Neseda Stolička Standard Antracit

1×1 ks, stolička

Značka: NESEDA

Praktická aj funkčná s extra možnosťou nastavenia výšky operadla. Stolička NESEDA je špeciálne navrhnutá pre všetkých vás, ktorí musíte denne dlhé hodiny sedieť a nie ste ochotní akceptovať degeneratívny vplyv celodenného sedenia na svoju kondíciu, svaly a ich tonus, rovnako ako na svoj mentálny výkon a energiu.

U dodávateľa, doručenie do 5 dní
898,99
Doprava zadarmo

O produkte: Neseda Stolička Standard Antracit 1×1 ks, stolička

X012407

Hlavný popis produktu

"NESEDA je prvá slovenská stolička, ktorá rešpektuje skutočnosť, že ľudskému telu nie je prirodzené a zdravé sedieť niekoľko hodín v rovnakej polohe."
video: https://youtu.be/ZSjbR77myxc
Prečo Neseda?
Ergonomické stoličky prišli, aby vás chránili pred fyzickým utrpením, ktoré vznikajú zlým držaním tela počas sedu, ale neriešia problémy z dlhodobého sedenia spôsobené neaktivitou tela. Správne sedenie neexistuje, pretože ak zostanete v jednej polohe dlhšie ako hodinu, podporujete negatívne vplyvy pasívneho sedenia. Úplné riešenie nie je ani dať si niekoľko minút pauzu, pokiaľ si zase zasadnete do rovnakej polohy. Preto sme vyvinuli stoličku NESEDA. Je špeciálne navrhnutá tak, aby ste na nej mohli striedať polohy sedenia. Menením geometrie tela, telo zostane aktívne, svaly sa nezačnú skracovať a podporíme cirkuláciu krvi v celom tele.
Nenavrhli sme ďalšiu stoličku, ktorú bežne poznáte. Vložili sme do nej vlastnosti, pomocou ktorých môžete zavádzať aktívny pohyb do vašej práce. Položili sme si otázku: „aké pozície na sedenie nám
počas práce pomáhajú kompenzovať záťaž z celodenného sedenia?“. Vychádzali sme z princípu, že žiadna poloha na sedenie nie je zdravá. Najzdravšia je tá nasledujúca poloha, ktorá príde na rad o 20 alebo 50 minút sedenia. A keď sme výber vhodných pozícií sedenia ukončili, hľadali sme správny dizajn, ktorý nám tieto polohy sedenia umožní v praxi realizovať. A tak vznikla stolička Neseda, ktorá je symbolom aktívneho životného štýlu zodpovedných ľudí, ktorí nechcú počas sedavej práce strácať svoje zdravie (dekondícia, disbalancia, degenerácia). Vznikol tak produkt, ktorý vám umožňuje aktívne meniť polohy sedenia počas práce, čo má pozitívny vplyv na vaše zdravie, kreativitu a celkovú produktivitu.
video: https://youtu.be/ZSjbR77myxc
Každá činnosť, ktorá je denná denná je extrémne
dôležitá pre Vaše zdravie.
Neseda je prvá stolička, ktorá rešpektuje skutočnosť, že ľudskému telu nie je prirodzené a zdravé sedieť niekoľko hodín v rovnakej polohe. Je to dôvod, prečo nie je určená na sedenie, ale na striedanie polôh.
Neseda produkty v skratke:
Váš život za pracovným stolom už nikdy nebude rovnaký ako predtým. Spoločnosť NESEDA pre vás tvorí prostredie bohaté na pohyb, ktorý dokážete spolu s nami realizovať za no-extra time (počas pracovného času).
Pravidelný pohyb v malých dávkach je jedna z najzákladnejších prevencií pred stratou zdravia v sedavom zamestnaní. Aj vďaka tomu dokážete vaše telo postupne meniť k lepšiemu a zdravšiemu. Preto nepredávame produktky, ale tvoríme prostredie bohaté na pohyb. Správnym používaním našich produktov:
· podporuje svoj aktívny životný štýl aj počas práce
· chránite svaly, udržuje ich tonus a podporujete správnu činnosť metabolizmu
· môže odstrániť aj niektoré dlhoročné svalové disbalancie či chronické bolesti
· šírite okolo seba kultúru pohybu, ktorá zabraňuje strate zdravia a fyzickej degenerácii, ktorá
je bežným produktom sedavého zamestnania (nadváha, obezita, chorobnosť, zdravotné obmedzenia, civilizačné ochorenia)

