Zdravý životný štýl

[Potíte sa pod rúškom? Tipy ako zvládnuť teplé mesiace pohodlne aj s povinnou ochranou tváre]

Slnko vykuklo, teploty sa každým dňom zvyšujú a vy aj naďalej zodpovedne dodržiavate preventívne opatrenia a nosíte rúško? Tešíte sa teplému počasiu, no trápi vás, ako aspoň trochu zmierniť "saunu" pod ochranou na vašej tvári? Nezúfajte. Hľadáte odpoveď na otázku, ktorý typ rúška vám zabezpečí okrem dostatočnej ochrany aj komfort? Riešenie ponúka odborníčka z lekárne.

[Jarná únava nie je depresia! Ako s ňou bojovať?]

Žijeme v klimatickom pásme, pre ktoré je typické striedanie štyroch ročných období. Ak je prechod pozvoľný, naše telo má dostatok času adaptovať sa na teplotné zmeny. V posledných rokoch sme však svedkami, že jar príde doslova zo dňa na deň. Aj keď sa môže zdať, že zvýšenie množstva slnečného svetla má na náš organizmus iba pozitívny vplyv, nemusí to byť pravidlo. Príchod jari býva sprevádzaný aj menej príjemným pocitom, dobre známou „jarnou únavou“.

[Kliešte: Útočia síce v lete, ale teraz je čas proti ním bojovať]

V tomto období na nás číha najmä chrípka, nádcha a prechladnutie. Dbáme o príjem vitamínov, pijeme bylinkové čaje, aktívne cvičíme alebo užívame výživové doplnky na posilnenie imunity. Na to, že o niekoľko mesiacov na nás pri prechádzke letnou prírodou môžu číhať malé nebezpečné tvory, kliešte, teraz ani zďaleka nepomyslíme. Buďte o krok vpred! Opýtajte sa svojho lekára na možnosť vakcinácie už teraz. Práve v zime je totiž najvyšší čas dať sa zaočkovať proti nebezpečnej kliešťovej encefalitíde.

[Histamínová intolerancia ovplyvňuje život mnohých ľudí]

Keď vás často trápia tráviace ťažkosti, nadúvanie, hnačka, zápcha alebo bolesti brucha, príčinou môže byť aj histamínová intolerancia. Práve ona v súčasnosti postihuje čoraz viac ľudí, a to nie len dospelých, ale aj deti. Prichádza náhle, pričom u niektorých môže byť len prechodná. Histamínovú intoleranciu je ťažké diagnostikovať a v súčasnosti nie je možné vyliečiť ju. Pri dôslednej spolupráci, a najmä pri dodržiavaní racionálnej nízkohistamínovej diéty, sa dá toto ochorenie veľmi dobre zvládnuť.

[Nepríjemná bolesť! Čo robiť, keď vás trápia kĺby, svaly či kríže?]

V zimných mesiacoch, viac ako v iných ročných obdobiach, trápi ľudí okrem prechladnutia a chrípky aj zvýšená bolestivosť kĺbov a svalov. Príčin môže byť niekoľko. Zmena počasia, kratší denný čas, menej aktívneho pohybu, ako aj zmenené stravovacie návyky. Prečítajte si, čo môžete urobiť, ak vás zastihne akútna bolesť svalov a kĺbov. Kedy si dokážete poradiť sami, a kedy už je potrebné vyhľadať lekára?

123

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek