Káva Zlaté Zrnko – Júlia 1000g zrnková

Káva Júlia je stredne pražená zmes 100% arabík, ktoré spolu vytvárajú pestré spektrum chutí, od ovocných, cez karamelové až po horkú čokoládu.

27,90
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Káva Zlaté Zrnko – Júlia 1000g zrnková

8e107b1e-2120-46c2-a390-08c4fecd51db

Hlavný popis produktu

Káva Júlia je stredne pražená zmes 100% arabík, ktoré spolu vytvárajú pestré spektrum chutí, od ovocných, cez karamelové až po horkú čokoládu.

Pôvod: Káva Júlia je zmes až 9 káv s pôvodom, 100% arabika. Pôvod hlavnej zložky: Brazília. Každá zmes Zlaté Zrnko je výsledným súzvukom chutí káv z ktorých je zložená a je namiešaná podľa chutí ľudí. Zmesi Zlaté Zrnko miešajú talianskí odborníci v laboratóriách priamo v prístave. Miešajú sa z rôznych zdrojov tak, aby každý mesiac, každý rok mali rovnakú výslednú chuť.

Praženie: stupeň 4 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso, viac informácií o pražení

Použitie: espresso, moka

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – Júlia je naša najpestrejšia zmes 100% arabík, objavili sme v nej široké spektrum chutí, ktoré spolu lahodia. Obsahuje všetky chute od kyslejších až po horkasté. Výborná je aj v automatických espresso kávovaroch.

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Júlia si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania. V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ●●○

Vyváženosť: ●●○

Horkosť: ●●●

Aróma: ●●○

Intenzita: ●●○

Dochuť: ●●●

Kofeín: ●●○


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.