FURminator Horses

1×1 ks, na starostlivosť konskú srsť

Značka: FURMINATOR

Hrablo k vyčesávanie podsady.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

52,99
Doprava zadarmo

O produkte: FURminator Horses 1×1 ks, na starostlivosť konskú srsť

X82898

Hlavný popis produktu

FURminator® hrablo k vyčesávanie podsady pre kone odstraňuje zimné srsť a až 99% uvoľnených chlpov. Používajte na suchú srsť raz či dvakrát týždenne po dobu 10 až 20 minút. Či už ide o úpravu srsťi zvieraťa pred výstavnou sezónou, alebo len v rámci bežnej starostlivosti, veľa jazdcov má mnoho užitočných tipov, rád a tajomstvo, ako udržiavať srsť koňa v dokonalom stave. Od vlhčených obrúskov až po rukavice na umývanie áut

-mnohé riešenia môžu byť praktická, ale nie všetky sa hodí konkrétne pre odstraňovanie uvoľnených chlpov a rozčesávanie podsady a krycej srsťi. Voľné chlpy sú obzvlášť frustrujúce v prípade, že kone pravidelne striháte, a napriek tomu vám aj pri letmom dotyku zostávajú v dlani chlpy.

Kone majú dva typy chlpov, ktoré starostlivosť pomocou nástrojov FURminator ovplyvňuje najviac: jemnú a hustú podsadu, ktorá izoluje, a tvrdšie vrchnú vrstvu krycích chlpov, ktorá kožu chráni pred poveternostnými vlivy.Když sa chlpy rastúce z chlpových folikulov prestanú predlžovať, vypadnú, aby uvoľnili miesto novým. Keď sa uvoľnené chlpy zo srsťi neodstraňujú, časom sa v nich nahromadí vlhkosť, prach, nečistoty alebo bahno a iné čiastočky. Ak zostanú v srsťi, nakoniec sa z nich vytvorí tvrdej plstnaté žmolky, do ktorých sa môžu zapletať aj novo sa tvoriace chlpy.

Snaha o odstránenie týchto stvrdnutých chumáčov môže spôsobovať zvieraťu bolesť, podráždenie kože a následne môžu vznikať rany, ktoré sa môžu zanítit.Žmolky sa častejšie vyskytujú v častiach tela, kde dochádza k treniu, napr. Pod sedlom a uzdou, za ušami alebo medzi nohami, kde dochádza k treniu o slabiny. Konské FURminator® hrablo k vyčesávanie podsady je špeciálne vytvorené pre kone, ktoré sú chované ako domáci miláčikovia. Odstraňuje zimné srsť a až 99% chlpov uvoľnených počas pĺznutie. Používajte na suchú srsť raz či dvakrát týždenne po dobu 10 až 20 minút. Vyčesávanie je jedným zo štyroch krokov FURminator® systému pravidelnej starostlivosti o srsť.

Pokyny: Pred použitím hrable FURminator® vykonajte kompletnú kontrolu zdravotného stavu zvířete.Zaměřte sa na výskyt raniek, pomliaždenín a nepravidelností na koži, ktoré môžu byť schované pod srsťí.Má chcete vaše zviera niektorý z týchto problémov, so starostlivosťou o srsť počkajte a najskôr vyhľadajte veterinárneho lékaře.Před použitím trimovacího hrable odstráňte splstnatenú a zacuchanú srsť pomocou odstraňovača plstnatých žmolkov alebo vyčesávacího hrable FURminator®. Nástroj používajte podobne ako kefu, jemne prechádzajte po srsťi zvieraťa v smere rastu chlpov tak, aby boli nerezové zuby otočené smerom k srsťi.

Začněte na hlave zvieraťa a postupujte cez chrbát. s veľkou opatrnosťou ošetrite srsť zvieraťa v oblasti brucha, nôh, v blízkosťi pohlavných orgánov a análneho otvoru.Neopakujte nadmerne pohyby nástrojom v jedinej oblasti. Namiesto toho postupujte dlhými, plynulými a jemnými ťahmi smerom od kože zvířete.Hrany nástroje, medzi ktoré sú zuby usadené, sú oblé, aby neškriabali a pohyb po koži bol plynulý. Hrubé a silné kefovanie môže ale kožu aj tak podráždiť. Preto pri kefovanie nevyvíjajte prílišný tlak.Pokud si všimnete začervenanie či podráždenie, hrablo ďalej nepoužívajte. Pri starostlivosti o srsť zbiera nástroj uvoľnené chlpy z podsady. Tie zo zubov odstránite stlačením tlačidla FURejector®

- vyčesávacia hrana z nerezovej ocele preniká hlboko do srsťi zvieraťa, kde šetrne a jemne odstraňuje uvoľnené chlpy z podsady, bez toho aby poranila kožu alebo poškodila srsť.

- Ochranný kryt po koži hladko kĺže a bráni tomu, aby sa okraje vyčesávacia hrany zabodával do kože.

- Zakrivená hrana kopíruje prirodzený tvar a stavbu tela zvieraťa, čím sa vyčesávanie stáva príjemnejším.

- Tlačidlo FURejector® srsť ľahko uvoľňuje. Vyčesávanie je vďaka tomu jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

- Ochranný kryt chráni hrablo, keď sa nepoužíva.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.

Kategórie produktov