Pleť a pokožka sú v zime viac ohrozené

13. 1. 2020 · 2 minúty na prečítanie

Zima je obdobie, keď je dôležité si viac pripomenúť na starost o svoju pokožku. Na jej stav neprispieva len nižšia teplota, ale aj znížené prijatie tekutín, nedostatok vitamínov a oblečenie, ktoré narušuje prirodzenú kožnú bariéru. Preto v aktuálnom období je dôležité dodržiavať aspoň štyri kľúčové rady na starost o pleť a pokožku.

Veronika Blahová
Veronika Blahová
Pleť a pokožka sú v zime viac ohrozené

Zima je čas, keď sa o svoju pokožku musíme starať viac ako inokedy. Na jej stave sa nepodpisuje len nižšia vonkajšia teplota, ale aj znížené množstvo prijatých tekutín, nedostatok vitamínov či oblečenie, ktoré narúša našu prirodzenú kožnú bariéru. V starostlivosti o pleť a o pokožku preto odporúčame v aktuálnom období dodržiavať aspoň tieto štyri cenné rady.

 

VYMEŇTE TEXTÚRU PLEŤOVÉHO KRÉMU

V zime je pokožka suchšia, produkuje menej podkožného mazu, a preto je namieste uvažovať o kréme s výživnejšou textúrou. Tá vám dodá správnu výživu a zároveň pleť lepšie ochráni pred výkyvmi teplôt. Nebojte sa pokožku hydratovať aj v zime. Práve teraz je to veľmi dôležité. Výbornú službu vám urobia aj výživné pleťové masky.

 

NEZABÚDAJTE NA RUKY

Chrbty rúk ukazujeme svetu rovnako často ako tvár. Preto ich patrične rozmaznávajte intenzívnou starostlivosťou. Pravidelne ich ošetrujte krémom a nezabudnite ani na jemnú nechtovú kožu, ktorá by v zime mohla popraskať.

 

STARAJTE SA O POKOŽKU TELA

V zime si môžete všimnúť, že na suchej pokožke sa tvoria šupinky. Súvisí to so zníženou hydratáciou a s nižším počtom lipidov v pokožke. Starajte sa o pokožku už v kúpeľni. Vymeňte sprchový gél za taký, ktorý neobsahuje mydlo. Po umytí si pokožku jemne vysušte a nešúchajte ju. Hneď ju natrite ľahkým mliekom, krémom alebo výživným balzamom.

 

VYBERTE SI VHODNÉ DOPLNKY STAROSTLIVOSTI

Ak trávite čas vonku, určite by vám nemal chýbať vo výbave na zimnú prechádzku Cold Cream od URIAGE. Tento prípravok perfektne ochráni odhalené časti, ako sú napríklad líca. Popraskaným perám zabránite správnou výživou, napríklad pomocou tyčinky z radu XEMOSE alebo BARIÉDERM Cica-lips. Obe vám poskytnú intenzívnu hydratáciu a zvláčnenie. Ak sa chystáte na lyžovačku, alebo ak idete na exotickú dovolenku do tepla, nezabudnite zase na primeranú slnečnú ochranu.

Ďalšie články k téme Pleť a pokožka sú v zime viac ohrozené

O autorovi
Veronika Blahová
Veronika Blahová
Čítať viac od autora
O autorovi
Veronika Blahová
Veronika Blahová
Čítať viac od autora