Nachádzate sa: > > >
Ibuprofen STADA 40 mg/ml perorálna suspenzia
sus por (fľ.PET+ striek.) 1x100 ml

Značka: Stada
2,99  
2,69  s DPH
na sklade v eshope
doručíme do 304 lekární
2 body na vernostnú kartu
doprava zadarmo
Ibuprofen STADA 40 mg/ml perorálna suspenzia
sus por (fľ.PET+ striek.) 1x100 ml

Značka: Stada
2,99  
2,69  s DPH
na sklade v eshope
doručíme do 304 lekární
2 body na vernostnú kartu
doprava zadarmo

Ibuprofen patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), ktoré zmierňujú bolesť a horúčku.

Liek sa používa na krátkodobú liečbu príznakov:

  • miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, bolesť zubov, menštruačné bolesti,
  • horúčky.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Každý ml perorálnej suspenzie obsahuje 40 mg ibuprofenu.

U detí a dospievajúcich závisí dávkovanie lieku od telesnej hmotnosti. Spravidla jednotlivá dávka predstavuje 7-10 mg/kg telesnej hmotnosti. Maximálna celková denná dávka je 30 mg/kg telesnej hmotnosti.
Interval medzi jednotlivými dávkami závisí od príznakov a od maximálnej dennej dávky; nemá byť kratší ako 6 hodín. Odporúčaná maximálna denná dávka sa nemá prekročiť.

10-15 kg (deti vo veku 1-3 roky): jednotlivá dávka: 100 mg ibuprofenu (zodpovedá 2,5 ml), maximálna denná dávka: 300 mg ibuprofenu (zodpovedá 7,5 ml)
16-19 kg (deti vo veku 4-5 rokov): jednotlivá dávka: 100 mg ibuprofenu (zodpovedá 2,5 ml), maximálna denná dávka: 400 mg ibuprofenu (zodpovedá 10 ml)
20-29 kg (deti vo veku 6-9 rokov): jednotlivá dávka: 200 mg ibuprofenu (zodpovedá 5 ml), maximálna denná dávka: 600 mg ibuprofenu (zodpovedá 15 ml)
30-39 kg (deti vo veku 10-11 rokov): jednotlivá dávka: 200 mg ibuprofenu (zodpovedá 5 ml), maximálna denná dávka: 800 mg ibuprofenu (zodpovedá 20 ml)
≥ 40 kg (dospelí a dospievajúci vo veku 12 rokov a starší): jednotlivá dávka: 200-400 mg ibuprofenu (zodpovedá 5-10 ml), maximálna denná dávka: 1 200 mg ibuprofenu (zodpovedá 30 ml)

Ak je u detí a dospievajúcich potrebné tento liek užívať dlhšie ako 3 dni alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.
Ak je u dospelých potrebné užívať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo dlhšie ako 4 dni v prípade liečby bolesti alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.

Spôsob použitia

Liek je určený len na perorálne použitie. Pred použitím sa fľaša musí pretrepať. Na presné dávkovanie sa balenie dodáva s ciachovanou perorálnou striekačkou s mierkami po 1,25; 2,5; 3,75 a 5 ml. Perorálnu suspenziu možno prehltnúť priamo z perorálnej striekačky alebo vypiť s vodou alebo šťavou. Ľuďom s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať perorálnu suspenziu počas jedla.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra tehotenstva sa má liek použiť iba v nevyhnutných prípadoch (použiť sa má najnižšia účinná dávka a liečba má byť čo najkratšia).
Pri krátkodobej liečbe v odporúčaných dávkach nie je zvyčajne potrebné prerušiť dojčenie.
Liek je kontraindikovaný u detí s telesnou hmotnosťou do 10 kg alebo vo veku do 1 roka
U starších ľudí sa vyžaduje dôkladné sledovanie z dôvodu možných nežiaducich účinkov.
Liek je kontraindikovaný pri ťažkom zlyhávaní pečene a/alebo ťažkom zlyhávaní obličiek.
Liek môže spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Osobitne starostlivý lekársky dohľad je potrebný pri užívaní lieku bezprostredne po väčších chirurgických zákrokoch.
Konzumácia alkoholu pri užívaní lieku môže zvyšovať nežiaduce účinky liečiva, obzvlášť tie, ktoré sa týkajú gastrointestinálneho traktu alebo centrálneho nervového systému.
Liek má malý vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Čas použiteľnosti po prvom otvorení fľaše je 1 rok.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

ibuprofén
Lieková forma ADC: suspenzia
2434C
ADC


Zákazníci si k tomuto produktu kúpili aj
ACYLPYRIN
ACYLPYRIN10 tabliet
 
1,29 
na sklade
na sklade
Flavamed forte perorálny roztok
Flavamed forte perorálny roztoksol por (fľ.skl.+odmerná lyžička) 1x100 ml
 
6,19 
na sklade
na sklade
VISINE Classic 0,05 %
VISINE Classic 0,05 %očné kvapky, 1x15 ml
 
5,29 
na sklade
na sklade
PARALEN 100
PARALEN 100100 mg, 5 čapíkov
 
0,89 
na sklade
na sklade

Mohlo by Vás zaujímať
IBALGIN 200
IBALGIN 200filmom obalené tablety 1x24 ks
 
2,59 
na sklade
na sklade
NUROFEN Rapid 400 mg Capsules
 
3,29 
na sklade
na sklade
Nalgesin S
Nalgesin Stbl flm 275 mg (blis.Al/PVC) 1x20 ks
 
6,79 
na sklade
na sklade
VIRDE ALOE VERA TABLETY
 
5,49 
na sklade
na sklade

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek