PANTHENOL spray
aer der (nádoba tlak.) 1x130 g

Značka: ICN
7,19  s DPH
Dočasne nedostupné
7 bodov na vernostnú kartu
doprava zadarmo
PANTHENOL spray
aer der (nádoba tlak.) 1x130 g

Značka: ICN
7,19  s DPH
Dočasne nedostupné
7 bodov na vernostnú kartu
doprava zadarmo

Sprej obsahuje liečivo dexpantenol (látka odvodená od kyseliny pantoténovej, ktorá sa nazýva aj vitamín B5). Patrí do skupiny liekov na hojenie rán a vredov.

Používa sa na podporu hojenia kože a slizníc pri povrchových poraneniach kože, ako odreniny, popáleniny, obareniny, neinfikované operačné rany, nezaceľujúce sa kožné transplantáty, nehojace sa vredy, trhlinky na koži u neelastickej pokožky – fisúry a ragády (praskliny a trhliny), pľuzgierovité zápaly kože, ošetrenie pokožky po spálení slnkom a opary vyvolané slnečným žiarením.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Ak lekár neurčí inak, liek sa aplikuje na postihnuté miesto 1-3x denne.
Dĺžka liečby závisí od charakteru poškodenia a priebehu hojenia.

Spôsob použitia

Pri aplikácii sa drží tlaková nádobka vo zvislej polohe vo vzdialenosti 10 − 20 cm, striekacím ventilom hore. Pred každým použitím sa nádobka silno pretrepe, aby vznikla hustá pena. Pri použití na tvár sa liek nastrieka najprv na dlaň a potom sa pena nanesie na postihnuté miesta tváre. Tento liek nie je určený na aplikáciu do očí.

Upozornenie

Deťom sa tento liek môže aplikovať len pod dohľadom dospelej osoby.
Astmatici, prípadne osoby s ochorením priedušiek a pľúc nemajú pri aplikácii tohto lieku vdychovať hnacie plyny, pretože sa tým môže podráždiť sliznica a vyvolať astmatické ťažkosti.
Ak sa tento liek používa v oblasti pohlavných orgánov a konečníka a zároveň sa používa kondóm, parafín obsiahnutý v lieku môže oslabiť pevnosť kondómu a tak narušiť jeho spoľahlivosť.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

dexpantenol
Lieková forma ADC: sprej
03420
ADC

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek