Starostlivosť o zuby a ústnu dutinu

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:

[Čo je zub?]

 

Zuby sa nachádzajú v ústnej dutine v čeľustnej a sánkovej kosti a sú najtvrdšou časťou ľudského tela.

[Ako sa vyvíjajú a rastú zuby?]

 

Zuby nám počas života vyrastú dvakrát. Najprv ako mliečny chrup, ktorý je neskôr vystriedaný chrupom trvalým. Chrup tvoria zuby, ktoré sú umiestnené v danom poradí v hornom a dolnom zuboradí. Každý zub má inú funkciu a tomu má prispôsobený tvar a veľkosť.

 

[Ako si správne čistiť zuby a ústnu dutinu?]

 

Správnu ústnu hygienu by sme nemali nikdy podceniť, a to nielen kvôli zdraviu našich zubov, ale aj pre celkové zdravie. Toxické látky, ktoré vylučujú premnožené baktérie, sa dostávajú do krvného obehu a následne môžu spôsobiť infekciu – zápal vzdialených orgánov, napr. srdcového svalu.

[Ako si vybrať vhodnú zubnú pastu?]

 

Zubná pasta je neoddeliteľne spätá s ústnou hygienou a jej správny výber môže k zdraviu ústnej dutiny, ale aj celkovému zdraviu nášho organizmu len pomôcť.

[Starostlivosť o medzizubné priestory]

 

Pre mnohých doplnkovou, no pre všetkých nevyhnutnou starostlivosťou o zuby je čistenie medzizubných priestorov. Jeho účelom je odstránenie zvyškov jedál a zubného povlaku, ktoré sa usadzujú na bočných plochách zubov a na ďasne.

123

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek