Informácie pre médiá

Prostredníctvom tejto časti oboznamujeme novinársku, ale aj ostatnú verejnosť s najdôležitejšími novinkami týkajúcimi sa lekární Dr.Max. Zakladáme si na zásade otvorenosti a otázky od médií sa snažíme zodpovedať v čo najkratšom čase.

Pre vyjadrenie za lekárne Dr.Max na Slovensku kontaktujte PR manažérku a hovorkyňu Zdenku Krížovú: krizova.zdenka@drmax.sk, +421 904 989 137.

[Lekárne Dr.Max na shortliste ankety Najzamestnávateľ]

Lekárne Dr.Max sa tento rok po prvý raz uchádzajú o umiestnenie v prestížnej ankete Najzamestnávateľ, ktorú každoročne vyhlasuje spoločnosť Profesia.

14.11.2017    Čítať viac
[Mnohí ľudia stále netušia, že riziko cukrovky je u nich vysoké]

Hladinu glukózy si v tohtoročnej diabetickej kampani lekární Dr.Max nechalo odmerať takmer 17 000 ľudí. Počet návštevníkov lekární, ktorí takéto poradenstvo využili, vzrástol oproti minulému roku o 6 %. Výsledky ukázali, že vysoké percento opýtaných nevedelo, že ich hodnoty glukózy predstavujú už zvýšené riziko diabetu. Na potrebu prevencie civilizačného ochorenia diabetes upozorňuje aj blížiaci sa Svetový deň diabetu, ktorý je 14. novembra.

13.11.2017    Čítať viac
[Pozor na falošných zástupcov lekární Dr.Max]

Lekárne Dr.Max upozorňujú na podvodnú aktivitu neznámych subjektov, ktoré telefonicky kontaktujú občanov v mene spoločnosti s cieľom odovzdať im údajnú výhru, zľavu alebo darček priamo v ich príbytku.

07.11.2017    Čítať viac
[Športovú akadémiu Mateja Tótha podporili aj lekárne Dr.Max]

Olympionik Matej Tóth a lekárne Dr.Max priniesli športovú aktivitu s prepracovanou metodikou a jedinečným tréningovým programom do ďalších škôl po celom Slovensku. Akadémia dbá na kvalitu pohybu, zdravý vývoj, ale predovšetkým deti motivuje, aby mali z pohybu radosť.

02.11.2017    Čítať viac
[Navrhovaná novela zákona o liekoch výrazne zvyšuje administratívne zaťaženie lekárnikov]

Lekárne Dr.Max a lekárne BENU sú znepokojené aktuálnym návrhom novely Zákona č. 362/2011 o liekoch a zdravotníckych pomôckach, ktorá, okrem iného, upravuje aj vlastnícku štruktúru lekární. Pôvodný cieľ zvýšiť profesionálnu úroveň pri poskytovaní lekárenskej starostlivosti sa takouto reguláciou nenaplní, naopak, odborníkov v lekárňach zamestná nová agenda, ktorá priamo nesúvisí s odborným výkonom ich povolania. Lekárne Dr.Max a lekárne BENU preto podali k návrhu zákona pripomienky v rámci medzirezortného pripomienkového konania. V prípade, že to bude potrebné zvážia aj podanie návrhu na Ústavný súd.

18.10.2017    Čítať viac
12

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek