EMI Obliečky bavlnené Etno krémovo-modré 140x200+90x70

1×1ks, bavlnené postelné obliečky

Značka: EMI

Bavlnené obliečky Etno sú hrdou ukážkou slovenskej výroby. Tieto obliečky sú vyrobené zo 100% bavlny delux, ktorá je známa svojou jemnosťou, trvácnosťou a vysokou gramážou. Na dotyk sú naše obliečky Etno mimoriadne príjemné. Ich žiarivé farby sú stále zachované aj po dlhom používaní.

U dodávateľa, doručenie do 5 dní
24,00
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: EMI Obliečky bavlnené Etno krémovo-modré 140x200+90x70 1×1ks, bavlnené postelné obliečky

X005053

Hlavný popis produktu

Posteľné obliečky bavlnené Etno EMI sú vyrobené z jemnej a vysokokvalitnej bavlny delux. Táto bavlna sa vyznačuje skvelými vlastnosťami ako jemnosť, trvácnosť, vysoká gramáž. Bavlna bola už v minulosti považovaná za jednu z najdôležitejších pestovaných rastlín, ktorá sa využívala hlavne na výrobu textílií. Už naši predkovia poznali bavlnu a na výrobu textílií sa používala už pred 12 000 rokmi. Jej vlákna sú získavané z kríka nazývaného bavlník. Do Európy zavítala už v deviatom storočí vďaka arabským kupcom. Krištof Kolumbus objavil bavlníkové plantáže už v 15. storočí a v 16. storočí sa bavlna rozšírila do celého sveta. Podiel pestovanej bavlny a jej produkcia v minulosti predstavovala až 80%, v súčasnosti je to len 40%.

Vďaka svojim vlastnostiam sa bavlna teší veľkej obľube. Využíva sa nielen na výrobu oblečenia, ale aj pri výrobe luxusných a kvalitných bavlnených posteľných obliečok. Využívaná je tiež na výrobu produktov podliehajúcich častému praniu. Bavlna je obľúbená taktiež vďaka svojej pevnosti v ťahu, ktorá sa za mokra zvyšuje až o 20%. Tak ako kedysi, aj dnes vieme o mnohých prednostiach bavlny, a preto sú naše posteľné obliečky Etno vyrobené práve z jednej z najkvalitnejších a husto tkanej bavlny delux.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.

Kategórie produktov