Nachádzate sa: Dr.Max > Dr.Max Poradňa

Dr.Max Poradňa

[Antibiotiká – ich škodlivé účinky a zmena v indikácii v sekcii Praktické informacie o liekoch]

V uplynulých dňoch pútala pozornosť  v odborných aj populárnych médiách téma obmedzenia používania známeho druhu antibiotík. Jedná sa o takzvané chinolónové a fluorchinolónové antibiotiká, ktoré sú súčasťou liečebných postupov už vyše 30 rokov.

[Ako pripraviť pokožku na prvé slnko]

Koža človeka je orgán pokrývajúci ľudské telo, má ochrannú, termoregulačnú, senzorickú a imunitnú funkciu.  Vytvára ochrannú bariéru medzi vonkajším prostredím a vnútornými orgánmi. Chráni pred vonkajšími vplyvmi ako sú poranenia, slnečné žiarenie a aj pred fyzikálnymi, či chemickými vplyvmi.

[Cukrovka a doplnky stravy]

Udržiavanie normálnej hladiny glukózy v krvi je základom prevencie komplikácií cukrovky. Vysoká hladina krvného cukru – hyperglykémia, podobne ako vysoký tlak nebolí. Ak ale trvá príliš dlho, môže viesť až k nezvratným zmenám, ktoré výrazne zhoršujú kvalitu života.

[Ako zvýšiť tvorbu materského mlieka?]

Materské mlieko je nenahraditeľné, má ideálne zloženie, ktoré sa prispôsobuje potrebám dojčaťa, pokrýva jeho energetické i biologické potreby, až na vitamín D a K, ktorý je potrebný dopĺňať. 

[Všetko čo je dôležité vedieť o liekoch na zníženie cholesterolu]

Zvýšený cholesterol je považovaný za tichého nepriateľa. Pokroky v oblasti medicíny priniesli na trh množstvo prípravkov a liekov, ktoré cholesterolu vyhlásili vojnu a zaručujú pacientom spoľahlivú ochranu, no napriek tomu rozpútali vlnu diskusii a kritiky. Prečo je dôležité strážiť si chlolesterol a na čo je dôležité si dať pozor po zahájení liečby?

234

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek