Ochorenia dýchacích ciest

[Ako zatočiť s nepríjemným kašľom?]

Kašeľ je obranný mechanizmus organizmu, ktorý nás častokrát trápi práve v jesennom a zimnom, sychravom a chladnom období. možno vás prekvapíme, ale kašeľ je v podstate zdravá a telu prospešná vec. 

[Aj Vás už skolila? Chrípka.]

Bolí vás celé telo, nevládzete sa hýbať, bolí vás v krku a máte vysokú horúčku? Tak máte pravdepodobne chrípku. Toto vírusové ochorenie je počas chladnejších mesiacov bežné a je veľmi ľahké sa nakaziť. O to je ochorenie nebezpečnejšie a neradno ho podceniť.

[Potrebujete každý deň sprej do nosa? Tohto návyku sa dá zbaviť!]

Máte plný nos? Ťažko sa vám dýcha a už ste sa zopár nocí poriadne nevyspali? Určite každý tento pocit beznádeje pozná. Práve v týchto prípadoch väčšina z nás siahne po zázračných sprejoch do nosa, ktoré sľubujú okamžitú úľavu. Netreba však zabúdať, že nadmerným užívaním týchto liekov sa zvyšuje aj riziko vzniku závislosti.

[Viete odlíšiť alergickú nádchu od tej bežnej?]

Raz za čas sa stane, že sa prebudíme s nádchou. Prvou voľbou sú zväčša kvapky alebo spreje. Lenže, čo ak nádcha trvá týždeň, dva a stále neprechádza? Alebo sa pravidelne objavuje a mizne? Na mieste je otázka: je to bežná alebo alergická nádcha?

[Prechladnutie nie je chrípka. Viete ich rozlíšiť?]

Necítite sa dobre, bolí vás hlava, škriabe v krku a máte teplotu. Najrozumnejšie by bolo zostať doma s plným džbánom čaju s citrónom a liečiť sa. Ruku na srdce, koľkí z nás tak aj skutočne urobia? Vďaka dnešnej uponáhľanej dobe si to málokto môže dovoliť. Ako rozpoznáme, kedy je to ešte len bežné prechladnutie alebo už máme čo dočinenia s chrípkou?

12

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek