Nachádzate sa: Dr.Max > Starostlivosť o deti

Starostlivosť o deti

[Neznáma piata a šiesta choroba]

Medzi infekčné ochorenia prejavujúce sa typickým kožným výsevom patrí viacero dobre známych strašiakov ako osýpky, šarlach, či rubeola. Častejšie sa však v detskom veku vyskytujú ochorenia, ktoré sú známe ako piata a šiesta choroba. Paradoxne ich veľa ľudí vôbec nepozná a dokážu vystrašiť nejednu mamičku.

[Ako si poradiť s laryngitídou]

So zimou prichádza aj čas chorôb, ktoré sú neraz nočnou morou každého rodiča. Choroby dýchacích ciest možno zaradiť medzi najčastejšie detské choroby postihujúce najmä deti vo veku od 3 mesiacov do 6 rokov života. 

[Vši, postrach detí aj dospelých]

S príchodom nového školského roka do mnohých domácnosti prichádzajú aj malí neželaní návštevníci, ktorí sú postrachom všetkých rodičov; vši. Neochráni pred nimi ani dobrá hygiena! Aká je teda vhodná prevencia a ako sa neželaných návštevníkov zbaviť?

[Prerezávanie detských zúbkov bolí niekedy viac rodičov]

Ešte predtým, než dieťa spraví prvé kroky, narastú mu prvé zúbky. Toto obdobie môže byť pokojné, bezbolestné, alebo naopak búrlivé, plné plaču a mrzutosti. A samozrejme, rodičia intenzívne prežívajú všetky pocity spolu s ratolesťou. Veď ak sa uľaví dieťaťu, uľaví sa aj mame a otcovi.

[Ako sa starať o pokožku bábätka?]

U novorodenca koža plní ochrannú funkciu, a preto sa o ňu treba správne starať.

Bioderma.jpgDr-Max.pngEucerin.jpgJamieson.pngLA-ROCHE-POSAY.jpgOmron.pngSunar.pngVichy.jpg

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek