Praktický manuál na prežitie (letnej svadby)

21. 5. 2019 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 3 minúty na prečítanie
 

 

Dokonalé letné počasie je splneným snom väčšiny svadobčanov. Zároveň však so sebou prináša riziko, že vám dehydratácia či úpal z celodenného státia na slnku nečakane naruší príjemné chvíle. Práve preto sme pripravili tento svadobný manuál, aby ste sa mohli nerušene baviť až do rána.

Voda, voda, voda...

Ak by ste mali dodržať jedinú vec, o ktorej tu píšeme, nech je to dostatočný a pravidelný prísun tekutín. A tým myslíme v prvom rade čistú, nechladenú vodu. Ľad v nápoji vás totiž zaručene pripraví o hlasivky a navyše sa viac zapotíte, pretože telo sa pri konzumácií príliš studených nápojov paradoxne snaží ohriať. Správny pitný režim spoľahlivo ochráni pred bolesťou hlavy, náhlou únavou aj bolesťou žalúdka. Dodá vám potrebnú energiu na tanečné výkony a spoločenské debatovanie. Voda tiež dokáže pomôcť so zjemnením dopadu účinkov alkoholu na náš organizmus, vďaka čomu predídete nepríjemným ranným prekvapeniam...

Hydratácia zvnútra aj zvonka

Stavte na kvalitnú hydratačnú starostlivosť ešte pred samotným svadobným dňom, aby vaša pleť pôsobila zdravo a žiarivo. Existujú výborní pomocníci v podobe vody v spreji, ktorú môžete podľa potreby aplikovať na celú tvár, telo i vlasy a dosiahnete tak okamžitý efekt sviežosti. Termálna voda v spreji Uriage nepodráždi ani tú najcitlivejšiu pokožku, dokonca zafixuje aj mejkap a môžete ju použiť naozaj kedykoľvek. Predáva sa aj v mini kabelkovom balení, aby ste ju mohli mať vždy po ruke. Oceníte ju tiež následné ráno po prebdenej noci – vaša pleť sa vám zaručene poďakuje. Produkty URIAGE zakúpite exkluzívne vo vybraných lekárňach Dr.Max alebo na www.drmax.sk/uriage

Vhodné svadobné dary

Náročná úloha pre každého pozvaného hosťa. Spravidla ich treba prispôsobiť charakteru svadby a želaniam mladomanželov. Letné veselice si však žiadajú odľahčený prístup aj v tomto smere. Obrovské kytice kvetov, ktoré v horúcom počasí okamžite vädnú, nechajte radšej v kvetinárstve. Aktuálnym trendom je priniesť napríklad jednu červenú ružu na dlhej stonke, čím spolu s ostatnými gratulantmi vytvoríte efektnú spoločnú pamiatku. Obľúbeným nápadom posledných rokov je tiež darovať neveste a ženíchovi „kyticu“ zo stieracích žrebov alebo prispieť na nimi vybraný charitatívny projekt či organizáciu. A vy budete mať voľné ruky a ľahký pocit na duši i na tele :)

Mať plán B

V prípade, že to okolnosti dovoľujú a vy idete na svadobnú hostinu vlastným autom alebo na mieste konania nebodaj spíte, určite si so sebou zbaľte náhradnú košeľu (páni) a kompletný popolnočný outfit pre dámu, vrátane doplnkov, pohodlných topánok a zvrška pre prípad večerného ochladenia. Pokiaľ vás zasiahne spŕška bubliniek či kus svadobnej torty, alebo sa vaše šaty zrazu o číslo zmenšia a pobyt v nich nebude extra príjemný, všetko dokážete s prehľadom vyriešiť. Do svadobnej sály si so sebou nezabudnite zobrať vreckovky, ďalej dezodorant, ľahký parfum a už spomínanú tajnú zbraň proti letným horúčavám, vodu v spreji. Zvážte, či sa vám do kabelky nezmestí aj malý vejár – v boji s teplom a dusnom dokáže skutočne zázraky!

Stávka na prirodzenosť

Zabudnite na komplikované účesy a obtiahnuté saténové róby. Stavte na prírodné materiály a uvoľnené strihy, ako sú napríklad širšie áčkové sukne či ľahučké padavé šaty. Zachovajte však dekórum a ustriehnite si dĺžku šiat i hĺbku výstrihu – pokiaľ vyslovene nejde o plážovú udalosť, treba stále myslieť na eleganciu, primeranú vážnosti svadobného dňa. Jemný nenáročný mejkap je viac než na mieste, aspoň sa budete môcť zabávať bez obáv nad stratou umelých mihalníc či červeného rúžu, rozmazaného na partnerovej košeli. A presne o to predsa na letných svadbách ide!