Zdravý životný štýl

[Pozor: Horúci nápoj nie je obyčajný čaj!]

Zimné a chladné počasie so sebou prináša vysoký výskyt ochorení horných a dolných dýchacích ciest. Organizmus čelí množstvu, viac ako 200 druhom baktérií a vírusov, pričom asi najčastejším pôvodcom infekcií je rinovírus. Tieto vírusy vyvolávajú zvýšenú teplotu, nádchu, kašeľ, slabosť, škriabanie a bolesť v krku. Ak sa ochorenie podchytí včas, je možné prekonať ho správnou domácou samoliečbou bez nutnosti návštevy lekára.

[Káva: nápoj, ktorý ohúril a pije ho celý svet]

Nápoj, ktorý sa teší nesmiernej obľube, a to vo všetkých kútoch sveta. Káva a v nej obsiahnutý kofeín je dostupným a zároveň príjemným „životabudičom“ pre mnohých z nás. Existuje veľa rôznych historiek o jeho objavení a aj vy sami dozaista poznáte množstvo dôvodov a príležitostí, pri ktorých tento lahodný nápoj ľudia pijú. Viete, čo voňavý a pre mnohých ľudí neodmysliteľný nápoj nie len ranného rituálu v sebe ukrýva a ako vlastne káva pôsobí na náš organizmus?

[Strašiak rodičov: Detský diabetes príde bez ohlásenia]

Diabetes vtrhne do života dieťaťa a jeho rodičov bez varovania a naruší všetky zaužívané stereotypy. Ovplyvní doslova každú minútu bežného života. Nedá sa odložiť a ani vyliečiť. Je to naozaj vážny problém, pretože celosvetovo zaznamenávame alarmujúci nárast detských diabetikov už v predškolskom veku. V princípe rozoznávame dva základné, najčastejšie sa vyskytujúce typy cukrovky.

[Citlivá pokožka a lupiny trápia polovicu populácie]

Problémom citlivej a podráždenej vlasovej pokožky sprevádzanej tvorbou lupín trpí v priemere každý druhý človek na svete. Hoci z medicínskeho hľadiska sa môžu lupiny javiť ako zanedbateľný problém, v rámci mentálnej pohody a osobného komfortu ich nemožno určite podceňovať. Poradíme Vám, ako sa vysporiadať s týmto nepríjemným javom, ktorý patrí medzi najčastejšie otázky pacientov v oblasti vlasovej kozmetiky.

[Mykóza, letný strašiak mnohých žien]

Toto ochorenie prekoná aspoň raz za život až 75 percent žien. U každej druhej ženy sa zvykne táto nepríjemnosť dokonca opakovať. Kúpanie sa v bazénoch, mokré plavky, sladké nápoje, ale najmä teplé letné obdobie praje zvýšenému výskytu vaginálnej mykózy. Prinášame Vám rady, ako ju správne rozpoznať a vyliečiť.

234

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek