchranku? Mám utekať rovno k lekárovi? Alebo stačí použiť masť, ktorú mi naposledy, pri rovnakom probléme predpísal lekár? Situácií, v ktorých sa ocitáme bez varovania my alebo naši najbližší je množstvo, a rovnako tak počet prípadov, kedy treba konať veľmi rýchlo.

Prečítajte si skutočné príbehy a osobné spovede ľudí, ktorí si boli v kritickom momente neistí a nevedeli si dať rady. Vďaka službe Lekár24 však dostali odpovede  a informácie od odborného zdravotníckeho personálu alebo lekárov na telefóne, s ktorými mohli konzultovať svoje ťažkosti a poradiť sa.

 

 • Lekár na telefóne zachránil Jankovi život

  Na prvý pohľad nič nezistil! Hrozba menom syndróm suchého topenia sa objavila hodiny po tom, ako sa Bernolákovčan Ján vracal s dvojročným synčekom domov z plavárne. Malý Janko (2) začal odrazu chrčať a nevedel sa nadýchnuť. Otca sa pochopiteľne zmocnil strach o život milovaného dieťaťa.

  Lekár na telefóne zachránil Jankovi život
 • Neviditeľné ohrozenie: Z nevinného pádu sa vykľul silný otras mozgu

  Po páde z kolobežky, ako už veľakrát predtým, bol najprv malátny, potom silno zvracal a napokon... Pohotová mamička a lekár na bezplatnej 24 hodinovej telefonickej linke zachránili 13-ročného Jakubka. Mal silný otras mozgu.

  Neviditeľné ohrozenie: Z nevinného pádu sa vykľul silný otras mozgu
 • Neznesiteľná bolesť na hrudi narastala

  Keď odrazu staršia pani pocítila tlak na hrudi, cítila sa na odpadnutie a bolesť namiesto, aby prestávala alebo celkom pominula sa naopak stupňovala. V rodine nastala v rodine panika. Je to infarkt? Čo robiť? S kým sa poradiť? 

  Neznesiteľná bolesť na hrudi narastala
 • Do nemocnice prišli v hodine 12-tej

  Michaela (32) z Bratislavy na vlastnej koži zažila, že telefonát na linku Lekár24 môže zachrániť život. Prečítajte si príbeh mladej mamičky a šesťročného Marka, ktorý dorazil do nemocnice na poslednú chvíľu.

  Do nemocnice prišli v hodine 12-tej
 • Keď vás napadne „črevný diabol“

  Črevné problémy sprevádzané celodennými hnačkami dovedú človeka na samé dno fyzický síl. Cesta k lekárovi je nemysliteľná, beží človeku zväčša v hlave. Kedy už to už konečne skončí a ako si pomôcť?

  Keď vás napadne „črevný diabol“