FURminator Short Hair Big Cat

1×1 ks, hrablo pre mačky

Značka: FURMINATOR

Hrablo k vyčesávanie podsady. Krátka srsť.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

26,59
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: FURminator Short Hair Big Cat 1×1 ks, hrablo pre mačky

X82906

Hlavný popis produktu

Hrebeň FURminator® na podsadu pre dlhosrsté mačky stredných a veľkých plemien odstraňuje až 99 % uvoľnenej srsti. Pomáha tiež znižovať tvorbu pórov bez chĺpkov. Používajte na suché vlasy raz alebo dvakrát týždenne počas 10 až 20 minút. Mačacia srsť plní dôležité funkcie: reguluje telesnú teplotu, pomáha pri zmyslovom vnímaní a chráni kožu. Koža je najväčším orgánom mačacieho tela.V mačacej srsti sa nachádza niekoľko druhov chlpov.

Najdlhšie a často najhrubšie chlpy sa nazývajú krycie chlpy a ich hlavnou funkciou je chrániť zviera pred nepriaznivými vplyvmi počasia - napríklad pred vetrom, vodou a slnkom. Podsada je stredná vrstva srsti, ktorá má charakteristickú farbu a vzor a odlišuje mačku na pohľad. Tretím typom srsti je podsada. Je krátka, jemná a často plyšová a hustá. Nachádza sa vedľa kožušiny. V zime sa zahusťuje, aby poskytovala mačke tepelnú izoláciu, a v lete sa stenčuje, aby mačka zostala chladná.Aby mala mačka zdravú kožu a lesklú srsť, potrebuje okrem 100% kompletnej a vyváženej stravy aj pravidelnú starostlivosť.

Keď svoju mačku kefujem každý deň a raz týždenne strihám, je dôležité, aby sa nástroj, ktorý používam, bezpečne dostal na kožu a vyčesal uvoľnené chlpy bez toho, aby poškodil kožu zvieraťa. Ak hrebeň alebo kefa nepreniknú až ku koži, vyčesávate len vonkajšiu vrstvu krycích chlpov a spodné vrstvy môžu byť matné a strapaté. To je pre zviera nepríjemné. Účinnosť vášho nástroja zistíte podľa množstva vyčesaných chlpov.Každý z troch typov chlpov, ktoré tvoria srsť mačky, rastie inou rýchlosťou. Psie chlpy, chlpy z podsady a krycie chlpy sa môžu zachytiť v srsti pri jej prirodzenom vypadávaní. A zachytené vlasy sú plstené.

Čerstvo poškriabané chlpy sú najprv mäkké a dajú sa pomerne ľahko odstrániť každodenným kefovaním alebo zastrihávaním raz týždenne. Ak však zostanú v srsti dlhšie, časom absorbujú vlhkosť (dážď, pot), stvrdnú, absorbujú nečistoty alebo zvyšky jedla a nakoniec vytvoria plstnaté rohože. Odstránenie týchto stvrdnutých chumáčov môže zvieraťu spôsobiť bolesť. V chumáčoch sa môžu nachádzať aj nestrihané chlpy, ktoré sa môžu vytrhnúť, podráždiť pokožku a následne spôsobiť rany, ktoré sa môžu infikovať. Mačky s kratšou srsťou môžu byť tiež náchylnejšie na bezsrstosť, ak sa musia upravovať, v porovnaní s mačkami, ktoré sa upravujú.

- vyčesávacia hrana z nerezovej ocele preniká hlboko do srsťi zvieraťa, kde šetrne a jemne odstraňuje uvoľnené chlpy z podsady, bez toho aby poranila kožu alebo poškodila srsť.

- Ochranný kryt po koži hladko kĺže a bráni tomu, aby sa okraje vyčesávacia hrany zabodával do kože.

- Zakrivená hrana kopíruje prirodzený tvar a stavbu tela zvieraťa, čím sa vyčesávanie stáva príjemnejším.

- Tlačidlo FURejector® srsť ľahko uvoľňuje. Vyčesávanie je vďaka tomu jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

- Ochranný kryt chráni hrablo, keď sa nepoužíva.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.