HERBADENT Gingiválny roztok

1×25 ml, liek

Značka: HERBADENT
Na sklade
6,39
Doprava zadarmo nad 29,90 €
6 bodov na vernostnú kartu

O produkte

56543 ADC

Tento liek je rastlinného pôvodu vo forme vodno-liehového roztoku rastlinných drog a silíc s prídavkom lokálneho anestetika (látka spôsobujúca znecitlivenie) na ošetrenie zápalu ďasien a ústnej dutiny. Má protizápalový, zvierajúci a mierne znecitlivejúci účinok. 
Roztok sa používa na masáže ďasien, najmä pri paradentóze, na ošetrenie zápalov slizníc ústnej dutiny, aftov, otlakov pod snímateľnými zubnými protézami, oparov perí, ako i po chirurgických zásahoch v ústnej dutine.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Masáž sa vykonáva 1x denne, vždy po večernom vyčistení zubov.

Spôsob použitia

Slúži na gingiválne použitie.
Masážny roztok sa nanáša tak, že sa obalí špička zubného špáradla chumáčikom vaty, omočí sa v neriedenom masážnom roztoku a masíruje sa okraj gingívy (ďasna) asi 10x dookola každého zuba. Po aplikácii by už pacient nemal jesť ani piť.

Upozornenie

O použití roztoku počas tehotenstva a dojčenia má rozhodnúť stomatológ.
Použitie lieku sa netýka pediatrickej populácie.
Liek obsahuje malé množstvo etanolu. 
Uchovávať pri teplote do 25 °C, fľaštičku udržiavať dôkladne uzatvorenú na ochranu pred vlhkosťou.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

kyselina boritá, rumanček kamilkový - extrakt z kvetu (Matricariae floris extractum), kyselina salicylová, šalvia lekárska - extrakt z vňate (Salviae herbae extractum), benzokaín, klinčekovec voňavý - silica (Caryophylli aetheroleum), mäta pieporná - silica (Menthae piperitae aetheroleum), kyselina citrónová monohydrát, fenikel obyčajný horký - silica z plodu (Foeniculi amari fructus aetheroleum), nátržník vzpriamený - extrakt z podzemku (koreňa) (Tormentillae rhizomae extractum (radicis)), repík lekársky - extrakt z vňate (Agrimoniae herbae extractum)

Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.