Home office a vaša pokožka

 • hydratácia
 • modré svetlo
 • SPF
 • starostlivosť o pleť

Mladá krásná žena s červenými vlasy, nosí brýle, pracující v kanceláři, používá notebook a mobilní telefon

Byť doma neznamená vzdať sa svojej zaužívanej beauty rutiny. Aj keď sa vám počas prvých týždňov môže stať, že strávite celý deň v pyžame a na krém si spomeniete až pri večernom umývaní zubov, nemalo by to takto trvať príliš dlho. Dokonca aj mnohí odborníci varujú, že pre udržanie vášho fyzického aj mentálneho zdravia je dôležité určiť si počas home officu pravidlá, ktoré budete dodržiavať za každých okolností. Viete, ktoré pristanú vašej pokožke?

HYDRATOVAŤ, HYDRATOVAT, HYDRATOVAŤ

Počas zimy dochádza k vysúšaniu pleti rýchlejšie, než by ste si mysleli. Poznajú to najmä majiteľky suchej pokožky, ktoré si v týchto mesiacoch krémujú tvár a telo aj niekoľkokrát za deň. Ak navyše zabúdate počas vašej práce dostatočne piť alebo pravidelne jesť, vaše stravovacie návyky sa čoskoro odzrkadlia na stave vašej kože.

Sivastá, mdlá pleť s akné je typickým výsledkom nedostatočnej starostlivosti o pokožku. Nepotrebujete žiadne zázračné prípravky. Úplne postačí, keď si doprajete základné hydratačné ošetrenie, najlepšie dvakrát denne. Ráno môžete použiť krém s aktívnymi látkami, večer je vhodný výživný alebo upokojujúci prípravok. Pokiaľ chcete podporiť účinok vášho bežného krému, skombinujte ho s pleťovým sérom. Najlepšie je vyberať prípravky od rovnakého výrobcu, aby ste ich účinky na vašu tvár čo najviac podporili.

POTREBUJETE SPF?

Ak vo svojej kozmetickej starostlivosti pravidelne používate aktívne látky, ako sú retinoidy alebo kyseliny, krémy s obsahom SPF faktora by mali byť vaším každodenným spoločníkom, a to ako posledný krok pred nanesením mejkapu alebo po nakrémovaní sa bežným krémom. Možno ste si to nikdy neuvedomili, no ak doma pracujete pri okne, aj tu na vás pôsobí UV žiarenie a môže podráždiť vašu pokožku. Koledujete si tak o vznik pigmentových škvŕn či prehĺbenie vrások.

Rovnakým nepriateľom je svetlo z elektronických zariadení. Pokiaľ pracujete celý deň za počítačom alebo trávite čas pred televízorom, je namieste zaradiť do svojej kozmetickej rutiny účinnú ochranu v podobe krémov so špeciálnou „light blue ochranou. Vhodné je tiež stíšiť jas na mobile či obrazovke počítača a vyhýbať sa moderným technológiám tesne pred spaním. Televízor ani tablet do spálne jednoducho nepatria a opatrní by ste mali byť aj s množstvom času, ktorý strávite v spoločnosti umelého svetla.

young woman writes a text message on laptop keyboard with a empty blank screen monitor while having recreation time at home,freelancer girl working at home on her computer

https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/young-woman-writes-text-message-on-390832909

VAŠA DOMÁCA „VYCHYTÁVKA“

Jednou z výhod vášho home officu je spájanie práce s drobnými činnosťami, na ktoré bežne nemáte čas alebo na ne jednoducho zabúdate. Okrem vyloženia práčky alebo umývačky riadu či krátkeho cvičenia na chrbát sem patrí aj používanie pleťových masiek. Či už si vyberiete látkovú alebo  krémovú, určite vám urobia dobrú službu.

