Nachádzate sa: / / /
Paracetamol Dr.Max 500 mg

Paracetamol Dr.Max 500 mg

tbl (blis.PVC/Al) 1x30 ks
Značka: Dr.Max
Hodnotenie: 12345 (90%5)
Kód: 5838A

Liek na zmiernenie bolesti a zníženie horúčky. Obsahuje paracetamol. Určený na použitie od 12 rokov.

Doprava zadarmo nad 9,90 
Dočasne nedostupné
Vaša cena s DPH: 0,99 
Nákupom získate 3 body na vernostnú kartu Dr.Max

Liek patrí do skupiny liekov proti bolesti a horúčke nazývaných analgetiká (lieky proti bolesti). Používa sa na zmiernenie bolesti a na pomoc pri znížení horúčky. Tablety môžu liečiť miernu až stredne silnú bolesť a/alebo horúčku. Liek môžu užívať dospelí a dospievajúci. Je ale nevhodný pre deti do 12 rokov.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

U dospelých a dospievajúcich nad 12 rokov s telesnou hmotnosťou viac ako 50 kg je odporúčaná dávka 1-2 tablety, ktorá sa môže v prípade potreby zopakovať po 4-6 hodinách. Jednotlivá dávka nesmie prekročiť 2 tablety. Maximálna celková denná dávka je 6 tabliet.

U dospelých a dospievajúcich nad 12 rokov vážiacich medzi 41 a 50 kg je odporúčaná dávka 1 tableta, ktorá sa môže v prípade potreby zopakovať po 4-6 hodinách. Denná dávka paracetamolu nemá presiahnuť 60 mg/kg/deň (maximálne do 2 g/deň).

Dĺžka liečby:
V prípade prítomnosti vysokej horúčky a príznakov infekcie po viac ako 3 dňoch liečby a v prípade pretrvávajúcej bolesti po viac ako 5 dňoch liečby má pacient vyhľadať lekára.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Je potrebné upraviť dávku a dávkovacie intervaly – viď SPC, časť 4.2.

Pacienti s poruchou funkcie pečene:
U pacientov so zníženou funkciou pečene alebo pacientov s Gilbertovým syndrómom je potrebné znížiť dávku alebo predĺžiť interval podávania dávok.

Spôsob použitia

Tabletu je potrebné prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom vody. Tabletu je možné aj rozpustiť v dostatočnom množstve vody, ktorú je potrebné pred vypitím dobre zamiešať. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami uvedené vyššie.

Upozornenie

Počas tehotenstva je potrebné použitie lieku konzultovať s lekárom.
Dojčiace ženy môžu liek užívať po konzultácii s lekárom len krátkodobo a v najnižšej odporúčanej dávke.
U detí vo veku do 12 rokov sa liek nemá používať.
U pacientov s telesnou hmotnosťou nižšou ako 40 kg sa liek nemá používať.
Neužívať súbežne iné lieky obsahujúce paracetamol.
Počas liečby sa nemá konzumovať alkohol (riziko hepatotoxicity).
​Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

paracetamol

Liek na zmiernenie bolesti a zníženie horúčky. Obsahuje paracetamol. Určený na použitie od 12 rokov. 1 tableta 1 až 3 krát denne.

Lieková forma ADC: tablety
         


Zákazníci si k tomuto produktu kúpili aj
VINCENTKA VODA
VINCENTKA VODA1x700 ml
1,39  (-29%)
0,99 

na sklade
MUCOSOLVAN
MUCOSOLVANsir 30 mg/5 ml 1x100 ml
 
6,49 

na sklade
TANTUM VERDE SPRAY FORTE
TANTUM VERDE SPRAY FORTEaer ora (liek.HDPE) 1x15 ml
7,05  (-15%)
5,99 

na sklade
VICHY LIFTACTIV Supreme PNM
VICHY LIFTACTIV Supreme PNMkorekčný spevňujúci krém proti vráskam 1x75 ml
33,19  (-25%)
24,99 

na sklade

Mohlo by Vás zaujímať
Dr.Max Sirup skorocelový s vitamínom C BEZ CUKRU
3,99 
3,59 

na sklade
Dr.Max Ginger & Honey HOT DRINK
 
3,99 

na sklade
SEPTOFORT 2 mg
SEPTOFORT 2 mgpas ora 1x24 ks
 
5,89 

na sklade
Tussical
Tussicalsir 1,5 mg/ml (fľ.skl.hnedá) 1x200 ml
 
6,49 

na sklade

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek