COLDREX MAXGRIP LESNÉ OVOCIE
plo por 7,6 g (vre.papier/PE/Al/PE) 1x10 ks
Liek vo forme prášku. Obsahuje paracetamol, fenylefrín, vitamín C. Pomáha znižovať teplotu, tlmiť bolesť hlavy, uvoľniť upchatý nos, posilniť imunitu. Lesné ovocie.
Značka: Coldrex
9,99  s DPH
na sklade v eshope
možnosť rezervácie v 20 lekárňach - doručíme do 306 lekární
9 bodov na vernostnú kartu
doprava zadarmo
COLDREX MAXGRIP LESNÉ OVOCIE
plo por 7,6 g (vre.papier/PE/Al/PE) 1x10 ks
Liek vo forme prášku. Obsahuje paracetamol, fenylefrín, vitamín C. Pomáha znižovať teplotu, tlmiť bolesť hlavy, uvoľniť upchatý nos, posilniť imunitu. Lesné ovocie.
Značka: Coldrex
9,99  s DPH
na sklade v eshope
možnosť rezervácie v 20 lekárňach - doručíme do 306 lekární
9 bodov na vernostnú kartu
doprava zadarmo

Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti a horúčke, ktorý odstraňuje bolesť v hrdle, bolesť hlavy, svalov i kĺbov a znižuje horúčku. V lieku je obsiahnutý v maximálnej dávke. Ďalej obsahuje fenylefrín, ktorý uvoľňuje upchatý nos a vedľajšie nosové dutiny a tak uľahčuje dýchanie. Liek tiež obsahuje vitamín C, ktorý je bežnou súčasťou liekov proti chrípke. 

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí (vrátane starších osôb) s telesnou hmotnosťou nad 65 kg:
Podáva sa 1 vrecko podľa potreby 1-4x denne s odstupom 4-6 hodín. Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 4 hodiny. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 vrecko. Maximálna denná dávka sú 4 vrecká.

Dĺžka liečby:
Liek je určený iba na krátkodobú liečbu. Ak nedôjde do 3 dní k zlepšeniu príznakov (horúčka, bolesť) alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky alebo neobvyklé reakcie, je nutné poradiť sa o ďalšej liečbe s lekárom. Tento liek sa nemá užívať bez konzultácie s lekárom dlhšie ako 7 dní.

Pacienti s renálnou insuficienciou:
Odporúča sa predĺžiť interval medzi dávkami. V prípade stredne ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu 10-50 ml/min) minimálny interval medzi dvomi dávkami má byť 6 hodín, v prípade ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu < 10 ml/min) minimálny interval medzi dvomi dávkami má byť 8 hodín.

Spôsob použitia

Obsah 1 vrecka sa vysype do šálky a zaleje sa horúcou vodou. Dobre sa zamieša. V prípade potreby sa pridá studená voda, med alebo cukor podľa chuti. Teplý nápoj sa vypije. Je nutné dodržať minimálne odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené v časti Dávkovanie a dávkovacie schémy). Liek sa užíva nezávisle od jedla.

Upozornenie

Užívanie tohto lieku počas tehotenstva sa neodporúča
U dojčiacich žien sa liek neodporúča (ak je nutné, aby dojčiaca žena liek užívala, má ho užívať iba po konzultácii s lekárom, len krátkodobo a dojčiť najmenej 3 hodiny po užití lieku).
Liek je kontraindikovaný deťom a dospievajúcim do 18 rokov.
U osôb s telesnou hmotnosťou 65 kg a menej sa liek nemá používať.
Liek nemajú užívať pacienti s vysokým krvným tlakom alebo s ochorením srdca alebo ciev.
Liek nesmú užívať pacienti s ťažkou hepatálnou insuficienciou, a/alebo akútnou hepatitídou.
Súčasne s týmto liekom neužívať iné lieky na chrípku a nachladnutie alebo lieky na obmedzenie opuchu sliznice nosa (dekongestíva) a najmä iné lieky obsahujúce paracetamol.
Liek môže u niektorých pacientov vyvolať závraty. Ak sa závraty vyskytnú, pacient nesmie viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol
Liek obsahuje sacharózu (5 g v 1 vrecku).
Každé vrecúško obsahuje 118 mg sodíka, čo sa má vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo u pacientov na diéte s kontrovaným obsahom sodíka.
Liek obsahuje aspartám (E951), oranžovú žlť (E110), azorubín (E122) a zeleň S (E142).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

kyselina askorbová (vitamín C), paracetamol, fenylefríniumchlorid
Lieková forma ADC: roztok
Písomná informácia pre používateľa