Minimálne raz až dvakrát týždenne doprajte svojej tvári špeciálnu opateru vo forme pleťovej masky. Tá jej dodá potrebnú hydratáciu a výživu veľmi rýchlym a efektívnym spôsobom. Vďaka svojmu zloženiu totiž dokážu aktívne látky z masky preniknúť hlbšie a udržať sa vo vnútri pomerne dlho. Špeciálne nočné masky nemusíte umývať – zaručia vám, že všetko, čo ste si na tvár večer naniesli, sa neotlačí do vankúša, ale bude naopak pôsobiť tam, kde je to práve potrebné.

Beautiful woman with facial mask on white background

BUDŤE PRIRODZENÁ

Hoci sa to nezdá, no znížený pohyb po vonku a ľahký dotyk slnečných lúčov vašej pokožke veľmi chýbajú. Skúste jej preto čo najviac uľahčiť situáciu a vyhýbajte sa používaniu mejkapu a líčidiel v maximálnej možnej miere. Zvlášť nevhodné je nosenie mejkapu v prípade, ak na tvári máte rúško – táto kombinácia vám môže spôsobiť nepekné kožné problémy. Ak to neviete vydržať, vystačte si so špirálou, balzamom na pery a ľahkým BB krémom, ktorý môže napríklad obsahovať SPF faktor.

BEAUTY RUTINA NA DOMA

 • Ráno začnite zubnou hygienou a vyčistením tváre, na čo používajte overený prípravok. V prípade, že je vaša pokožka extrémne suchá a citlivá, môžete klasické umývanie nahradiť termálnou vodou bez potreby oplachovania.
 • Ani počas pobytu doma nezanevrite na aktívne látky v kozmetike. Dobrým nápadom v tomto ročnom období je napríklad sérum s obsahom vitamínu C.
 • Ďalším krokom vašej rannej domácej rutiny je nanesenie hydratačného krému, prípadne masky. Čerešničkou na pomyselnej torte je ľahké fluidum alebo sprej s ochranným UV faktorom.
 • Večerná rutina začína opäť čistením. Ak ste nepoužili mejkap, vystačíte si s čistiacim prípravkom, prípadne termálnou vodou. Nezabúdajte na tonizáciu hydratačným alebo zmatňujúcim tonerom podľa typu vašej pleti.
 • Počas pobytu doma je ideálna príležitosť začať vo svojej rutine používať aktívne látky, ako sú napríklad kyseliny alebo retinoidy. Aplikujte ich pomaly a s rozvahou, nikdy nie dohromady a na začiatku pokojne iba raz do týždňa. Prvé výsledky pravidelnej exfoliácie uvidíte už čoskoro, na zmeny vo viditeľnosti drobných vrások si však budete musieť počkať zopár týždňov.
 • Nezabúdajte na nočný krém, ktorý môžete podporiť aj pleťovou maskou. Dobrým tipom je tiež očný krém, ktorý pomáha unavenému očnému okoliu po celodennom pozeraní do monitora alebo telefónu.

Ďalšie články k téme Home office a vaša pokožka

 • Skúsená make-up artistka, Aneta Nyariová, známa z mnohých televíznych projektov a módnych fotení, vám v rozhovore prezradí, akým chybám sa treba vyhnúť pri letnom líčení.

 • Pleť začína starnúť po 25. Škodí jej aj váš mobil!

  Pleť začína starnúť po 25. Škodí jej aj váš mobil!

  • modré svetlo
  • starostlivosť o pleť
  • URIAGE
  • vrásky

  Postupom času sa na tvári objavujú vrásky, opuchy či pigmentové škvrny. Na tieto negatívne zmeny značne vplýva svetlo z obrazovky televízora či počítača. Viete, ako sa chrániť?

 • Má vaša pokožka správny režim?

  Má vaša pokožka správny režim?

  • čistenie
  • hydratácia
  • starostlivosť o pleť

  Ak túžite po zdravej a žiarivej pleti, musíte jej venovať náležitú pozornosť Rozlišovať medzi jej rannými a večernými potrebami. Čo to vlastne znamená?