NASIVIN 0,01 %

1×10 ml, liek

Značka: NASIVIN
Nasivin® 0,01 % znižuje prekrvenie nosovej sliznice, čím uľahčuje dýchanie nosom a zlepšuje uvoľňovanie hlienov. Nasivin 0,01 % je určený pre novorodencov a dojčatám do 1 roka.
Na sklade
Možnosť rezervácie v 0 lekárňach
4,69
Doprava zadarmo nad 29,90 €
4 body na vernostnú kartu

O produkte

62189 ADC

Liek Nasivin 0,01% znižuje opuch nosovej sliznice, tým uľahčuje dýchanie nosom a zlepšuje uvoľňovanie hlienov. Zmierňuje príznaky akútnej nádchy a alergickej nádchy. Používa sa aj pri záchvatoch neinfekčnej vazomotorickej nádchy. Je určený novorodencom a dojčatám do 1 roka. Uvoľní upchatý nos do 25 sekúnd a účinok pretrváva až do 12 hodín. S protivírusovým účinkom. Prípravok je možné používať 6 mesiacov po prvom otvorení.

Dávkovanie:
Novorodencom do 4 týždňov sa podáva 1 kvapka roztoku do každej nosovej dierky 2-3x denne. Dojčatám od 5. týždňa do 1. roku sa aplikujú 1-2 kvapky do každej nosovej dierky 2-3x denne. Nepoužívajte prípravok Nasivin 0,01% dlhšie ako 5-7 dní, pokiaľ neurčí lekár inak.
Zloženie:
Liečivo je oxymetazolín-hydrochlorid 0,1 mg v 1 ml prípravku.
Ďalšie zložky sú monohydrát kyseliny citrónovej, trinátriumcitrát, benzalkóniumchlorid, glycerol, čistená voda

Upozornenie:
LIEK NA PODANIE DO NOSA, OBSAHUJE OXYMETAZOLÍN-HYDROCHLORID. ČÍTAJTE POZORNE PÍSOMNÚ INFORMÁCIU PRE POUŽÍVATEĽA. O SPRÁVNOM POUŽÍVANÍ SA PORAĎTE SO SVOJIM LEKÁROM ALEBO LEKÁRNIKOM.
Výdaj lieku nie je viazaný na lekársky predpis.