COLDREX MAXGRIP LESNÉ OVOCIE
prášok na perorálny roztok

Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum


Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete užívať tento liek, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.
Vždy užívajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v tejto informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik.
  •                 Túto písomnú informáciu si uschovajte. Možno bude potrebné, aby ste si ju znovu prečítali.
  •                 Ak potrebujete ďalšie informácie alebo radu, obráťte sa na svojho lekárnika.
  • Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa.
  •                 Ak sa príznaky vášho ochorenia nezlepšia do 2 až 3 dní alebo ak sa zhoršia, musíte sa obrátiť na lekára.


V tejto písomnej informácii pre používateľa sa dozviete:
  1. Čo je Coldrex MaxGrip Lesné ovocie a na čo sa používa
  2. Čo potrebujete vedieť predtým, ako užijete Coldrex MaxGrip Lesné ovocie
  3. Ako užívať Coldrex MaxGrip Lesné ovocie
  4. Možné vedľajšie účinky
  5. Ako uchovávať Coldrex MaxGrip Lesné ovocie
  6. Obsah balenia a ďalšie informácie


1. Čo je Coldrex MaxGrip Lesné ovocie a na čo sa používa

Coldrex MaxGrip horúci nápoj s príchuťou lesného ovocia obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti a horúčke, ktorý odstraňuje bolesť v hrdle, bolesť hlavy, svalov i kĺbov a znižuje horúčku. V lieku je obsiahnutý v maximálnej dávke. Ďalej obsahuje fenylefrín, ktorý uvoľňuje upchatý nos a vedľajšie nosové dutiny a tak uľahčuje dýchanie. Coldrex MaxGrip Lesné ovocie tiež obsahuje vitamín C, ktorý je bežnou súčasťou liekov proti chrípke. Dopĺňa vitamín C, ktorý v počiatočnom štádiu chrípky a prechladnutia telu často chýba. Liečivá v Coldrexe MaxGrip Lesné ovocie nespôsobujú ospalosť.

Coldrex MaxGrip Lesné ovocie je vhodný pre dospelých od 18 rokov (vrátane starších osôb) s telesnou hmotnosťou nad 65 kg na úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, silného prechladnutia a iných horúčkovitých ochorení sprevádzaných upchatým nosom alebo upchatými prinosovými dutinami. Coldrex MaxGrip Lesné ovocie odstraňuje bolesť hlavy, bolesť v hrdle, bolesť svalov a kĺbov, uvoľňuje upchatý nos aj prinosové dutiny a znižuje horúčku.


2. Čo potrebujete vedieť predtým, ako užijete Coldrex MaxGrip Lesné ovocie

Pamätajte si:

  •                 Coldrex MaxGrip Lesné ovocie obsahuje paracetamol. Neužívajte tento liek s akýmikoľvek ďalšími liekmi obsahujúcimi paracetamol.
  •                 Neužívajte tento liek bez odporučenia lekára, ak máte problémy s pitím alkoholu a/alebo trpíte pečeňovým ochorením.
  •                 Coldrex MaxGrip Lesné ovocie obsahuje aj dekongestant (liek odstraňujúci upchatie nosa). Neužívajte tento liek s ďalšími liekmi, ktoré sa užívajú na zmiernenie chrípky, prechladnutia alebo opuchu nosovej sliznice (upchatého nosa).
  •                 Nesmiete prekročiť dávkovanie uvedené nižšie (pozri časť 3). Užívanie vyšších než odporučených dávok môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene.
  •                 Coldrex MaxGrip Lesné ovocie nie je určený na dlhodobú liečbu.

