Nachádzate sa: Dr.Max > Dr.Max Poradňa

Dr.Max Poradňa

[Poruchy príjmu potravy sú stále rozšírenejšie]

Chudý a možno až nezdravo vyzerajúci človek je v dnešnej dobe vystavený osočovaniu a kritike zo strany ostatných. „Je samá kosť a koža. Čo sa nevie najesť?“ Aj takto zvyknú byť častované osoby trpiace poruchami príjmu potravy. Výsmech a pohŕdanie však nie sú na pravom mieste. Príliš chudý človek totiž môže trpieť chorobou, s ktorou zvádza neľahký boj prakticky celý život.

[Sexuálny život: Máte jasno v otázke antikoncepcie?]

Antikoncepcia dnes už nie je žiadne tabu. Začína sa o nej hovoriť v ranom tínedžerskom veku. Predpísanie antikoncepcie býva najčastejšie dôvodom prvej návštevy u gynekológa. Ak už žena začala žiť pohlavným životom, je veľmi dôležité uvedomiť si aj možné otehotnenie. V prípade neželaného počatia je namieste zváženie užívania antikoncepcie. Zároveň je nutné uvedomiť si a pripraviť sa na možné vedľajšie účinky. Pozreli sme sa preto na vhodnosť a na riziká spojené s užívaním antikoncepcie.

[Rúška nás chránia, no spôsobujú aj nepríjemné problémy. Odborníčka z lekárne radí.]

Používanie ochranných prostriedkov, najmä rúšok je v týchto ťažkých pandemických časoch nesmierne dôležité. Chránime ním totiž nie len seba, ale aj všetkých ostatných. I keď povinnosť chrániť si ústa a nos sa zmierňuje, povinnosť nosenia rúšok v interiéroch naďalej zostáva. Napriek tomu, že nosenie rúšok prináša pozitívne výsledky v boji s koronavírusom, ich pravidelné používanie môže spôsobovať aj značné nepríjemnosti.

[Potíte sa pod rúškom? Tipy ako zvládnuť teplé mesiace pohodlne aj s povinnou ochranou tváre]

Slnko vykuklo, teploty sa každým dňom zvyšujú a vy aj naďalej zodpovedne dodržiavate preventívne opatrenia a nosíte rúško? Tešíte sa teplému počasiu, no trápi vás, ako aspoň trochu zmierniť "saunu" pod ochranou na vašej tvári? Nezúfajte. Hľadáte odpoveď na otázku, ktorý typ rúška vám zabezpečí okrem dostatočnej ochrany aj komfort? Riešenie ponúka odborníčka z lekárne.

[Jarná únava nie je depresia! Ako s ňou bojovať?]

Žijeme v klimatickom pásme, pre ktoré je typické striedanie štyroch ročných období. Ak je prechod pozvoľný, naše telo má dostatok času adaptovať sa na teplotné zmeny. V posledných rokoch sme však svedkami, že jar príde doslova zo dňa na deň. Aj keď sa môže zdať, že zvýšenie množstva slnečného svetla má na náš organizmus iba pozitívny vplyv, nemusí to byť pravidlo. Príchod jari býva sprevádzaný aj menej príjemným pocitom, dobre známou „jarnou únavou“.

123

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek