Olfen 25 mg (Diclobene)

tbl fle (blis.Al/PVC) 1x20 ks

Značka: DICLOBENE

Na sklade

Doprava zadarmo nad 29.9
4 body na vernostnú kartu

O produkte

14127

Liek patrí do skupiny označovanej ako nesteroidové protizápalové lieky (NSAID). Liek slúži na úľavu od bolesti, tiež zmierňuje prejavy zápalu (opuch) a znižuje horúčku.

Liek sa používa na krátkodobú liečbu nasledujúcich stavov:

  • bolestivé opuchy alebo zápaly po zraneniach alebo operáciách
  • bolestivá menštruácia
  • bolestivé syndrómy chrbtice
  • mimokĺbový reumatizmus
  • bolesti zubov a hlavy
  • symptomatická liečba (bolesť, horúčka) pri zápalových ochoreniach ucha, nosa alebo hrdla (napr. pri zápale mandlí a hrdla (faryngotonzilitíde), ucha (otitíde)).

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 9 rokov: odporúčaná začiatočná dávka je 1 tableta, v prípade potreby sa môže užiť nasledujúca tableta po 4-6 hodinách. V priebehu 24 hodín sa nemá užiť viac ako 3 tablety.

Krátkodobá liečba horúčkovitých stavov v súvislosti s infekciou ucha, nosa alebo hrdla (ORL) a pooperačnej bolesti sa odporúča nasledovné dávkovanie: deti vo veku 9 rokov (minimálna telesná hmotnosť 35 kg) alebo staršie a dospievajúci majú užívať do 2 mg/kg telesnej hmotnosti denne, rozdelené do 3 dávok, v závislosti od závažnosti ochorenia.

Vedľajšie účinky môžu byť minimalizované použitím najnižšej účinnej dávky v najkratšom čase potrebnom na kontrolu symptómov.
Bez konzultácie s lekárom je liek určený na krátkodobé užívanie, t. j. do 5 dní na zmiernenie bolestí a do 3 dní na redukciu horúčky.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, celé s dostatočným množstvom tekutiny a nie nalačno. Pri citlivom žalúdku sa odporúča užívať liek počas jedenia.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra tehotenstva sa má liek podať iba ak je to nevyhnutné (dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia).
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
V období dojčenia sa liek má užívať len za prísneho zváženia rizika a úžitku
Liek je kontraindikovaný u detí do 9 rokov.
Liek je kontraindikovaný pri závažnom zlyhaní pečene a/alebo obličiek. U pacientov s poškodenou funkciou pečene a/alebo obličiek sa má liek používať s opatrnosťou.
S opatrnosťou sa má liek používať u pacientov priamo po väčších chirurgických zákrokoch.
Veľmi zriedkavo sa počas liečby môže vyskytnúť fotosenzitivita (<1/10 000).
U pacientov, ktorí užívajú liek, sa môžu objaviť poruchy videnia, závrat, ospalosť alebo iné poruchy centrálneho nervového systému, a preto nemajú viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Počas liečby sa neodporúča konzumácia alkoholu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

diklofenak sodná soľ