FURminator Long Hair XS

1×1 ks

Značka: FURMINATOR

Hrebeň FURminatorpre veľmi malé psy s dlhou srsťou odstráni až 99 % uvoľnených chlpov. Používajte na suché vlasy raz alebo dvakrát týždenne počas 10 až 20 minút. Psia srsť sa skladá z bielkoviny keratín a odumretých kožných buniek.

Varianty podľa veľkosti
 • Vypredané

  FURminator Long Hair S
  S
 • Vypredané

  FURminator Long Hair L
  L
 • Vypredané

  FURminator Long Hair M
  M
 • Vypredané

  FURminator Long Hair XS
  XS

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

22,39
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: FURminator Long Hair XS 1×1 ks

X82904

Hlavný popis produktu

Na rozdiel od ľudských vlasov, z ktorých folikulov vyrastá vždy len jeden vlas, u psov z jedného folikulu vyrastá niekedy niekoľko chlpov naraz. Väčšina psích folikulov je vybavená mazovými žľazami. Maz udržuje kožu pružnú a srsť hebkú. Pre zachovanie zdravého množstvo mazu a správnu obnovu folikulov potrebuje pes 100% kompletnú a vyváženú stravu. Veľa psov ale okrem kvalitnej stravy vyžaduje ešte pravidelnú starostlivosť o srsť, ak má byť nádherne lesklá. na rozdiel od mačiek o svoju srsť psi moc nestarajú. Kľúčom k zdravej srsťi je každodenné česanie a raz za týždeň vyčesávanie. Psiu srsť má veľmi dôležitú funkci.Reguluje teplotu, chráni kožu pred poveternostnými vplyvmi a hmatové fúzy slúži ako zmyslové orgány.Existují dva druhy srsťi, ktoré starostlivosť ovplyvňuje najviac - podsada (spodná vrstva srsťi) a pesíkov (vrchná vrstva) .Keď prestanú chlpy vyrastajúce z chlpových folikulov rast, vypadávajú (pĺznu), aby uvoľnili priestor pre nové.

Množství vylínaných chlpov sa u jednotlivých plemien výrazne líši. Ak sa uvoľnené chlpy pravidelne neodstraňujú, môže sa v nich hromadiť vlhkosť, prach, nečistoty, blato a pod. Ak sú ponechané v srsťi, časom sa z nich vytvorí chumáče, ktoré sa môžu zamotať do novo sa tvoriacich folikulov. Odstraňovanie týchto chumáčov môže byť pre psa bolestivé alebo môže podráždiť kožu a dokonca viesť aj k zapáleniu. Spodné časti srsťi môžu zostať postrapatené či splstnatené, čo je pre psa nepohodlné. Splstnatené chumáče sa tvoria v oblastiach vystavených častému trenie, tj. Pod obojkom, za ušami, v jamkách u predných nohách, v miestach, kde sa nohy trú o telo alebo tam, kde pes prichádza do kontaktu s trávou.

FURminator hrablo k vyčesávanie podsady pre dlhosrsťé psy veľmi malých plemien odstraňuje až 99% uvoľnených chlpov. Používajte na suchú srsť raz či dvakrát týždenne po dobu 10 až 20 minút. Vyčesávanie je jedným zo štyroch krokov FURminator systému pravidelnej starostlivosti o srsť. Vhodné pre psy veľmi malých plemien s hmotnosťou do 4,5 kg.

Pokyny:

Pred použitím hrable FURminator vykonajte kompletnú kontrolu zdravotného stavu vášho zvířete.Zaměřte sa na výskyt raniek, pomliaždenín a problémy kože, ktoré môže srsť ukrývat.Má ak vaše zviera niektorý z týchto problémov, so starostlivosťou o srsť počkajte a najskôr vyhľadajte veterinárneho lékaře.Před použitím vyčesávacího hrable odstráňte splstnatenú a zacuchanú srsť pomocou FURminator odstraňovača zplstnatělých chumáčov alebo hrebeň typu hrable pre starostlivosť o srsť. Odstraňovač zplstnatělých chumáčov používajte podobne ako kefu, jemne prechádzajte po srsťi zvieraťa po smere rastu chlpov tak, aby boli nerezové zuby smerom k srsťi.Začněte na hlave zvieraťa a postupujte cez chrbát.

S veľkou opatrnosťou prechádzajte srsť zvieraťa v oblasti brucha, nôh, v blízkosťi pohlavných orgánov a análneho otvoru.Neopakujte nadmerne pohyb v jednej oblasti. Namiesto toho postupujte dlhými, plynulými a jemnými ťahmi smerom od kože vášho zvířete.Přestože ochranný kryt je navrhnutý tak, aby bránil zarývanie vyčesávacia hrany do kože a vďaka nemu hrablo hladko kĺže po koži, môže aj tak hrubé a silné vyčesávanie spôsobiť podráždenie kože. Nevyvíjajte preto prílišný tlak.Pokud si všimnete začervenanie či podráždenie, hrablo ďalej nepoužívajte. Pri starostlivosti o srsť zbiera nástroj uvoľnené chlpy z podsady. Tie zo zubov odstránite stlačením tlačidla FURejector.

- vyčesávacia hrana z nerezovej ocele preniká hlboko do srsťi zvieraťa, kde šetrne a jemne odstraňuje uvoľnené chlpy z podsady, bez toho aby poranila kožu alebo poškodila srsť.

- Ochranný kryt po koži hladko kĺže a bráni tomu, aby sa okraje vyčesávacia hrany zabodával do kože.

- Zakrivená hrana kopíruje prirodzený tvar a stavbu tela zvieraťa, čím sa vyčesávanie stáva príjemnejším.

- Tlačidlo FURejector srsť ľahko uvoľňuje. Vyčesávanie je vďaka tomu jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

- Ochranný kryt chráni hrablo, keď sa nepoužíva.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.