  • Neužívajte Coldrex MaxGrip Lesné ovocie

    •                 ak ste alergický/á na paracetamol, fenylefríniumchlorid, vitamín C alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku (uvedených v časti 6),
    •                 ak trpíte závažným ochorením pečene alebo máte žltačku,
    •                 ak máte závažné problémy s vysokým krvným tlakom,
    •                 ak máte závažnú hemolytickú anémiu (málokrvnosť z rozpadu červených krviniek),
    •                 ak trpíte zvýšeným vnútroočným tlakom (zelený zákal),
    •                 ak ste užívali počas posledných dvoch týždňov lieky známe ako inhibítory monoaminooxidázy (lieky proti depresii).

    Vzhľadom na obsah liečiv sa nesmie podávať deťom a mladistvým do 18 rokov.

    Upozornenia a opatrenia

    Pred užívaním Coldrexu MaxGrip Lesné ovocie sa poraďte s lekárom, ak máte niektorý z týchto zdravotných problémov:
    •                 ochorenie pečene alebo obličiek,
    •                 vysoký krvný tlak alebo ochorenie srdca,
    •                 cievne ochorenie ako je Raynaudov syndróm alebo ochorenie postihujúce mozgové cievy,
    •                 zvýšenú činnosť štítnej žľazy, zväčšenú prostatu,
    •                 prieduškovú astmu, cukrovku,
    •                 feochromocytóm (nádor drene nadobličiek),
    •                 glaukóm s úzkym uhlom (zelený zákal),
    •                 nedostatok glukózo-6-fosfát dehydrogenázy alebo hemolytickú anémiu,
    •                 užívate tzv. tricyklické antidepresíva (lieky proti depresii) alebo betablokátory (lieky na zníženie krvného tlaku a spomalenie srdcovej činnosti).
    Liek nie je vhodný pre tehotné ženy. Dôjčiace ženy môžu liek užívať len na odporučenie lekára.

    Iné lieky a Coldrex MaxGrip Lesné ovocie

    Účinky Coldrexu MaxGrip Lesné ovocie a účinky iných súbežne užívaných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať. Predtým, ako začnete užívať Coldrex MaxGrip Lesné ovocie, je potrebné sa poradiť s lekárom v týchto prípadoch:
    •                 užívate metoklopramid alebo domperidón (na liečbu nevoľnosti a vracania) alebo cholestyramín (na liečbu vysokej hladiny cholesterolu v krvi), pretože dochádza k ovplyvneniu vstrebávania paracetamolu,
    •                 užívate lieky na zníženie zrážavosti krvi (napr. warfarín), pretože by mohlo dôjsť k zvýšeniu krvácavosti,
    •                 ak užívate Coldrex MaxGrip Lesné ovocie, neužívajte súbežne iné lieky na chrípku a prechladnutie alebo dekongestanty, najmä iné lieky obsahujúce paracetamol,
    •                 užívanie lieku s akýmikoľvek súbežne užívanými liekmi je možné len po porade s lekárom, pretože riziko postihnutie pečene pôsobením paracetamolu je vyššie pri súbežnom užívaní iných liekov, ktoré môžu spôsobovať poškodenie pečene alebo liekov indukujúcich pečeňové mikrosomálne enzými, napr. niektoré lieky proti epilepsii.
    •                 Fenylefrín nachádzajúci sa v lieku môže v kombinácii s niektorými liekmi proti depresii spôsobiť zvýšenie krvného tlaku.
    •                 Rovnako súbežné podávanie s betablokátormi (lieky na zníženie krvného tlaku a spomalenie srdcovej činnosti) môže znížením účinku týchto liekov viesť k zvýšeniu krvného tlaku.
    •                 Ak užívate probenecid (na liečbu dny), lamotrigín (na liečbu epilepsie), fenobarbital (na liečbu epilepsie), izoniazid (na liečbu tuberkulózy), zidovudín (na liečbu infekcie HIV), rifampicín alebo chloramfenikol (na liečbu bakteriálnych infekcií).

