Ibalgin Grip

pri chrípke a nachladnutí 1x24 ks

Značka: IBALGIN
Liek určený na zmiernenie príznakov chrípky a prechladnutia. Je účinný proti bolesti hlavy, hrdla, svalov a kĺbov. Navyše uvoľňuje upchatý nos.
6,39
Dočasne nedostupné
Doprava zadarmo nad 29.9
6 bodov na vernostnú kartu

O produkte

5900A ADC

Liek obsahuje liečivá ibuprofén a fenylefríniumchlorid, ktoré účinne zmierňujú príznaky chrípky a prechladnutia, vrátane horúčky, bolesti hlavy, bolestivých dutín, bolesti hrdla a bolesti svalov a kĺbov. Navyše pomáha pri nádche, uvoľňuje upchatý nos a vedľajšie nosové dutiny, a tým uľahčuje dýchanie.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 12 rokov: 2 tablety každých 8 hodín. Odstup medzi dvoma dávkami má byť najmenej 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 6 tabliet.

Liek je určený len na krátkodobé podávanie. Najnižšia účinná dávka má byť použitá počas čo najkratšej doby potrebnej na zmiernenie príznakov.
Dospelí sa majú poradiť s lekárom ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú alebo, ak je liek potrebné podávať viac ako 3-5 dní. Ak je u detí od 12 rokov potrebné tento liek podávať viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, môžu sa užívať s jedlom alebo bez jedla. Užitie s jedlom alebo krátko po jedle, môže nástup účinku oneskoriť. Ak sa však užívajú s jedlom, zlepšuje to znášanlivosť lieku a znižuje pravdepodobnosť gastrointestinálnych problémov. Tablety sa prehĺtajú vcelku a zapíjajú sa s dostatočným množstvom tekutiny.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra tehotenstva sa nemá liek podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Užívanie lieku počas dojčenia je potrebné konzultovať s lekárom.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek nie je určený deťom do 12 rokov.
U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť.
Liek je kontraindikovaný pri ťažkom srdcovom, obličkovom alebo pečeňovom zlyhaní.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s cukrovkou.
U pacientov trpiacich bronchiálnou astmou, alergickým ochorením alebo s týmito ochoreniami v anamnéze, môže dôjsť k vyvolaniu bronchospazmu.
Starostlivé zváženie je nevyhnutné urobiť i pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi pre kardiovaskulárne ochorenia (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, fajčenie), obzvlášť pri vysokých dávkach ibuprofénu (2 400 mg/deň)
Zvýšená pozornosť je potrebná po veľkých chirurgických zákrokoch.
Je potrebné skontrolovať, či prípravky obsahujúce sympatomimetiká nie sú súčasne podávané niekoľkými cestami, t.j. orálne a lokálne (nosové, ušné a očné prípravky).
Pacienti majú byť poučení, aby neviedli vozidlá ani neobsluhovali stroje ak zaznamenajú závraty.
Počas liečby nie je vhodné piť alkoholické nápoje a fajčiť.
Uchovávať pri teplote do 25 °C v pôvodnom obale na ochranu pred svetlom.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

ibuprofén, fenylefríniumchlorid