FURminator Short Hair Giant

1×1 ks, hrebeň pre psy.

Značka: FURMINATOR

Hrebeň FURminator® na podsadu pre krátkosrsté psy obrích plemien odstráni až 99 % uvoľnenej srsti. Používajte na suché vlasy raz alebo dvakrát týždenne počas 10 až 20 minút. Na rozdiel od ľudskej srsti, kde z folikulu vyrastá vždy len jeden vlas, psom niekedy z folikulu vyrastie niekoľko vlasov naraz.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

52,99
Doprava zadarmo

O produkte: FURminator Short Hair Giant 1×1 ks, hrebeň pre psy.

X82907

Hlavný popis produktu

Väčšina psích folikulov je vybavená mazovými žľazami. Sebum udržiava pokožku pružnú a srsť hebkú. Na udržanie zdravého množstva kožného mazu a správnej obnovy folikulov potrebuje pes 100 % kompletnú a vyváženú stravu. Mnohé psy si však okrem správnej stravy vyžadujú aj pravidelnú starostlivosť, aby si udržali krásnu lesklú srsť. Na rozdiel od mačiek sa psy o svoju srsť príliš nestarajú. Kľúčom k zdravej srsti je každodenné kefovanie a raz týždenne česanie.

Srsť psa má veľmi dôležitú funkciu.Reguluje teplotu, chráni kožu pred poveternostnými vplyvmi a hmatové fúzy slúžia ako zmyslové orgány.Existujú dva typy srsti, ktoré sú najviac ovplyvnené starostlivosťou - podsada (spodná vrstva srsti) a podsada (vrchná vrstva).Keď chlpy vyrastajúce z vlasových folikulov prestanú rásť, vypadávajú (línajú), aby uvoľnili miesto novým chlpom.Množstvo línania sa u jednotlivých plemien veľmi líši.

Ak sa uvoľnené chĺpky pravidelne neodstraňujú, môže sa v nich hromadiť vlhkosť, prach, špina, blato atď. Ak sa ponechajú v srsti, nakoniec sa z nich vytvoria chumáče, ktoré sa môžu zamotať do novovytvorených folikulov. Odstraňovanie týchto chumáčov môže byť pre psa bolestivé alebo môže viesť k podráždeniu kože a dokonca k zápalu. Podsada môže zostať matná alebo srsť, čo je pre psa nepríjemné.

Chlpaté rohože sa tvoria na miestach, kde dochádza k častému treniu, t. j. pod obojkom, za ušami, v zásuvkách predných nôh, v miestach, kde sa nohy trú o telo, alebo tam, kde pes prichádza do kontaktu s trávou.Hrebeň FURminator® na podsadu pre obrovské krátkosrsté psy odstráni až 99 % uvoľnených chlpov. Používajte na suché vlasy raz alebo dvakrát týždenne počas 10 až 20 minút. Kefovanie je jedným zo štyroch krokov systému pravidelnej starostlivosti FURminator®. Vhodné pre psy veľkých plemien s hmotnosťou 41 kg a viac.Návod na použitie:Pred použitím FURminatora® vykonajte kompletnú zdravotnú prehliadku svojho domáceho maznáčika.Sledujte prítomnosť hrbolčekov, modrín a kožných problémov, ktoré môže srsť skrývať.

Ak má vaše zviera niektorý z týchto problémov, počkajte so starostlivosťou o srsť a najprv navštívte veterinárneho lekára. Pred použitím hrablíka na úpravu srsti odstráňte srsť a matné vlasy pomocou odstraňovača rohoží FURminator® alebo hrebeňa na úpravu srsti typu hrablíka. Použite odstraňovač chlpov ako kefu a jemne ňou prechádzajte po srsti zvieraťa v smere rastu chlpov tak, aby zuby z nehrdzavejúcej ocele smerovali k srsti.Začnite pri hlave zvieraťa a postupujte po chrbte. S veľkou opatrnosťou prechádzajte po srsti zvieraťa v oblasti brucha, nôh, v blízkosti pohlavných orgánov a konečníka.V žiadnej oblasti nepreháňajte. 

- Ochranný kryt po koži hladko kĺže a bráni tomu, aby sa okraje vyčesávacia hrany zabodával do kože.

- Zakrivená hrana kopíruje prirodzený tvar a stavbu tela zvieraťa, čím sa vyčesávanie stáva príjemnejším.

- Tlačidlo FURejector® srsť ľahko uvoľňuje. Vyčesávanie je vďaka tomu jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

- Ochranný kryt chráni hrablo, keď sa nepoužíva.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.