    Ak užívate alebo ste v poslednom čase užívali, resp. budete užívať ďalšie lieky, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

    Coldrex MaxGrip Lesné ovocie a jedlo a nápoje

    Počas liečby sa nesmie konzumovať alkohol. Dlhodobá konzumácia alkoholu významne zvyšuje riziko poškodenia pečene. Ak máte problémy s pitím alkoholu, poraďte sa pred začiatkom liečby s lekárom.
    Liek sa môže podávať nezávisle od jedla. Užívanie po jedle môže viesť k zníženiu účinku paracetamolu.

    Tehotenstvo a dojčenie

    Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.
    Liek nie je vhodné užívať počas tehotenstva. Dôjčiace ženy môžu liek užívať len na odporučenie lekára.

    Vedenie vozidiel a obsluha strojov

    Coldrex MaxGrip Lesné ovocie nemá žiadny alebo má malý vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje. Coldrex MaxGrip Lesné ovocie môže u niektorých pacientov vyvolať závraty. Ak sa závraty vyskytnú, pacient nesmie viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje.

    Coldrex MaxGrip Lesné ovocie obsahuje cca 5,1 mmol (118 mg) sodíka v dávke. Má sa vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo u pacientov na diéte s kontrolovaným obsahom sodíka.
    Tento liek obsahuje 5 000 mg sacharózy v dávke. Musí sa to vziať do úvahy u pacientov s diabetes mellitus. Ak vám váš lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, kontaktujte svojho lekára pred užitím tohto lieku.
    Obsahuje aspartám, ktorý je zdrojom fenylalanínu. Môže byť škodlivý pre ľudí trpiacich fenylketonúriou.
    Obsahuje oranžovú žlť (E110) a azorubín (E122). Môžu vyvolať alergické reakcie.


    3. Ako užívať Coldrex MaxGrip Lesné ovocie

    Vždy užívajte tento liek presne podľa pokynov v tejto písomnej informácii pre používateľa. Ak si nie ste niečím istý/á, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

    Obsah vrecka vysypte do pohára a zalejte horúcou vodou. Miešajte, kým sa prášok nerozpustí.
    V prípade potreby pridajte studenú vodu, podľa chuti môžete prisladiť medom alebo cukrom a vypite.
    Dospelí (vrátane starších osôb) s telesnou hmotnosťou nad 65 kg: 1 vrecko 1 až 4-krát denne s odstupom 4 - 6 hodín. Jednotlivé dávky užívajte najskôr po 4 hodinách. Maximálna jednotlivá dávka je 1 vrecko, maximálna denná dávka sú 4 vrecká. Neprekračujte odporučené dávkovanie.
    Užívanie vyšších než odporučených dávok môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene.

    Ak nedôjde do 3 dní k zlepšeniu príznakov (horúčka, bolesť) alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky alebo neobvyklé reakcie, poraďte sa o ďalšej liečbe s lekárom.
    Bez porady s lekárom neužívajte tento liek dlhšie ako 7 dní.

    Ak užijete viac Coldrexu MaxGrip Lesné ovocie, ako máte

    V prípade predávkovania alebo náhodného požitia lieku dieťaťom vyhľadajte ihneď svojho lekára alebo najbližšie zdravotnícke zariadenie a povedzte mu presne, aké množstvo lieku ste užili. Ukážte im použité balenie a túto písomnú informáciu pre používateľa. Predávkovanie paracetamolom môže spôsobiť vážne poškodenie až zlyhanie funkcie pečene. V prípade predávkovania je nevyhnutná okamžitá lekárska pomoc, aj keď nie sú prítomné žiadne príznaky predávkovania.

    Ak zabudnete užiť Coldrex MaxGrip Lesné ovocie

    Užite jednu dávku hneď, keď si na to spomeniete. Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku. Neužívajte viac ako 1 dávku počas 4 hodín.


    4. Možné vedľajšie účinky

    Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
    Vedľajšie účinky paracetamolu sú zriedkavé, vyskytujú sa s frekvenciou 1-10 pacientov z 10 000 a môžu sa prejaviť ako:
    •                 alergické reakcie ako sú kožné vyrážky, žihľavka, sťažené dýchanie v dôsledku zúženia priedušiek (bronchospazmus), svrbenie, potenie,
    •                 zmeny krvného obrazu (poruchy krvných doštičiek a kmeňových buniek),
    •                 bolesť žalúdka alebo iné tráviace ťažkosti, nevoľnosť a vracanie, hnačka,
    •                 závrat, nevoľnosť, zvýšená teplota, depresia, zmätenosť, halucinácie, triaška, opuchy,
    •                 abnormálna funkcia pečene, zlyhanie pečene, žltačka.

