Babské rady nestačia! Čo naozaj funguje na nechtovú mykózu? Vyskúšajte Fungex

9. 7. 2024 · 3 minúty na prečítanie

Mykóza nechtov, ktorá do veľkej miery postihuje predovšetkým dolné končatiny, nie je len estetickým problémom. Ide o skutočné a prenosné hubovité ochorenie, ktoré viac ako polovici ľudí v neskoršom štádiu spôsobuje zdravotné problémy.

Redakcia Dr.Max
Redakcia Dr.Max
Babské rady nestačia! Čo naozaj funguje na nechtovú mykózu? Vyskúšajte Fungex

Nepríjemná onychomykóza je častým problémom ľudí, ktorí nosia topánky s otvorenou špičkou, najmä na miestach, kde je vlhko a teplo. Skutočnou liahňou tohto ochorenia sú plavárne, kúpaliská či wellness centrá. Ako zistíte, že ste si domov priniesli neželaný suvenír?

Príznaky nechtovej mykózy

Ochorenie sa prejaví väčšinou najskôr na nechte palca a postupuje na ostatné nechty. Medzi typické príznaky patria zmeny farby nechtu dožlta (neskôr dohneda až dočierna) a zmena jeho povrchovej štruktúry. Postupujúcou infekciou sa necht môže začať olupovať, odhaľovať citlivú pokožku pod ním a spôsobovať nepríjemné bolesti pri chôdzi.

Zvlášť náchylní na toto ochorenie sú ľudia s diabetom, so zníženou imunitou, s poruchami prekrvenia dolných končatín či s mechanicky poškodenými nechtami. Mykóza si však počká neraz aj na tých, ktorí nosia ponožky z nekvalitných materiálov alebo dostatočne nedodržiavajú hygienu.

Zabudnite na cesnak a jablčný ocot

Na internete nájdete desiatky dokola sa opakujúcich rád, ktoré by vám pri mykóze nechtov mali zázračne pomôcť. Nájdete medzi nimi tipy na tinktúru z cesnaku, domáce protiplesňové kúpele s esenciálnymi olejmi a malinovými listami, nálev zo sušených listov brečtanu či dokonca obklady z prášku do pečiva. Zázračne by mali na mykózu pôsobiť aj škorica, medovka a kokosový olej.

V každej rade nájdete iný zaručený tip, ktorý takmer vždy vo vyhľadávaní na prvých stránkach predbehne jablčný ocot. Autori týchto rád ho označujú ako najúčinnejšiu domácu metódu odstránenia plesne na nohách. Málokto pritom myslí na dôsledky, ktoré môže ľuďom s neliečenou mykózou takýmito radami spôsobiť.

Mykózu nechtov treba liečiť

Ak máte pocit, že sa vám na nechtoch začína prejavovať mykóza, nestrácajte čas s babskými receptami. Čím skôr začnete s liečbou hubovitej plesne, tým existuje väčšia šanca zbaviť sa jej bez následných príznakov či jaziev na nechtoch.

Jedným z overených liečiv, fungujúcich na báze zložiek prenikajúcich do povrchu nechtu (takzvaných instant killer), je prípravok FungeX. Má 100% úspešnosť proti plesňovým infekciám nechtov. Začína účinne pôsobiť a ničiť pleseň na nechtoch rúk a nôh už po 20 sekundách.

Táto zdravotnícka pomôcka vytvára na nechte kyslú vrstvu, nepriaznivú pre rast plesní. Následne teda celkom prirodzene pôsobí ako fyzická bariéra zabraňujúca ich šíreniu. Počas doby používania sa výrazne odporúča dodržiavať rady od výrobcu. Patrí k ním pilníkovanie odumretej a poškodenej časti nechtu, dostatočná hygiena a užívanie prípravku po dobu úplného odrastenia postihnutého nechtu.

Pri liečbe prípravkom FungeX je rovnako dôležité dodržiavať správnu a pravidelnú hygienu. Čistota nôh, používanie samostatného uteráka a nosenie vysoko absorpčných ponožiek z kvalitných materiálov by malo absolútnou samozrejmosťou. Vďaka kombinácii týchto faktorov sa už viac nebudete musieť spoliehať na babské rady a mykózy na nechtoch sa zbavíte bezpečným spôsobom.

O autorovi
Redakcia Dr.Max
Redakcia Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia Dr.Max
Redakcia Dr.Max
Čítať viac od autora