Ibalgin Lieky na bolesť

  (6)

Lieky na bolesť sú široko používané farmaceutické produkty, ktoré sa používajú na liečbu rôznych typov bolesti. Bolesť môže byť spôsobená rôznymi faktormi, vrátane zranení, zápalu, chirurgických zákrokov, chronických ochorení alebo iných zdravotných stavov. Lieky na bolesť sa používajú na zmierňovanie bolesti a zlepšenie kvality života pacientov.

Existuje niekoľko rôznych tried liekov na bolesť, z ktorých každá má svoje vlastnosti a použitie. Medzi najbežnejšie typy liekov na bolesť patrí:

Analgetiká: Tieto lieky sú určené na liečbu miernej až stredne silnej bolesti. Patria sem paracetamol (acetaminofén), ibuprofen, naproxén a kyselina acetylsalicylová. Paracetamol je jedným z najbezpečnejších analgetík a je často používaný na liečbu miernej bolesti, ako je bolesť hlavy alebo zubov. 

Protizápalové lieky: Tieto lieky sa používajú na liečbu bolesti spôsobenej zápalom, ako napríklad ibuprofen, naproxén a diklofenak.

Svalové relaxanciá: Tieto lieky sa používajú na liečbu svalových kŕčov a napätia, ako napríklad karisoprodol, cyklobenzaprin a tizanidín.

Zoradiť podľa
 • Ibalgin
 • Ibalgin 200

  1×24 tbl, filmom obalené tablety
  Liek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Napomáha pri bolestiach hlavy, zubov, svalov. Znižuje teplotu. Zmierňuje opuchy.
 • Ibalgin gél 5% 100 g

  1×100 g, dermálny gél
  Liek na vtieranie do kože s obsahom ibuprofénu. Vhodný pri liečbe reumatických a nereumatických ťažkostí. Zmierňuje opuch, zápal, bolesť.
 • Liek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Napomáha pri bolestiach hlavy, zubov, svalov. Znižuje teplotu. Zmierňuje opuchy.
 • Ibalgin krém 100 g

  1×100 g, dermálny krém
  Liek sa používa na miestnu liečbu zápalov kĺbových puzdier, zápalov šliach a svalových úponov, na miestnu liečbu pri reumatických ochoreniach, pri bolestivých stavoch pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov, pri povrchových žilových ochoreniach, na liečbu poúrazových stavov a následkov športových úrazov ako sú opuchy, pomliaždeniny, vyvrtnutie kĺbu, poranenie mäkkých častí kĺbov.
 • Ibalgin zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva, taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napr. choroby z prechladnutia.
 • Ibalgin Rapidcaps 400 mg 30 kapsúl

  1×30 cps, liek proti bolesti
  Liek sa používa na zmiernenie bolesti hlavy, migrény, bolesti zubov, bolesti chrbta, bolesti pri menštruácii, bolesti svalov, pri horúčke a príznakoch prechladnutia a chrípky.