CELASKON 100 mg ochutené tablety

1×30 tbl, liek

Značka: CELASKON
Na sklade
Možnosť rezervácie v 0 lekárňach
2,19
Doprava zadarmo nad 29,90 €
2 body na vernostnú kartu

O produkte

87308 ADC

Liek obsahuje 100 mg vitamínu C (vitamín C je kyselina askorbová) v jednej lisovanej pastilke. Podáva sa dospelým a deťom na prevenciu alebo liečbu stavov spojených s nedostatkom vitamínu C v organizme, najmä v období zvýšených nárokov na jeho spotrebu (v detstve počas rastu, v tehotenstve, v období dojčenia, pri namáhavej práci, športe, infekčných chorobách, v rekonvalescencii, pri jednostrannej strave, v starobe, u fajčiarov a pod.). Ľudský organizmus si vitamín C nevie sám vytvárať, preto ho treba do organizmu dodávať.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti staršie ako 6 rokov: 
na pokrytie zvýšenej potreby kyseliny askorbovej v organizme užívajú na prechodný čas 200 – 500 mg vitamínu C (2-5 pastiliek) denne, pri jej nedostatku 500 – 1 000 mg vitamínu C (5-10 pastiliek) denne.

Deti vo veku 3 – 6 rokov:
v období zvýšenej potreby vitamínu C sa môže podávať 100 – 200 mg vitamínu C (1-2 pastilky) denne.

Deti do 3 rokov:
vitamín C sa môže podať len na odporúčanie lekára a v dávkach ním stanovených.

O pravidelnom užívaní, najmä ak presahuje 1 týždeň, by mal rozhodnúť lekár.

Spôsob použitia

Pastilky môžu byť rozhryznuté, voľne rozpustené v ústach alebo priamo prehltnuté.

Upozornenie

Prechodné užívanie lieku v tehotenstve je vhodné. Vysoké dávky užívané v tehotenstve však môžu viesť u novorodencov k zvýšenej potrebe až k prejavom nedostatku.
Kyselina askorbová sa vylučuje do materského mlieka.
U pacientov s hyperoxalémiou a tvorbou oxalátových renálnych kameňov a u pacientov s poruchou metabolizmu železa (hemosideróza, hemochromatóza) je potrebná opatrnosť.
Kyselina askorbová vo vyšších dávkach môže ovplyvniť výsledky niektorých laboratórnych testov, najmä stanovenie glukózy v moči a test na okultné krvácanie v stolici. Niekoľko dní pred testami je nutné vitamín C vysadiť.
Liek sa má uchovávať v pôvodnom obale na ochranu pred svetlom a vlhkosťou. Liekovku sa má udržiavať dôkladne uzatvorenú.
Liek obsahuje aspartám.

Účinné látky

kyselina askorbová (vitamín C)

Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.