    • Vedľajšie účinky spojené s fenylefrínom s neznámou frekvenciou výskytu:
      •                 nervozita, bolesť hlavy, závrat, nespavosť a palpitácie (búšenie srdca), zrýchlená srdcová činnosť,
      •                 hnačka, vracanie,
      •                 poruchy videnia,
      •                 alergické reakcie (kožné vyrážky, žihľavka),
      •                 sťažené alebo bolestivé močenie.

      • Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa.


        5. Ako uchovávať Coldrex MaxGrip Lesné ovocie

        Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí.
        Uchovávajte pri teplote do 30 °C.

        Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuľke. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci.

        Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.


        6. Obsah balenia a ďalšie informácie

        Čo Coldrex MaxGrip Lesné ovocie obsahuje

        Liečivá sú paracetamol 1000 mg, fenylefríniumchlorid 10 mg a kyselina askorbová (vitamín C) 70 mg.
        Ďalšie zložky sú sacharóza, kyselina vinná, trinátriumcitrát, aspartám, ovocná príchuť v prášku (obsahuje sacharózu, maltodextrín, oxidovaný kukuričný škrob, rastlinný olej), farbivá: oranžová žlť (E110), azorubín (E122) a zeleň S (E142).

        Ako vyzerá Coldrex MaxGrip Lesné ovocie a obsah balenia

        Coldrex MaxGrip Lesné ovocie je prášok na perorálny roztok ružovej až broskyňovej farby s ovocno mentolovou príchuťou. Dodáva sa v jednodávkových zatavených vrstvených vreckách (papier/PE/ALU/PE).
        Veľkosť balenia: 1, 3, 5, 6, 10 alebo 12 vreciek v škatuľke.

        Nie všetky veľkosti balenia musia byť uvedené na trh.

        Držiteľ rozhodnutia o registrácii a výrobca

        Držiteľom rozhodnutia o registrácii
        OMEGA PHARMA a.s., Drážní 253/7, 627 00 Brno, Česká republika

        Výrobca
        SmithKline Beecham, S.A., Alcalá de Henares, Madrid, Španielsko.

        Ďalšie informácie o tomto lieku získate u miestneho zástupcu držiteľa rozhodnutia o registrácii:
        OMEGA PHARMA a.s., Drážní 253/7, 627 00 Brno, Česká republika
        safety@omega-pharma.cz

        Táto písomná informácia pre používateľa bola naposledy aktualizovaná v decembri 2015.

        Táto písomná informácia pre používateľa bola poskytnutá Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).
        Informácie o tomto lieku a ďalšie podrobnosti nájdete na www.sukl.sk
3762A
ADC


Zákazníci si k tomuto produktu kúpili aj
ACYLPYRIN
ACYLPYRIN10 tabliet
 
1,29 
na sklade
na sklade
PARALEN GRIP chrípka a bolesť
 
7,49 
na sklade
na sklade
Flector EP gél
Flector EP gélgel der 1x100 g
 
9,59 
na sklade
na sklade
Dorithricin
Dorithricin20 pastiliek
7,69  (-16%)
6,49 
na sklade
na sklade

Mohlo by Vás zaujímať
MUCONASAL PLUS
MUCONASAL PLUS10 ml, aerodisperzia
5,19  (-19%)
4,19 
na sklade
na sklade
Olynth HA 0,1 %
Olynth HA 0,1 %aerodisperzia, 10 ml
4,79 
4,49 
na sklade
na sklade
COLDREX Horúci nápoj Citrón
COLDREX Horúci nápoj Citrónplo por 5g (vre.PPFP laminátové) 1x14 ks
9,99 
9,69 
na sklade
na sklade
Strepsils PLUS SPRAY
Strepsils PLUS SPRAYaer ora 1x20 ml
 
7,69 
na sklade
na sklade

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek