Cetirizin-ratiopharm 10 mg

tbl flm (blis.Al/PVC/PVDC) 1x7 ks

Značka: RATIOPHARM
Liek proti alergii. Je určený pre dospelých a deti od 6 rokov na zmiernenie príznakov alergie.
4,99
Dočasne nedostupné
Doprava zadarmo nad 29,90 €
8 bodov na vernostnú kartu

O produkte

90193 ADC

Liek obsahuje cetirizín dihydrochlorid. Je to antialergikum. Používa sa:

  • na zmiernenie nosových a očných príznakov sezónnej a celoročnej alergickej nádchy,
  • na zmiernenie príznakov dlhotrvajúcej žihľavky nejasného pôvodu (chronická idiopatická urtikária).

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Deti vo veku 6-12 rokov: 1/2 tablety 2x denne.
Dospelí a deti staršie ako 12 rokov: 1 tableta 1x denne.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek
Klírens kreatinínu 30-49 ml/min užíva sa 1/2 tablety 1x denne.
Klírens kreatinínu < 30 ml/min užíva sa 1/2 tablety každý druhý deň.
Deti: je nutné upraviť dávkovanie individuálne s prihliadnutím na hodnotu renálneho klírensu každého pacienta, vek a jeho hmotnosť.

Dĺžka liečby závisí od druhu, trvania a priebehu ochorenia a určuje ju lekár.

Spôsob použitia

Tablety sa prehĺtajú v celku a zapíjajú sa pohárom vody, užívajú sa nezávisle od jedla.

Upozornenie

Liek sa môže užívať počas tehotenstva a dojčenia s opatrnosťou.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s klírensom kreatinínu < 10 ml/min.
Liek sa neodporúča pre deti mladšie ako 6 rokov pre vysoký obsah účinnej látky.
U pacientov s epilepsiou sa vyžaduje zvýšená opatrnosť.
Liek ovplyvňuje výsledky kožných testoch. Pred testovaním je potrebné vysadiť lieky 3 dni vopred.
Ak sa po aplikácii lieku vyskytne ospalosť alebo únava, neodporúča sa viesť vozidlá a obsluhovať stroje.

Nepiť alkohol.
Liek obsahuje laktózu.
Ďaľšie osobitné upozornenia nájdete v SPC (časť 4.4)

Účinné látky

cetirizíniumdichlorid