Brufedol Rapid 400 mg

tbl flm (blis.) 1x24 ks

Na sklade

6,99
Doprava zadarmo
12 bodov na vernostnú kartu

O produkte

7087A ADC

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID).

Liek sa používa na symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej bolesti, napríklad bolesť hlavy, akútna migréna s aurou alebo bez aury, bolesť zubov, menštruačné bolesti a horúčka a bolesť ako dôsledok nachladnutia.

Liek sa taktiež používa na symptomatickú liečbu bolesti a zápalu spojených s ochoreniami kĺbov (napr. reumatoidná artritída), degeneratívnymi ochoreniami kĺbov (napr. osteoartritída) a pri bolestivých opuchoch a zápaloch po poranení mäkkých tkanív.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci nad 40 kg telesnej hmotnosti (vo veku 12 rokov a starší): odporúčaná dávka je 1 tableta najviac 3x denne podľa potreby. Interval medzi jednotlivými dávkami má byť aspoň 6 hodín. Maximálna denná dávka je 3 tablety (1 200 mg ibuprofénu).

Reumatické ochorenia: zvyčajná dávka je 400-600 mg 3x denne. U niektorých pacientov môžu byť účinné udržiavacie dávky 600-1 200 mg denne. Pri akútnych a ťažkých stavoch sa môže dávka zvýšiť na maximálne 2 400 mg v 3 alebo 4 oddelených dávkach. Maximálna jednorazová dávka je 800 mg ibuprofénu (2 tablety). Maximálna denná dávka je 2 400 mg ibuprofénu (6 tabliet) denne.
Pri reumatických ochoreniach môže byť potrebné užívanie ibuprofénu počas dlhšej doby. Dĺžku liečby určí lekár.

Liečba bolesti hlavy pri migréne: 1 tableta jednorazovo. V prípade potreby sa môže ďalšia tableta užiť s odstupom 4-6 hodín. Maximálna denná dávka je 3 tablety (1 200 mg ibuprofénu).

Ak tento liek potrebujú užívať deti od 12 rokov a dospievajúci dlhšie ako 3 dni, alebo ak sa príznaky zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.
Pacienti sa majú poradiť s lekárom, ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú po viac ako 5 dňoch alebo ak je potrebné liek používať viac ako 10 dní.

Spôsob použitia

Prvá ranná dávka sa môže užiť nalačno, aby sa rýchlejšie odstránili príznaky ochorenia (ranná stuhnutosť). Pacientom s citlivým žalúdkom sa odporúča, aby liek užili s jedlom. Ostatné dávky sa užívajú po jedle. Tablety sa majú prehltnúť vcelku a zapiť dostatočným množstvom vody. Tablety sa nesmú žuť, rozlomiť, rozdrviť ani cmúľať, aby sa predišlo nepríjemným pocitom v ústach a podráždeniu hrdla.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Liek sa môže používať počas dojčenia na krátkodobé liečenie bolesti a horúčky v doporučených dávkach. Bezpečnosť po dlhodobom podávaní nebola stanovená.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u dospievajúcich s hmotnosťou menšou ako 40 kg alebo u detí do 12 rokov.
Starší pacienti majú byť starostlivo sledovaní najmä z dôvodu možných nežiaducich účinkov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou činnosti obličiek a/alebo pečene.
Opatrnosť pri užívaní lieku sa vyžaduje bezprostredne po väčšom chirurgickom zákroku.
Môžu sa vyskytnúť nežiaduce účinky, ako sú únava, somnolencia, vertigo a poruchy videnia, ktoré môžu zhoršiť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Užívanie lieku môže spôsobiť zvýšenú citlivosť na svetlo (frekvencia menej časté - ≥ 1/1000 a <1/100).
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

ibuprofén