Dr.Max Physio Solution

roztok chloridu sodného 20x5 ml

Značka: DR.MAX

Na sklade

4,99
Doprava zadarmo
8 bodov na vernostnú kartu

O produkte

X42696 ADC

Fyziologický roztok vo forme 1 dávky bez konzervačných látok alebo pufrovacích činidiel. Vhodný pre pacientov s citlivými očami a nosnými dierkami.

Využitie roztoku:

  • oplachovanie kontaktných šošoviek - zabraňuje dehydratácii hydrofilných kontaktných šošoviek, vhodný pre všetky typy kontaktných šošoviek,
  • rozpúšťanie enzymatických tabliet,
  • očná instilácia - znižuje nepohodlie vyplývajúce z nepriaznivých environmentálnych podmienok (prostredie s klimatizáciou / kúrením, suché prostredie, dymové prostredie atď.),
  • zvlhčovanie nosa - symptomatická úľava nosového kataru.

Spôsob použitia

Návod na použitie:  Ampulka produktu sa oddelí a otvorí sa čerstvo umytými rukami otočením hornej časti, pričom sa zabezpečí, aby sa ampulka nedostala do styku so žiadnym povrchom.
 

Oplachovanie kontaktných šošoviek: Po dokončení procesu čistenia alebo vždy, keď je to potrebné, sa kontaktná šošovka položí na dlaň ruky a opláchne sa prúdom veľkého množstva fyziologického roztoku, pričom sa trie končekmi prstov.

Rozpúšťanie enzymatických tabliet: Roztok sa použije podľa pokynov výrobcu na použitie enzymatických tabliet.

Priame použitie na povrchu očí: Buď s kontaktnými šošovkami umiestnenými na oku, alebo bez nich, sa vyvinie mierny tlak na ampulku, aby sa uvoľnilo toľko kvapiek roztoku na povrch oka, koľko je to potrebné.

Umývanie očných viečok: Na ampulku sa vyvinie tlak a do roztoku sa namočí sterilná gáza. Nasiaknutá gáza sa aplikuje na viečko.

Priame použitie v nosných dierkach: 

  1. Hlava sa zakloní dozadu. 
  2. Ústie na vstrekovanie sa vloží do každej nosnej dierky a vyvinie sa mierny tlak na ampulku s 1 dávkou. Rovnaký postup sa zopakuje aj pri 2. nosnej dierke.
  3. Hlava sa narovná, aby sa mohli uvoľniť všetky upchaté hlieny a aby vytiekol prebytočný produkt. V priebehu 10 minút po podaní sa nos nemá fúkať nasilu.
    V prípade použitia u dojčiat sa vyvíja minimálny tlak na ampulku, aby sa zabránilo riziku kontaminácie stredného ucha.