Dynasit U

1×1 ks, kostrčová, dynamická podložka na sedenie

Dynasit U je liečebná, aktívna rehabilitačná pomôcka, ktorá podporuje pohybovú aktivitu, aktívne posiľňuje hĺbkový stabilizačný systém, bráni statickému preťažovaniu pohybového systému a aktivizuje vzpriamené držanie tela počas činností vykonávaných po sediačky pri súčasnom absolútnom eliminovaní tlaku na konečník, kostrč a reprodukčné orgány.
Na sklade u dodávateľa
Možnosť rezervácie v 0 lekárňach
29,70
Doprava zadarmo
29 bodov na vernostnú kartu

O produkte

K92655

Dynasit U  je liečebná, aktívna rehabilitačná pomôcka, ktorá podporuje pohybovú aktivitu, aktívne posiľňuje hĺbkový stabilizačný systém, bráni statickému preťažovaniu pohybového systému a aktivizuje vzpriamené držanie tela počas činností vykonávaných po sediačky pri súčasnom absolútnom eliminovaní tlaku na konečník, kostrč a reprodukčné orgány. Určená pre:

  • tehotné ženy a ženy tesne po pôrode,
  • ľudí bezprostredne po operácii hemoroidov,
  • pri iných chirurgických výkonoch v oblasti konečníka, vonkajších reprodukčných orgánov,
  • ľudí s bolesťami kostrče a panvy.

Zdravotnícka pomôcka eliminuje bolesť pri sedení u väčšiny pacientov a to aj bezprostredne po spomenutých operačných výkonoch o viac ako dve tretiny a priamo tak urýchľuje proces hojenia, znižuje spotrebu užívania liekov od bolesti a výrazne pomáha k návratu do bežného spoločenského aj pracovného procesu.
Dynasit U pomáha tiež spevňovať svaly panvového dna a to všetko pri zachovaní momentu zdravého dynamického sedenia, ktoré má priamy vplyv na zdravý vývin chrbtice a tiež na eliminovanie bolestí chrbtice. Posilňuje hĺbkový stabilizačný systém, znižuje útlak na medzistavcové platničky a v neposlednom rade prispieva vďaka aktivizácii krvného obehu k zvýšeniu koncentrácie, spaľovaniu kalórii, obmedzeniu tvorby celulitídnych buniek.

Spôsob použitia

Podložku naplňte vzduchom. Nafukovací ventil po nafúknutí podložky zatlačte dovnútra. Dynamickú podložku DynaSit U položte spodnou plochou s ventilom na sedadlo stoličky tak, aby jej vykrojená časť smerovala ku kolenám.

Podložku naplňte vzduchom tak, aby mala po nafúknutí hrúbku cca 6 cm. V takejto fáze naplnenia dosiahnete efektívnu dynamizáciu sedu. Vyšší obsah vzduchu zvyšuje dynamizáciu sedu, avšak na úkor Vášho pohodlia. Spočiatku seďte na podložke cca 5 až 10 minút a opakujte 3 až 5 krát denne. Seďte na sedacej časti, mierne rozkročte dolné končatiny, vystrite chrbticu a lopatky tlačte mierne k sebe. Svalová horúčka v začiatkoch používania je pozitívnou reakciou svalov. Vykrojená časť podložky musí pri sedení smerovať ku kolenám.

Dynamická podložka Dynasit U je vynikajúca pomôcka aj v čase tehotenstva, v čase po pôrode, pri hemoroidoch, po operáciách v oblasti konečníka a reprodukčných orgánov, rôznych poškodeniach reprodukčného systému, nakoľko pri sedení na nej dochádza k uvoľneniu tlaku na inkriminované oblasti. V takýchto prípadoch nafúknite dynamickú podložku Dynasit U podľa Vašich pocitových potrieb. Výrobca v takýchto prípadoch odporúča nafúknutie na hrúbku cca 8cm.