Nachádzate sa: Dr.Max > Dr.Max Poradňa > Domáci lekár

Domáci lekár

[Pleť a pokožka sú v zime viac ohrozené]

Zima je čas, keď sa o svoju pokožku musíme starať viac ako inokedy. Na jej stave sa nepodpisuje len nižšia vonkajšia teplota, ale aj znížené množstvo prijatých tekutín, nedostatok vitamínov či oblečenie, ktoré narúša našu prirodzenú kožnú bariéru. V starostlivosti o pleť a o pokožku preto odporúčame v aktuálnom období dodržiavať aspoň tieto štyri cenné rady.

[Za tráviace ťažkosti sa nehanbite! Zverte sa odborníkom]

Ťažkosti týkajúce sa tráviacej sústavy nás vedia občas nemilo potrápiť. Ide o chúlostivý problém, o ktorom neradi rozprávame. Možno vás trochu upokojí skutočnosť, že až 50 % populácie trápia hemoroidy a v podobnej situácii nie ste sami. 

[Trpíte alergiou alebo ste prechladnutí? Ako tieto ochorenia rozpoznať a liečiť]

Tečie vám z nosa a počas dňa si kýchnete aspoň stokrát? Zvýšili ste dávky vitamínu C a používate nosové spreje na uvoľnenie dýchania, ale prechladnutia sa neviete stále zbaviť? 

[Ako si poradiť so zimnou depresiou]

Život v zimnom ročnom období sa prirodzene spomaľuje, dni sú kratšie a denné svetlo je vzácnejšie. Vplyv denného svetla na zmeny ľudskej psychiky je známy už po dlhú dobu. 

[Ako zatočiť s nepríjemným kašľom?]

Kašeľ je obranný mechanizmus organizmu, ktorý nás častokrát trápi práve v jesennom a zimnom, sychravom a chladnom období. možno vás prekvapíme, ale kašeľ je v podstate zdravá a telu prospešná vec. 

123

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek