CONTROLOC Control 20 mg gastrorezistentné tablety

tbl ent 20 mg (blis. Al/Al) 1x14 ks

8,39
Dočasne nedostupné
Doprava zadarmo
16 bodov na vernostnú kartu

O produkte

80257 ADC

Liek obsahuje liečivo pantoprazol, ktorý blokuje „pumpu“ produkujúcu žalúdočnú kyselinu. Takto znižuje množstvo kyseliny v žalúdku. Používa sa na krátkodobú liečbu príznakov refluxu (napríklad pálenie záhy, regurgitácia kyseliny) u dospelých.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí:
Odporúčaná dávka je 1 tableta 1x denne. Na zlepšenie príznakov môže byť potrebné užívať tablety ďalšie 2-3 nasledujúce dni. Po úplnom ústupe príznakov sa liečba musí ukončiť.

Trvanie liečby: 
Bez konzultácie s lekárom nesmie liečba trvať dlhšie ako 4 týždne. Ak sa pacient po 2 týždňoch nepretržitej liečby nebude cítiť lepšie alebo sa bude cítiť horšie, musí sa obrátiť na lekára.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú vždy v celku (nesmú žuvať alebo lámať), pred jedlom a zapíjajú sa vodou. 

Upozornenie

Liek sa nesmie používať používať v tehotenstve a nemá sa používať počas dojčenia.
Liek sa neodporúča používať u detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov kvôli nedostatočným údajom o bezpečnosti a účinnosti.
Pri neočakávanom znížení telesnej hmotnosti, anémii, gastrointestinálnom krvácaní, dysfágii, pretrvávajúcom vracaní, vracaní krvi alebo ak je podozrenie/bol potvrdený žalúdkový vred, musí lekár vylúčiť malígne ochorenie.
Liek môže znižovať absorpciu vitamínu B12 (kyanokobalamínu) a oplyvňovať absorbciu niektorých liekov. Pri dlhodobej terapii môže spôsobovať zníženie hladiny horčíka a zvýšenie rizika fraktúr a kožného lupus erythematosus.
Liek môže ovplyvniť vyšetrenia na neuroendokrinné nádory. Liečba sa má zastaviť aspoň na 5 dní pred vykonaním meraní CgA (chromogranín A).
Ak sa v priebehu liečby vyskytnú nežiaduce reakcie ako závraty a poruchy videnia, pacient nesmie viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje.
Počas liečby sa môže vyskytnúť fotosenzitivita. Frekvencia výskytu je neznáma.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

pantoprazol