Pre koho je neseda ŠTANDARD
Stolička Neseda STANDARD: má jednoduchšie prevedenie a skromnejší výber farieb (čierna/antracit). Materiály použité na čalúnenie sú však rovnako kvalitné ako pri stoličke Premium. Stolička má zjednodušené operadlo z krásnej, dvojito ohýbanej preglejky. Oproti verzii Prémium má inak tvarovaný sedák, ktorý je delený na dve polovice a uprostred sa nachádza veľký, vzdušný priestor pre
ľudí, ktorí ho zo zdravotných dôvodov potrebujú (hemoroidy, citlivá či poškodená kostrč, iné). Okrem toho má stolička Neseda Standard pridaný bonus v tom, že operadlo je možné výškovo nastaviť v 5 centimetrovom rozsahu, aby pozícia stredu operadla dobre podopierala vašu krížovú (lumbálnu) oblasť.
Overená odborníkmi
Stolička NESEDA bola otestovaná v skúšobni nábytku na Lesníckej a drevárskej fakulte Mendelovej Univerzity v Brne (protokolčíslo N-007-17).
Vďaka tomu spĺňa všetky požiadavky Spojené s Európskymi normami na otestovanie kancelárskeho nábytku, konkrétne STN EN 1335.
Základné informácie o produkte
· stolička je vytvorená za účelom aktívneho striedania rôznych polôh sedenia
· na stoličke je možné striedať týchto 6 rôznych polôh sedenia:
· klasický sed, turecký sed, nízky a vysoký kľak, hlboký drep a sed s oporou na prsiach
· v každej polohe odporúčame stráviť približne 20 – 50 minút
· najzdravšia poloha na sedenie pre vás – je tá nasledujúca
· stolička je určená pre dospelé osoby
· stoličku vedia používať aj deti, hoci primárne je vytvorená pre anatómiu dospelých osôb
· stolička má nosnosť do 100 kg a ideálna výška užívateľa je do 190 cm
· vyššie a ťažšie osoby majú obmedzenia v používaní niektorých polôh sedenia
· samotná stolička má hmotnosť 20 kg
· stolička nie je zdravotná pomôcka
· ak máte nejaké pohybové obmedzenia, pred používaním stoličky NESEDA sa poraďte s
odborníkom (lekár, fyzioterapeut), ktorý vám vymedzí správne používanie stoličky vzhľadom na
vašim individuálnym obmedzeniam
· stoličku je potrebné používať v súlade s návodom
· na tovar poskytujeme 3 ročnú záruku
· akékoľvek používanie stoličky mimo návod, môže spôsobiť zdravotné komplikácie, zranenia, alebo
zníženie životnosti produktu

Zvolené materiály, funkčný dizajn a používanie:
Na Materiali záleží
Drevo, kvalitná oceľ a priemyselná látka sú starostlivo zvolené tak, aby trvanlivosť stoličky ďaleko presahovala 3 roky garantovanej záruky. Tento inovatívny produkt, vymyslený na Slovensku, vyrábame ručne v Čechách a na Slovensku.
· poctivé remeselné spracovanie s použitím kvalitných materiálov (masívne drevo, preglejka, oceľ,
kvalitná látka) sedátko, opierka a niektoré ďalšie dizajnové časti sú vyrábané ručne na
Slovensku av Čechách
· štandardné prvky ako kolieska, kríž, piest, či mechanika pochádzajú od renomovaných
dodávateľov a výrobcov
· sedák je čalúnený vysoko odolnou látkou, ktorá pre svoju kvalitu znesie sto tisíc oderov (mantindelov)
· stredová časť sedákov (medzera), je určená na zníženie tlaku na prostatu, alebo iných zdravotných komplikácií na tejto časti tela
· úzka opierka chrbta zvyšuje možnosti pohybu počas sedenia, napríklad v polohe obkročmo s opretím na prsia
· nadrozmerné sedadlo (46 x 57 cm) má za úlohu poskytnúť veľa priestoru pre nohy v polohách ako turecký sed a hlboký drep
· stolička je vybavená samo brzdiacimi kolieskami, ale na výmenu sú v balení aj bežné kolieska alebo klzáky
· pre bežné používanie a aktívne menenie polôh sedenia odporúčame používať samobrzdiace kolieska
· ťažisko stoličky je špeciálne vybalansované tak, aby nedochádzalo k pádu pri žiadnej polohe
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=2tIMNbLqbs8
Jediná svojho druhu
Každá činnosť, ktorá je denná denná je extrémne dôležitá pre Vaše zdravie.
Neseda prémium je prvá stolička, ktorá rešpektuje skutočnosť, že ľudskému telu nie je prirodzené a zdravé sedieť niekoľko hodín v rovnakej polohe. Je to dôvod, prečo nie je určená na sedenie, ale na striedanie polôh.
Na Materiali záleží
Drevo, kvalitná oceľ a priemyselná látka sú starostlivo zvolené tak, aby trvanlivosť stoličky ďaleko presahovala 3 roky garantovanej záruky. Tento inovatívny produkt, vymyslený na Slovensku, vyrábame ručne v Čechách a na Slovensku.
Overená odborníkmi
Stolička NESEDA bola otestovaná v skúšobni nábytku na Lesníckej a drevárskej fakulte Mendelovej Univerzity v Brne (protokolčíslo N-007-17).
Vďaka tomu spĺňa všetky požiadavky Spojené s Európskymi normami na otestovanie kancelárskeho nábytku, konkrétne STN EN 1335.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.

Kategórie produktov