Nachádzate sa: Dr.Max > Dr.Max Poradňa

Dr.Max Poradňa

[Pleť a pokožka sú v zime viac ohrozené]

Zima je čas, keď sa o svoju pokožku musíme starať viac ako inokedy. Na jej stave sa nepodpisuje len nižšia vonkajšia teplota, ale aj znížené množstvo prijatých tekutín, nedostatok vitamínov či oblečenie, ktoré narúša našu prirodzenú kožnú bariéru. V starostlivosti o pleť a o pokožku preto odporúčame v aktuálnom období dodržiavať aspoň tieto štyri cenné rady.

[Pozor: Horúci nápoj nie je obyčajný čaj!]

Zimné a chladné počasie so sebou prináša vysoký výskyt ochorení horných a dolných dýchacích ciest. Organizmus čelí množstvu, viac ako 200 druhom baktérií a vírusov, pričom asi najčastejším pôvodcom infekcií je rinovírus. Tieto vírusy vyvolávajú zvýšenú teplotu, nádchu, kašeľ, slabosť, škriabanie a bolesť v krku. Ak sa ochorenie podchytí včas, je možné prekonať ho správnou domácou samoliečbou bez nutnosti návštevy lekára.

[Lieky po záruke nikdy neužívajte]

Pre mnohých ľudí predstavuje jeseň vhodnú príležitosť na veľké upratovanie a na vytriedenie nepotrebných vecí. Nezabúdajte ani na to, že aj domáca lekárnička potrebuje z času na čas skontrolovať, aby ste zistili, či je jej obsah ešte použiteľný a bezpečný. Odborníci opakovane varujú pred rizikami, ktoré súvisia s užívaním liekov po exspirácii a vyzývajú pacientov, aby nespotrebované lieky odniesli naspäť do lekárne.

[Káva: nápoj, ktorý ohúril a pije ho celý svet]

Nápoj, ktorý sa teší nesmiernej obľube, a to vo všetkých kútoch sveta. Káva a v nej obsiahnutý kofeín je dostupným a zároveň príjemným „životabudičom“ pre mnohých z nás. Existuje veľa rôznych historiek o jeho objavení a aj vy sami dozaista poznáte množstvo dôvodov a príležitostí, pri ktorých tento lahodný nápoj ľudia pijú. Viete, čo voňavý a pre mnohých ľudí neodmysliteľný nápoj nie len ranného rituálu v sebe ukrýva a ako vlastne káva pôsobí na náš organizmus?

[Strašiak rodičov: Detský diabetes príde bez ohlásenia]

Diabetes vtrhne do života dieťaťa a jeho rodičov bez varovania a naruší všetky zaužívané stereotypy. Ovplyvní doslova každú minútu bežného života. Nedá sa odložiť a ani vyliečiť. Je to naozaj vážny problém, pretože celosvetovo zaznamenávame alarmujúci nárast detských diabetikov už v predškolskom veku. V princípe rozoznávame dva základné, najčastejšie sa vyskytujúce typy cukrovky.

234

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek