FURminator Small Animal

1×1 ks, na odstránenie prebytočnej vrstvy

Značka: FURMINATOR

Hrebeň na prečesávanie porastu. Malé zvieratá.

Varianty podľa veľkosti

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

22,39
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: FURminator Small Animal 1×1 ks, na odstránenie prebytočnej vrstvy

X82913

Hlavný popis produktu

Hrebeň FURminator® pre malé zvieratá odstráni až 99 % uvoľnenej srsti. Pomáha tiež znižovať tvorbu ochlpenia. Používajte na suché vlasy raz alebo dvakrát týždenne počas 10 až 20 minút. Čo majú spoločné králiky, morčatá, škrečky, potkany, pískomily, činčily, chobotničky degu a veveričky? Vlasy. Konkrétne, že ich kožuch je lenivý. Mnohé z nich sa síce dokážu o svoju srsť postarať samy, ale môžu pritom prehltnúť príliš veľa chlpov. Nie všetky malé zvieratá však dokážu vylučovať chlpy tak dobre ako mačky. Väčšinou nemajú žiadne problémy. Pravidelnou starostlivosťou však možno množstvo chlpov prehltnutých počas hygieny znížiť.

Všetky malé cicavce majú dva typy srsti, ktoré sú najviac ovplyvnené starostlivosťou: jemnú, hustú izolačnú podsadu a hrubšie krycie chlpy, ktoré tvoria vrchnú vrstvu srsti. Keď vlasy vyrastajúce z vlasových folikulov prestanú rásť, vypadnú, aby uvoľnili miesto novým vlasom. Množstvo vylučovaných chlpov zo spodnej a spodnej srsti sa u jednotlivých druhov výrazne líši. Ak sa uvoľnené chlpy zo srsti neodstránia, časom sa v nej hromadí vlhkosť, prach, špina a iné častice. Ak zostanú v srsti, vytvoria tvrdé, plstnaté chumáče, do ktorých sa môžu zamotať nové chlpy. Pokusy o odstránenie týchto stvrdnutých zhlukov môžu zvieraťu spôsobiť bolesť, podráždiť kožu a spôsobiť rany, ktoré sa môžu infikovať. Plstnaté šupinky sa tvoria na miestach, ktoré sú vystavené treniu - za ušami, na vnútornej strane kĺbov nôh alebo na miestach, kde sa nohy trú o telo alebo o ktoré zviera dlhodobo odpočíva.

Hrebeň FURminator® na podsadu pre malé zvieratá je špeciálne navrhnutý pre malé domáce zvieratá. Má hrebeň z nehrdzavejúcej ocele, ktorý preniká hlboko do srsti domáceho zvieraťa a jemne odstraňuje podsadu a uvoľnené chlpy bez toho, aby poranil kožu alebo poškodil srsť. Pomáha znižovať tvorbu bezoárov a odstraňuje až 99 % uvoľnených chĺpkov. Používajte na suché vlasy 1 až 2-krát týždenne po dobu 10 až 20 minút ako jeden z krokov v systéme pravidelnej starostlivosti FURminator® Ultimate Hair Reduction System. Pokyny. Hľadajte rany, modriny a nerovnosti na koži, ktoré môžu byť skryté pod srsťou. Ak má vaše zviera niektorý z týchto problémov, počkajte s ošetrením srsti a najprv navštívte veterinárneho lekára. Pred použitím hrablíka odstráňte zrastenú a zacuchanú srsť pomocou odstraňovača rohoží alebo hrebeňa FURminator®. Odstraňovač žmolkov používajte podobne ako kefu a jemne ňou prechádzajte po srsti zvieraťa v smere rastu srsti tak, aby zuby nástroja z nehrdzavejúcej ocele smerovali k srsti.

Začnite pri hlave zvieraťa a postupujte po chrbte. S veľkou opatrnosťou ošetrite srsť zvieraťa na bruchu, nohách, v blízkosti pohlavných orgánov a konečníka. V žiadnej oblasti nevykonávajte s nástrojom nadmerné pohyby. Namiesto toho používajte dlhé, plynulé a jemné ťahy smerom od kože zvieraťa. Hrany nástroja, medzi ktorými sú zuby uložené, musia byť zaoblené, aby neškriabali a aby bol pohyb po pokožke hladký. Hrubé a silné kefovanie však môže pokožku podráždiť. Preto pri čistení nevyvíjajte príliš veľký tlak. Ak spozorujete začervenanie alebo podráždenie, škrabku ďalej nepoužívajte. Pri úprave srsti nástroj zachytáva uvoľnené chlpy z podsady. Tie sa odstránia zo zubov stlačením tlačidla FURejector® - Hrebeň z nehrdzavejúcej ocele preniká hlboko do srsti zvieraťa, aby jemne a ľahko odstránil uvoľnené chlpy pod srsťou bez poranenia kože alebo poškodenia srsti. - Ochranný kryt hladko kĺže po koži a zabraňuje tomu, aby sa okraje hrebeňa zarývali do kože - Zahnutý okraj kopíruje prirodzený tvar a štruktúru tela zvieraťa, čím je česanie pohodlnejšie - Tlačidlo FURejector® ľahko uvoľňuje chlpy. Ochranný kryt chráni hrable, keď sa nepoužívajú.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.